Saros Körfezi Ücretli ve Ücretsiz Kamp Alanları

Saros Körfezi, dünya da kendi kendini temizleyen üç körfezden biridir. Trakya bölgesinde yer alan Saros Körfezi, güneyde Gelibolu Yarımadası, kuzeyde Trakya kıyıları arasında bulunmaktadır. Antik çağdaki ismi ise Melas Kolpos’tur.
Meriç Nehri kıyısı boyunca uzanan doğal güzellikleri ve Saros Körfezi’nin muhteşem mavi tonlarına sahip bir yer. Bulgaristan ve Yunanistan’a sınır geçişi olmasından dolayı ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısıdır.

Edirne’de Gezilecek Yerler

Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği Selimiye Camisi, Eski Cami, Üç Şerefeli Cami, Edirne Büyük Sinagogu ve Sweti George Bulgar Kilisesi gezilecek yerler listenizde bulunmalı.
Kaleiçi bölgesinde bulunan eski cumbalı evler, Mihran Hanım Konağı, Rüstempaşa Kervansarayı, Meriç Nehri üzerinde yer alan ve 263 metre uzunluğunda 13 ayağı bulunan Mecidiye Köprüsü Edirne’de gezilecek yerler listenize eklenmeli.

Ücretli Kamp Yerleri

Demircioğlu Kamping

Saros Körfezi Kamp Alanları - Demircioğlu Kamping
Saros Körfezi Kamp Alanları – Demircioğlu Kamping

Demircioğlu Kamping, masal gibi bir yer. Çınar ağaçlarının içinde göl manzarası ile misafirlerine huzurlu bir tatil sunuyor işletme. Güne kuş sesleriyle başlayıp, gölde bot gezisi keyfi yapabilirsiniz. İşletme çadır kampı imkanı sunduğu gibi bungalov evlerde konaklama imkanı da sunuyor. Tertemiz havası ve göl manzarası ile tatilinizin keyfini katlayabilirsiniz.
Ücretli kamp olanakları: Wc, elektrik, duş, sıcak su, restoran, otopark alanı, çadır, tüplü dalış, kano gezisi, okçuluk ve bungalov mevcut. (Kamp alanında ateş yakmak yasak.)

Uzunkum Plajı Kamp Alanı

Saros Körfezi Kamp Alanları - Uzunkum Plajı Kamp Alanı
Saros Körfezi Kamp Alanları – Uzunkum Plajı Kamp Alanı

Saros Körfezi’de bulunan, adından da anlaşılacağı gibi uzun bir plaj alana sahip Uzunkum Plajı. İbrice Limanı’na yakın mesafede bulunan Uzunkum Plajı, aileler için kamp yapıp denize girebilecek temiz, sakin ve güvenli yerlerden biridir.
Ücretli kamp olanakları: Wc, duş, çeşme, büfe, plaj, restoran, kafe, soyunma kabinleri, yürüyüş parkurları, çadır kamp yerleri, şezlong, şemsiye ve otopark alanı mevcut.

Fevzi Paşa Mocamp

Saros Körfezi Kamp Alanları - Fevzi Paşa Mocamp
Saros Körfezi Kamp Alanları – Fevzi Paşa Mocamp

Erikli sahilinde bulunan kamp alanı, çadır ve bungalovlarında misafirlerini ağırlıyor. Yayla havası ile tazeleneceğiniz Fevzi Paşa Mocamp’ın, keyifli bir tatil yaparken doğasında da huzur bulabilirsiniz. İşletmede kendi çadırınızla kalabilirsiniz.
Ücretli kamp olanakları: Wc, elektrik, duş, serpme kahvaltı, sıcak su, restoran, otopark alanı, çadır ve bungalov konaklama yerleri mevcut.

Dama Kamp Alanı Karaincirli

Saros Körfezi Kamp Alanları - Dama Kamp Alanı Karaincirli
Saros Körfezi Kamp Alanları – Dama Kamp Alanı Karaincirli

Dama Kamp Alanı Karaincirli, (Esentepe Kamp Alanı) olarakta adı bilinen bu kamp alanı Karaincirli sahilinde yer alıyor. Kendi çadırınızla ya da kampın çadırlarında kalabilirsiniz. Kampın çadırları, junior aile çadırı, standart aile çadırı, grand aile çadırı bulunmaktadır.
Ücretli kamp olanakları: Wc, duş, bulaşıkhane, sıcak su (15:00 – 21:00) arası, otopark alanı, ortak kullanım buzdolabı, aydınlatma ve şarj için elektrik, çadırların dışında tüp ve ocak mevcut.

Saros Caravan Camping Beach Club

 Saros Körfezi Kamp Alanları - Saros Karavan Camping Beach Club
Saros Körfezi Kamp Alanları – Saros Karavan Camping Beach Club

Doğa ile iç içe sakin bir yer, Saros Caravan Camping Beach Club. Caravan alanıda bulunan işletmede isterseniz kendi çadırınızlada kalabilirsiniz.
Ücretli kamp olanakları:Wc, çadır kamp yeri, büfe, soyunma kabini ve duşlar mevcut.

Saros Tepe Camping

Saros Körfezi Kamp Alanları - Saros Tepe Camping
Saros Körfezi Kamp Alanları – Saros Tepe Camping

Saros Tepe Camping, Saros Körfezi manzarası ile misafirlerini kendine hayran bırakıyor. İşletme sahibinin sıcak yaklaşımıyla tatiliniz daha da keyifli bir hale geliyor. Her çadırın altında palet bulunmaktadır. Orman kampı düşünüyorsanız buraya mutlaka ziyaret edin.
Ücretli kamp olanakları: Wc, kafe, restoran, çocuk oyun parkı, duş, buzdolabı, elektrik ve akşamları açık hava sineması(ücretsiz) mevcut.

Gökçetepe Tabiat Parkı

Saros Körfezi Kamp Alanları - Gökçetepe Tabiat Parkı
Saros Körfezi Kamp Alanları – Gökçetepe Tabiat Parkı

Gökçetepe Tabiat Parkı, çam ormanları ve mavi koylarıyla misafirleri kendine hayran bırakan saklı bir cennet köşesi. Park alanı içerisinde çadır ve karavan kamp alanları bulunmaktadır. Kendi çadırınızla ya da tesisin sunduğu çadırlarda kalabilirsiniz. Bu doğa harikası alan, çeşidi bol deniz canlılarını izlemek için dalgıç ve dalış kulüplerinin de uğrak yerlerinden biri.
Ücretli kamp olanakları: Wc, elektrik, duş, sıcak su, internet, restoran, market, kafe, plaj, soyunma kabinleri, şezlong, şemsiye, macera parkı, çocuk oyun alanları, ip parkuru ve otopark alanı mevcut.

Yeşil Kamp

Saros Körfezi Kamp Alanları - Yeşil Kamp
Saros Körfezi Kamp Alanları – Yeşil Kamp

Saros Körfezi’nde bulunan Erikli sahili, doğasıyla huzur veriyor. Yeşil Kamp, misafirlerine hem deniz keyfi hem de kamp yapabilecekleri bir ortam sunuyor. Kamp alanına kendi çadırınızla gidebileceğiniz gibi tesisten çadırda kiralayabilirsiniz.
Ücretli kamp olanakları: Wc, elektrik, duş, sıcak su, bulaşık yıkama alanı, restoran, büfe, internet, çadır, bungalov ve ağaç evleri, plaj, şemsiye, şezlong, soyunma kabinleri ve otopark alanı mevcut.

Çamlık Kamp

Saros Körfezi Kamp Alanları - Çamlık Kamp
Saros Körfezi Kamp Alanları – Çamlık Kamp

Çamlık Kamp Alanı, Tuzla Gölü ve Marmara Denizi ile çevrili, çam ağaçlarının ortasında keyifli bir yerdir. Kamp alanına kendi çadırınız ile gidebilir ya da hazır kurulu çadırları kiralayabilirsiniz. Hazır çadırların içerisinde temel ihtiyaçlar bulunmaktadır. İşletme restoran ve markete yürüme mesafesindedir.
Ücretli kamp olanakları: Wc, elektrik, duş, ortak kullanım buzdolabı, bulaşıkhane, masa ve sandalye, çadır kiralama ve otopark mevcut.

Erikli Camping

Saros Körfezi Kamp Alanları - Erikli Camping
Saros Körfezi Kamp Alanları – Erikli Camping

Saroz Körfezi’nde bulunan Erikli Camping mavi denizi ve yeşil doğası ile misafirlerin gözde mekanı olmaktadır. Kamp alanı, ormanlık alanda olduğundan geniş bir alana sahiptir. Erikli Camping, kendi çadırınız ya da karavanda konaklayabilirsiniz. İşletme misafirlerine ağaç ev ve bungalovlarda konaklama imkanı sunuyor. Kamp alanında ufak bir büfe bulunmaktadır.
Ücretli kamp olanakları: Wc, duş, internet, masa ve sandalye, ortak kullanım buzdolabı, emanet ve şarj dolapları.

Zirve Camping

Saros Körfezi Kamp Alanları - Zirve Camping
Saros Körfezi Kamp Alanları – Zirve Camping

Saros Körfezi’ni bir de buradan seyredin. Zirve Camping, güler yüzlü işletmecisi ile misafirlerine güzel bir kamp tatili sağlıyor. Tesisin dört adet çadırı bulunmakta dilerseniz kendi çadırınızla da kalabilirsiniz. Tesisin enfes zirve tostunu yemeden dönmeyin derim.
Ücretli kamp olanakları: Wc, duş ve soyunma kabini mevcut.

Denizatı Bungalov Kamp Alanı

Saros Körfezi Kamp Alanları - Denizatı Bungalov Kamp Alanı
Saros Körfezi Kamp Alanları – Denizatı Bungalov Kamp Alanı

Cennetten bir köşe Denizatı Kamp. Tertemiz denizi ve kumsalı harika. Gün boyu tatlı bir esinti alan kamp alanında ferah zaman geçireceksiniz. İşletme sahibinin sıcak kanlı oluşu kampı daha güzel yapıyor. Canlı müzik seviyorsanız burası tam size göre.
Ücretli kamp olanakları: Wc, duş, masa ve sandalye, ortak kullanım buzdolabı ve otopark mevcut.

Danişment Tabiat Parkı

Saros Körfezi Kamp Alanları - Danişment Tabiat Parkı
Saros Körfezi Kamp Alanları – Danişment Tabiat Parkı

Danişment Orman Kampı, deniz kenarında yer almaktadır. Ağaçların gölgesinde hem keyif yapıp hem de denizin serin sularına kendinizi bırakabileceğiniz bir alan. Huzurlu ortamı ve denizi için denenmesi gereken bir yer. Giriş ücreti dışında konaklayacağınız gün sayısına göre gecelik çadır ücreti ödeniyor.
Ücretli kamp olanakları: Wc, duş, market, cafe, restorant, elektrik mevcut.

Ücretsiz Kamp Yerleri

Gala Gölü Milli Parkı Kamp Alanı

Saros Körfezi Kamp Alanları - Gala Gölü Milli Parkı Kamp Alanı
Saros Körfezi Kamp Alanları – Gala Gölü Milli Parkı Kamp Alanı

Yunanistan sınırına yakın alanda bulunan Gala Gölü, yerleşim yerlerinden uzakta sessiz, sakin bir alan. Bir tarafta Saros Körfezi bir tarafta Gala Gölü tüm görselliği ile insanları büyülüyor. Kamp için gidiyorsanız yakın çevrede ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz market bulunmamaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce almalısınız.
Ücretsiz kamp olanakları: Göl ve çadır kamp alanı, Kuş gözetleme kulesi ve seyir alanı mevcut. Wc, çeşme ve elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Edirne Kent Ormanı Kamp Alanı

 Saros Körfezi Kamp Alanları - Edirne Kent Ormanı Kamp Alanı
Saros Körfezi Kamp Alanları – Edirne Kent Ormanı Kamp Alanı

Girişi ücretsiz olan kamp alanı, Meriç Nehrinin kıyısında doğa ile iç içe huzurlu bir yer. İçerisinde ihtiyaç duyduğunuz bir çok yer mevcut.
Ücretsiz kamp olanakları: Wc, çeşme, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanı, restoran, büfe, çadır kamp yerleri ve otopark alanı mevcut.

Enez Belediye Kamp Alanı

 Saros Körfezi Kamp Alanları - Enez Belediye Kamp Alanı
Saros Körfezi Kamp Alanları – Enez Belediye Kamp Alanı, Sporparkları.com

Saros Körfezi kıyısında Gala gölü milli parkına yakın ve tertemiz bir denize sahip olması Enez Belediye Kamp Alanını gözde bir yer yapıyor. Ağaçların gölgesinde çadırınızı kurup, denizin tadını çıkarabilirsiniz. Alan içerisinde karavana izin veriliyor. Çadır için kilit taşlar ile yükseltilmiş zemin ve zemin üzerinde elektrik prizi ve musluk bulunmaktadır.
Gezmek için vaktiniz varsa Enez kalesi, Kral Kızı Bazilikası ve Çataltepe Tümülüsü gibi tarihi yer bulunmakta buraları da görün deriz.
Ücretsiz kamp olanakları: Wc, duş, denize girilebilir alan, yürüyüş parkurları ve çadır kamp yerleri mevcut.

Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı

 Saros Körfezi Kamp Alanları - Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı
Saros Körfezi Kamp Alanları – Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı ,yolcu360.com

Saros Körfezi kıyısın da bulunan Sait Faik Abasıyanık Koyu, yolu biraz zorlu olan bir yer olmasına rağmen gittiğinize değecek güzellikte. Sakin, sessiz ve huzur dolu bir kamp yapılacak yer Sait Faik Abasıyanık Koyu. Saros Körfezi’nin temiz denizi ve kumsal alanı doğa severi kendine hayran bırakıyor. Gece ateş başında sadece dalga sesleriyle baş başa kalınabilecek bir koy. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce almalısınız.
Ücretsiz kamp olanakları: Wc, elektrik ve çeşme gibi imkânlar bulunmamaktadır.

İbrice Limanı

Saros Körfezi Kamp Alanları - İbrice Limanı
Saros Körfezi Kamp Alanları – İbrice Limanı, yolcu360.com

Burası dalgıçların sıkça gelip buldukları yere çadır attıkları bir alan. Saros Körfezi, manzarası ile insana huzur veren İbrice Limanına mutlaka uğrayın. Limandan denize girerek yüzlerce deniz canlısı ile birlikte yüzmenin keyfini yaşamalısınız. Deniz gözlüğünüzü unutmayın. Yiyecek ve içecekler için çevrede lokanta ve market bulunmaktadır.
Ücretsiz kamp olanakları: Denize girilebilir alan, yürüyüş parkurları, dalış yeri ve çadır kamp yerleri mevcut. Wc, elektrik ve çeşme gibi imkânlar bulunmamaktadır.

İtalyan Koyu

Saros Körfezi Kamp Alanları - İtalyan Koyu
Saros Körfezi Kamp Alanları – İtalyan Koyu,yolcu360.com

Akvaryumu andıran denizi ve geniş kumsalları ile gelenleri kendine hayran bırakan İtalyan Koyu, Saros Körfezi’nin incisi. Alanda karavan kampı da yapabilirsiniz. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce almalısınız.
Ücretsiz kamp olanakları: Çadır kamp yerleri, denize girilebilir alan ve yürüyüş parkurları. Wc, elektrik ve çeşme gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Vakıf Sahil Kampı

Saros Körfezi Kamp Alanları - Vakıf Sahil Kampı
Saros Körfezi Kamp Alanları – Vakıf Sahil Kampı, Doğadakiler

Bembeyaz kumsala sahip olan Vakıf Sahil alanı, görülmesi gereken yerlerden biridir. Deniz ile ormanın birleştiği doğal manzaraları ile kampçılara keyif veren bir kamp yeridir. Vakıf Köyden sahile inen yol üstünde tuz gölü ve tabiat parkı bulunmaktadır. Gezmek isterseniz aklınızda bulunsun.
Ücretsiz kamp olanakları:(Ücretli) plajda wc, elektrik, büfe, şemsiye ve şezlong gibi imkânlardan faydalanabilirsiniz.

Dalyan Gölü Kamp Alanı

 Saros Körfezi Kamp Alanları - Dalyan Gölü Kamp Alanı
Saros Körfezi Kamp Alanları – Dalyan Gölü Kamp Alanı, biletbayi.com

Enez ilçesinde yer alan Dalyan Gölü ulaşımı kolay olduğundan çok tercih edilen bir alandır. Dikkatli bir şekilde ateş ve mangalınızı da yakabileceğiniz alanda keyifli bir kamp yapabilirsiniz. Bölgede herhangi bir tesis bulunmadığından yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce almalısınız.
Ücretsiz kamp olanakları: Çadır kamp alanları, kuş gözetleme kulesi, yürüyüş parkurları, ateş ve mangal yakılabilir alan mevcut. Wc, elektrik ve çeşme gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Karaincirli Kamp Alanı

Saros Körfezi Kamp Alanları - Karaincirli Kamp Alanı
Saros Körfezi Kamp Alanları – Karaincirli Kamp Alanı ,biletbayi.com

Saros Körfezi’nde bulunan Karaincirli Kamp Alanı, mavi ve yeşilin birleştiği, sakin ve huzurlu bir alan. Çadır ve karavan için uygun alanlar bulunmaktadır.
Ücretsiz kamp olanakları: Wc bulunmaktadır. Elektrik ve çeşme gibi imkânlar bulunmamaktadır. Sahile yakın yerlerden yeme ve içme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

ÖNEMLİ: İşletme olmayan yerlerde kamp yaparken lütfen ateş yakmayınız, yakarsanız da dikkatli olunuz ve çevreyi kirletmeyiniz. Bu güzellikleri gelecek nesillere miras bırakıyoruz.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...