Takoran Vadisi'nde Çinli Gazeteciler - Kampbros

Takoran Vadisi’nde Çinli Gazeteciler

Konu Başlıkları

Şanlıurfa‘nın Siverek ilçesine Güneydoğu Anadolu Bölgesi‘ni tanıtım ve gezi amaçlı getirilen Çinli Gazeteciler, hem merak ettiklerini sordular hemde saklı cennet olarak bilinen Takoran Vadisi’nde tekne turu yapıp, halay çektiler.

 

Gaziantep, Adıyaman, Mardin, Şanlıurfa ve daha bir çok tarihi mekanı gezen Gazeteciler, bu doğal ve tarihi güzelliklere hayran kaldıklarını her fırsatta belirtmişlerdir.

Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, gazetecilerin sorularını da cevapsız bırakmayarak, “Geçen yıl ve bir önceki yıl meydana gelen turizm krizinden sonra yeni pazar ihtiyacı ortaya çıktı. Yeni pazarlarda da en önemli pazar Uzakdoğu Pazarı olarak karşımıza çıktı.

Zaten onunla ilgili bu amacı gerçekleştirmek üzere de Türkiye‘de bir turizm şurası yapıldı. Turizm Şurası’nda da bu kararlar teyit edildi ve tekrarlandı. Bunun üzerine Türkiye topyekün Uzakdoğu’da bir tanıtım hamlesine girdi.” diyerek, Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın son yıllarda Uzakdoğu Pazarı’nda önemli çalışmalara imza attığını belirtti.

Takoran Vadisi Tekne Turu

Türkiye’de ki son yıllarda gözlenen turizm hareketliliğinden memnun kaldığını belirten Ekinci, Çinli Gazeteciler’in ziyaretlerinden de hoşnut olduğunu belirtti.

Çinli Gazeteciler de Türk misafirperverliğinden, nemrut dağının devasa güzelliğine, mağaralarına ve daha bir çok tarih kokan bu güzel kentlere ve Türkiye’nin turizm zenginliğine hayran kaldıklarını belirttiler.

Takoran Vadisi

Takoran Vadisi Tanıtımı İçin Projeler Üretiliyor

Takoran Vadisi, yer yer 100 metreyi bulan derin ve serin suları altında Güneydoğu’nun gerdanlığı olarak da adlandırılan Nissibi Köprüsü’nün de adını aldığı eski bir yerleşim yerini de saklıyor. Takoran Vadisi’ni turizme kazandırmak isteyen Şanlıurfa Büyükşehir ve Siverek Belediyesi, çeşitli projeler yürütüyor.

Takoran Vadisi

Siverek Kaymakamlığı’nın ziyaretçiler için tur düzenlenmesi amacıyla satın aldığı tekne ile bölgede ulaşım sağlanırken, isteyenlere nehir üzerinde vadi turu yaptırılıyor. Dalgıçların, su sporcularının, tarihçilerin, doğaseverlerin, araştırmacıların farklı yönleriyle dikkatini çeken eşsiz vadi için iki belediye, bazı projelerin de yapımını sürdürüyor. Köprü ayaklarına yapılacak dinlenme alanları ve vadinin çıkış noktalarında oluşturulacak iskeleler vadiyi gezmek isteyenlerin tekne turlarını da kolaylıkla yapmalarına izin verecek.

 

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp