Şile Kamp Alanları - Kampbros

Şile Kamp Alanları

Konu Başlıkları

1. Sahil Kamp İstanbul

Sahil Kamp, İstanbul 35 hektar orman arazisi üzerine kurulmuş olan deniz kenarında bir Dinlenme Spor Aktivite ve Eğitim tesisidir. Tesisler Şile Sahilköy Köyü, Büyük İskele mevkiinde bulunmaktadır. Kamp çam ağaçları ile örtülüdür. Çam ağaçlarının altları temizlenerek ilaçlı ahşap platformlar kurulmuştur. Platformlar üzerinde çadır veya piknik masaları kuruludur. Çadır ve konaklama yerlerinin ihtiyacını karşılayan yeteri kadar çeşme vardır. Tuvalet ve duş mevcuttur. Aynı alanda büfe, market ve 200 m2 cafe bulunmaktadır.

Foto: sahilkampistanbul.com

Denize bakan kayalıkların üzerine kurulu geniş çardaklar bulunmaktadır. Çardaklarda dinlenmek, uyumak ve geceyi geçirmek mümkündür. Denize bakan tepede ise Restaurant bulunmaktadır. İleride deniz ve ormanın bitişiğindeki 19 bungalovda hafta sonunu veya tatilinizi geçirebilirsiniz. 75 m2’lik salonda eğitim seminerleri veya her türlü toplantı yapılabilir. Biraz daha ileride karavan alanında karavanlarınızı kurup bir yılı keyifle tatil yapabilirsiniz. Karadeniz’e sınır parkurları benzersiz doğa şekilleri arasında güçlü ATV’lerle, keyif; macera, adrenalin dolu bir motor sporu heyecanı yaşamak isteyenler için ATV Safari turları da yapılmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Foto: sahilkampistanbul.com

2. Nehir Otel Camping

İçerisinde duş, bulaşık yıkama yeri ve tuvaletin bulunduğu Nehir Otel Camping İstanbul’un Şile Tatil Köyü’nde bulunmaktadır. Gün başına ücret alınan kamp yerinde çadırınızı ağaç gölgesine kurabilmeniz mümkün.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Foto: Erkan Demir

3. Ağva Hacıllı Şelalesi Kamp

Gürültü,stres,kalabalık ve daha onlarca sebepten uzak, kafa dinleyebileceğiniz ücretsiz bir kamp yeri mi arıyorsunuz? İstanbul’da bilinmeyen o kadar çok yer varmış ki diyebileceğiniz güzellikte Ağva Hacıllı Köyü sizleri bekliyor. Hacıllı Şelalesi Şile’den hemen sonra Ağva yolunda olup, Şile’ye mesafesi 26 km Ağva’ya ise 15 km uzaklıktadır. Hacıllı Şelalesi’nde bir kamp alanı bulunmamaktadır. Çadırınızı isterseniz şelalenin hemen yanına, isterseniz de nehrin sağ kısmında kalan düzlük araziye kurabilirsiniz. Tuvalet ve elektrik bulunmayan alana tedbirli gitmenizi tavsiye edebiliriz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Foto: yolacikmali.com

4. Ağva

Temiz hava ve yeşil alana doyabileceğiniz, çadırınızı alıp huzurlu bir hafta sonu geçirebileceğiniz güzel nimetlerden biri Ağva. Ağva’da kamp yapabileceğiniz pek çok yer vardır. Şile’den sonra en fazla yarım saatlik daha yol gittiğinizde görsel şölen yaşayacağınız Ağva’ya varmış olursunuz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Foto: birhayalinpesinde.com

5. Şile Camping➡ Alacalı Kamp Pansiyon

Kamp atabileceğiniz bir diğer yer ise Şile’de bulunan Alacalı Kamp Pansiyon’dur. Alacalı Kamp Pansiyon’da kiralayabileceğiniz evler ve çadır kurabileceğiniz geniş bir alan mevcuttur. Etrafında çok fazla ağaç olmamasına rağmen konumu, denize olan yakınlığı ve doğa ile baş başa kalmak isteyenlerin en uğrak mekanları arasında yer alan bu kamp alanı en çok tercih edilen mekanlar arasında gelmektedir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Foto: yelp.com.tr

6. Darlık Barajı Mesire Yeri

İstanbul’a 70 kilometre uzaklıkta bulunan Darlık Barajı’nda kamp yapmak çok ayrı bir keyif olacaktır. Darlık Barajı; kamp yapmak, doğa yürüyüşü yapmak, balık tutmak, bisiklet sürmek ve ATV ile offroad yapmak için oldukça elverişlidir. Darlık Barajı’nda kamp yapılabilecek çok sayıda koy vardır. Koyların her biri birbirinden güzel ve alımlıdır. Darlık Barajı’nın düzgün yolları sayesinde ulaşımda sorun yaşamanız neredeyse imkansız.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Foto: kampyerleri.org

7. Seferoğulları Camping

Ağva Kurfallı Köyü’nde bulunan Seferoğulları Camping orman ve içerisinde, deniz ve kumsala yolu bulunan tek kamp alanıdır. Eğer aradığınız gözlerden uzak, kuş sesleri içerisinde rahat ve huzurlu bir tatil ise Ağvada seçiminiz Seferoğulları Camping olmalı. Aile yeri olan kamp alanına damsız giriş yasaktır. Kamp yapmak için kendi çadırınız ile gitmek yerine alanda bulunan hazır çadırları kiralayabilir ya da bungalov evlerde kalabilirsiniz. Hazır çadırların içerisinde yatak-yorgan gibi temel malzemeler bulunmakta olup, çadırın üstü hava koşullarına dayanıklı olması için ekstra koruma çatılıdır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Foto: seferogullaricamping.com

8. Çakır Kamp ve Piknik Alanı

Şile’nin İmrenli Sahili’nde bulunan Çakır Kamp’ta piknik yapabilir, sevdiklerinizle şen şakrak bir tatil geçirebilirsiniz. Alanda mangal yapmak serbesttir. Lezzetli gözlemelerden yemeyi unutmayın deriz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Foto: facebook.com
Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp