Tarihi Antik Şehir Olympos'un 6 Kamp Alanı - Kampbros

Tarihi Antik Şehir Olympos’un 6 Kamp Alanı

Konu Başlıkları

Olympos, Türkiye’nin güney sahilini kapsayan, Antalya‘ya bağlı Olympos Bey Dağları Milli Parkının bir bölümünü oluşturmaktadır. Bey Dağları, Toros Sıradağlarının batı kanadında bulunur. Kış ikliminin esintilerini taşıyan tepelerinden aşağıya inildikçe, yemyeşil çam ve sedir ağaçları arasından Akdeniz‘in turkuaz rengi görülür.

flickr.com

Kamp bölgeleri daha Çıralı bölgesi denilen yerde olup, bir tarafı olympos, bir tarafı antik yanartaş dağıyla ve ön cephesi koruma altına alınmış kaplumbağaların yumurtlama bölgesi olan 3.5 km uzunluğundaki çıralı sahili bulunmaktadır.

1.Çıralı Camping

@ciralicamping

Antik Olympos kentinin batısında, Efsanevi sönmeyen ateşi ile tanınan Yanartaş yolu üzerinde, doğa ve alternatif turizm sevenleri için ideal olan kamp yeri olan Çıralı köyünün sonunda, Karaburun mevkii de bulunup denize uzaklığı 100-150 metresinde yer almaktadır. Dünyaca meşhur olan antik Likya yolunun güzergahlarından biride buradan geçmektedir.

@ciralicamping

Tuvalet ihtiyacı, duş, wireless internet, elektrik, su, buzdolabı, masa-sandalye ve temizliğe kadar her şeyi sunulmaktadır. Çam ve portakal ağaçları içinde, doğa ile baş başa, güvenlik içinde bir yeridir. Çadır ve karavanınız için en uygun yeri bulacağınızdan bir kamp alanıdır.

Detaylı bilgi için: 0532 627 77 80

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

2.Elif Camping

@elifcamping

Denize sıfır bir konumda bulunan Elif Camping’e isterseniz kendi çadırınızı kurabilir, isterseniz de kurulu olan çadırlardan kullanabilirsiniz. Bununla birlikte tesis içerisinde bulunan tahta evlerde de konaklama alternatifler arasında. Elif Camping’e geldiğiniz kendi yemeklerinizi de yapmak imkânınız ile birlikte tesisin yemek hizmetinden faydalanma gibi şansınızda bulunmakta.

@elifcamping

3 dönümlük toplam arazinin 1 dönümlük kısmı çadırlara ayrılmış durumda. Orman içinde huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için son derece güzel bir seçim yeri. Ayrıca elektrik, duş, içe suyu, restoran gibi hizmetler de Elif Camping tarafından verilmektedir.

Detaylı bilgi için: 0546 911 03 50

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

3.Hco Camping

5.5 dönümlük bir nar bahçesinde, ağaçların, çimlerin içerisinde pansiyon ve Camping hizmeti vermektedir. Çadır zemini düz bir alana sahip ve yüksek platformlar üzerinde olduğu için çadırınızda rahat edebilirsiniz. Ayrıca farklı olarak karavanınız ile otoparkta konaklayıp işletme hizmetlerinden faydalanabilmenizde mümkün.

İşletme bünyesinde; Çadır Kiralama, Yüzme havuzu, Bar, Restoran, Elektrik, İnternet WİFİ, Şezlong, Oturma Masaları, 4 Tuvalet ortak alan, 4 Duş ortak alan, Bungalov ( Ağaç ev kulübe tarzı), Taş Evler, Hamak hizmetleri verilmektedir.Geneli tek odadan oluşan bungalovların içinde klima, duş, tuvalet bulunan kulübeler şeklindedir. Ayrıca taş odalar da alternatifler içerisinde. Pansiyon 22 bungalov 12 taş odadan oluşuyor. Toplam 70 yatak kapasitesi var. Çadır alanı ise oldukça geniş. 75 çadıra kadar kamp kurulabilmektedir.

Detaylı bilgi için: 0551 713 50 09

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

4.Ada Pansiyon Camping

blog.campandtravel.com

Ada Pansiyon, ağaçların içinde bulunan ve tüm hizmetin sunulduğu bir çadır kamp alanıdır. Sadece çadır değil, ağaç evlerde de konaklama yapabilmek ayrı bir seçenek. Kamp alanı içinde tuvalet, duş ve mutfak hizmetleri sunuluyor. Antalya Olympos çadır kamp yerleri arasında kendine ait havuzu bulunan Ada Pansiyon’da kış aylarında konaklama yapılmıyor. Restoranda ise ev yemekleri yemek mümkün.

Detaylı bilgi için: (0242) 892 12 27

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

5.Aylak Yaşam Kampı

Booking.com

Aylak Yaşam Kamp’tan içeri girdiğinizde sizi mis gibi bir yasemin kokusu karşılar. Yasemin ağacının hemen yanında kampa özgü karavanlar bulunmaktadır. Karavanlar at arabalarının üzerine inşa edilmiş, küçük ahşap yapılardır. Karavanlarda konaklamak demek sabahları güneşe en geç selam vermek ama kapıyı araladığınızda palmiye ağaçlarına günaydın demektir.

Booking.com

Kamp alanı içerisinde ikisi açık olmak üzere toplam dört adet duş ve tuvalet bulunmaktadır. Tuvaletlerin olduğu kısmı da geçtiğinizde nar ağaçlarının hemen yanında teraslı köşk adını verdiğimiz konaklamalar bulunmaktadır. Etrafının tül ve keten perdelerle kaplı olduğu köşkler daha çok doğayla içiçe bir konaklamayı deneyimlemek isteyenler için daha uygundur. Sabah içeriye giren tavukların yada Vi’nin yatağınızın ucuna kıvrılarak sizi uyandırdığı bir yerdir bu köşkler.

Detaylı bilgi için: 0 530 934 62 36

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

6.Engin Pansiyon & Camping

Booking.com

Geniş bahçemiz içerisinde yer alan kamp alanımızda çadır ve karavan ile konaklanabiliyor. İster kendi çadır veya karavanınızla isterseniz de kamp yerinin çadırlarınla konaklama imkanı veriyorlar. Çıralı’da Camping  wc, duş (gün ısı ile sıcak su), çadır, buz dolabı ve masalar hizmetleri vermektedir. Kamp alanı denize 150 metre olup, yürüyerek 2-3 dakika mesafededir.

Detaylı bilgi için: (0242) 825 70 26

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Olympos’ta Uğranabilecek Yerler

Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.

Doğanın İçine Yolculuk: Likya Yolu

Türkiye Kamp Alanları Haritası

Antalya Kamp Alanları

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp