Sörf Tutkunlarının Yeni Çılgınlığı ”Yanardağ Sörfü”

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Nedir Bu Yanardağ Sörfü ?

Volkan snowboard’u ya da daha çok bilinen adıyla yanardağ sörfünün asıl adı ”Volcano Surfing”dir. Bu tehlikeli spor adında da anladığımız gibi, aktif bir yanardağdan aşağıya özel bir board ya da kızak yardımıyla sörf yapılarak gerçekleştirilir.

2005 yılında, Avustralyalı Darryn Webb tarafından başlatılan bu çılgınlık, 12 yıldır Orta Amerika ülkesi Nikaragua‘nın en küçük yanardağı olan Cerro Negro da sevenleriyle buluşmaktadır.

80 km hızla 725 metre kaymak için Cerro Negro Dağı’nın eteklerine gelen çılgın sporcular harika bir manzara ile de keyiflerine keyif katmakta.En son 1999 yılında patlayan bu aktif yanardağdan kaymak herkesin hayatında deneyimlemesi gereken, adrenalin dolu bir anı olarak görülmektedir.

Cerro Negro Dağı Nerededir ?

Cerro Negro, bölgedeki en genç yanardağı olarak Orta Amerika’da yer almaktadır.

 Yanardağ Sörfü Nasıl Yapılır?

Yanardağ sörfünü yapabilmek için koruyucu tulumlar, kasklar, dizlikler ve özel yapım kontrplak sörf tahtalardan birine sahip olmanız gerekir.Tüm bu ekipmanı aldıktan sonra,  Nikaragua’ya gidip kısa bir eğitimden geçerek iniş yapmaya hazırsınız demektir.

Her yıl  Nikaragua‘nın en küçük yanardağı Cerro Negro da düzenlenen yarışmaya katılarak asla unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Peki siz bu çılgınlık hakkında ne düşünüyorsunuz?

[td_block_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”UwPT9YU_-xo, K3ij0HUw350, lAz8yoWlahE, 0iEEufNTwh4, ” playlist_auto_play=”0″]

Daha fazla bilgi için;

http://www.filipontheroad.com/2008/10/nicaragua-leon-volcano-sandboarding.html

http://www.xtremespots.com/news/volcano-boarding/

https://radioiskatel.ru/news/vulkanicheskiy-serfing-pokoryaya-vulkany

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça