Takoran Vadisi’nde Çinli Gazeteciler

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Şanlıurfa‘nın Siverek ilçesine Güneydoğu Anadolu Bölgesi‘ni tanıtım ve gezi amaçlı getirilen Çinli Gazeteciler, hem merak ettiklerini sordular hemde saklı cennet olarak bilinen Takoran Vadisi’nde tekne turu yapıp, halay çektiler.

 

Gaziantep, Adıyaman, Mardin, Şanlıurfa ve daha bir çok tarihi mekanı gezen Gazeteciler, bu doğal ve tarihi güzelliklere hayran kaldıklarını her fırsatta belirtmişlerdir.

Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, gazetecilerin sorularını da cevapsız bırakmayarak, “Geçen yıl ve bir önceki yıl meydana gelen turizm krizinden sonra yeni pazar ihtiyacı ortaya çıktı. Yeni pazarlarda da en önemli pazar Uzakdoğu Pazarı olarak karşımıza çıktı.

Zaten onunla ilgili bu amacı gerçekleştirmek üzere de Türkiye‘de bir turizm şurası yapıldı. Turizm Şurası’nda da bu kararlar teyit edildi ve tekrarlandı. Bunun üzerine Türkiye topyekün Uzakdoğu’da bir tanıtım hamlesine girdi.” diyerek, Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın son yıllarda Uzakdoğu Pazarı’nda önemli çalışmalara imza attığını belirtti.

Takoran Vadisi Tekne Turu

Türkiye’de ki son yıllarda gözlenen turizm hareketliliğinden memnun kaldığını belirten Ekinci, Çinli Gazeteciler’in ziyaretlerinden de hoşnut olduğunu belirtti.

Çinli Gazeteciler de Türk misafirperverliğinden, nemrut dağının devasa güzelliğine, mağaralarına ve daha bir çok tarih kokan bu güzel kentlere ve Türkiye’nin turizm zenginliğine hayran kaldıklarını belirttiler.

Takoran Vadisi

Takoran Vadisi Tanıtımı İçin Projeler Üretiliyor

Takoran Vadisi, yer yer 100 metreyi bulan derin ve serin suları altında Güneydoğu’nun gerdanlığı olarak da adlandırılan Nissibi Köprüsü’nün de adını aldığı eski bir yerleşim yerini de saklıyor. Takoran Vadisi’ni turizme kazandırmak isteyen Şanlıurfa Büyükşehir ve Siverek Belediyesi, çeşitli projeler yürütüyor.

Takoran Vadisi

Siverek Kaymakamlığı’nın ziyaretçiler için tur düzenlenmesi amacıyla satın aldığı tekne ile bölgede ulaşım sağlanırken, isteyenlere nehir üzerinde vadi turu yaptırılıyor. Dalgıçların, su sporcularının, tarihçilerin, doğaseverlerin, araştırmacıların farklı yönleriyle dikkatini çeken eşsiz vadi için iki belediye, bazı projelerin de yapımını sürdürüyor. Köprü ayaklarına yapılacak dinlenme alanları ve vadinin çıkış noktalarında oluşturulacak iskeleler vadiyi gezmek isteyenlerin tekne turlarını da kolaylıkla yapmalarına izin verecek.

 

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça

Doğa Yerlerini Keşfedin

Kamp alanları, bungalov evler, tabiat parkları ve çok daha fazlası Kampbros keşif haritasında.