Şişme Kamp Çadırları ile Zorlu Hava Koşullarına Meydan Okuyun

Konu Başlıkları

Çadırlar 1930’lu yıllardan bu yana biçimini bozmadan, oldukça yavaş bir biçimde gelişimini sürdürdü. Her geçen gün kullanım faaliyetlerinin artması, çadırları teknolojik bir gelişime itmeye başladı. Ağaca asılabilen hamak tipi çadırlardan tutun, binlerce metre yükseklikte asılı bir biçimde kurulan ve fanlı çadırlara kadar..

Peki ya daha ne kadar gelişebilir derken, Alman çadır firması Heimplanet tarafından geliştirilen, pollerin eğilme, kırılma ve kurulum zorluğuna kadar tüm problemlerini basite indirgedi. Ve çadır pollerini hayatımızdan bir anda çıkarttı. İşte karşınızda havayla şişirilebilir pol hatları ile, Heimplanet çadırları.

Her türlü hava koşuluna dayanıklı olarak tasarlanmış şişme çadırların aynı zamanda kullanım alanları da çok fazla. Araçların üzerinde, yüksek dağlardaki karlı zeminlerde, rüzgarlı zirvelerde ve sörfçülerin vazgeçilmezi olan rüzgarlı sahil kıyılarında..

Başta çok lüks bir ihtiyaç gibi görünse de, aktif olarak dünyayı gezen, her iklim çeşidinde konaklamak zorunda kalan doğa fotoğrafçılarının vazgeçilmezleri listesinde yer alıyor. Aynı zamanda sörfçüler ve kayakçılar için de çok kullanışlı bir çadır. Pollerin kırılma derdi yok, sıcakta ısınıp, soğukta donup çatlamak gibi bir lüksü yok.

Harika renk ve çeşitleri ile şişme çadırlar, kullanım kolaylığının yanı sıra, kullanım amaçlarına göre çeşitlendirilmiş. Daha sert kumaşlardan yapılmış, yüksek zirve tırmanışları, fırtınalı havalar, sağanak yağışlı iklimler ve soğuğa karşı dayanaklı yapısı ile Mavericks modelini sunuyor.

Mavericks

Mavericks modelinin toplam ağırlığı 23,5 kilogramdır. Aynı zamanda çadırın tamamı tek bir kişi tarafından kısa sürede kurulabilir. Özel jeodezik yapısı 180 km / saate kadar olan rüzgar hızlarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. 13 metrekareden fazla taban alanı sunmaktadır. Sadece özel siparişler üzerine üretimi yapılmaktadır.

Nias

Nias modelinin toplam ağırlığı 6,8 kilogramdır. Çadır, ailecek veya gruplar halinde konaklamak isteyenler için tasarlanmıştır.  İki kabinli tasarımı, tünel tasarımının özelliklerini, jeodezik tasarımının istikrarı ile birleştirerek büyük bir esneklik sunar. Çok fazla eşya barındırmak isteyenler ve uzun süre konaklamak isteyenler için idealdir.

The Cave

The Cave modelinin toplam ağırlığı 4.8 kilogramdır. Bu model Heimplanet’in ilk şişme çadırıdır. Sıklıkla seyahat edenler için tasarlanmıştır. Bir dakikadan kısa bir sürede şişirilebilmektedir. İç ve dış çadır kumaşı olarak iki parçadan oluşmaktadır. Bu özelliği ise yaz ayları için avantaj oluşturmaktadır.

Fistral

Fistral modelinin toplam ağırlığı 2,5 kilogramdır. Minimum yer kaplaması ve hafifliği ile çok geniş bir kullanım alanı sunan bu model, günübirlik kampçılar, sırtçantası ile uzun yol yapmak isteyenler için tasarlanmıştır. Çift kapılı bu model, hafif hava şartları için tasarlanmıştır. Yaz ve bahar aylarında kullanıma uygundur.

Her türlü hava koşulunda kamp yapmanın tadını çıkartırken, hepinizin aklındaki soru olan, ya polleri patlarsa sorusuna cevap getirmek gerekirse, çadır pollerinin zemin bölümlerinde pollerin etrafında koruyucu, sert bir bez plaka bulunuyor. Bunların yanı sıra, çadırların yanında tamir seti ve diğer ek parçaların da sunulacağı ürün bilgilerinde yer alıyor. Keyifli kamplar dileriz..

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yapılmamış. İlk olmak istermisin?
  • chat
    Bir yorum yap