Saklıkent Kanyonu Milli Parkı ve Gezi Rehberi

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Fethiye‘ye kadar gelip de sadece Ölüdeniz‘e uğramak olmaz en az Ölüdeniz kadar güzelliği olan Saklıkent Kanyonu’na da mutlaka uğramalısınız. Fethiye’den 45 dakika kadar uzaklıkta olup yıllar önce bir çoban tarafından keşfedilmiştir.

blank
Saklıkent Yürüyüş Yolu

AntalyaMuğla sınırını çizen Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay‘ın oluşturduğu  Saklıkent kanyonu, 1988 yılında 6 adet varil birleştirilerek yapılan sal ile kayaları delip; çakılan demirlerin üzerinden oluşturulan köprü ile giriş sağlandı.

Neden Saklıkent?

blank
Saklıkent Çay Bahçesi

Kanyon içerisinde bulunan 7 adet mağaradan almaktadır, bu mağaraların ulaşılması gezilmesi günümüzde gerekli ve yeterli çalışmaların yapılmamasından dolayı imkansızdır. Çoban Ekrem, bu mağaralarda yaşam kalıntılarının izlerinin bulunduğunu belirtmektedir. Buna dayanarak Saklıkent adını vermiştir.

Saklıkent’te Neler Var?

blank
Saklıkent Yürüyüş Yolu
  • İsterseniz sizin için hazırlanan patika yolda yürüyebilir isterseniz de kendinizi suyun serinliğine bırakıp kayalardan tutunarak da devam edebilirsiniz. Suyun aşındırmasıyla kayganlaşan kayalara dikkat etmeyi de unutmayınız.
blank
Saklıkent Yürüyüş Yolu
  • Kanyon içerisinde ister yürüyüş yapabilirsiniz,ister rafting yapabilirsiniz ki gelen yerli ve yabancı turistlerin çoğu özellikle rafting yapmak için gelmektedir.
  • Saklıkent Çayı boyunca ilerleyince sizi ince bir kil katmanı bekliyor şifalı olduğuna inanılan. Çamur Banyosu yapmaya hazır olun..
Saklıkent\ Rafting Yarışı
  • Daha farklı aktivite isteyenler için zipline ve bungee jumping alanlarıda bulunmaktadır. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise kıyafetlerinizin su geçirmez olması çünkü bol bol ıslanacaksınız.
Saklıkent Kanyonu

Saklıkent’e Nasıl Gidilir?

Kanyon ve Milli Park, Antalya ve Muğla ili sınırında yer almaktadır. Fethiye’ye 45 km ve Antalya’ya 50 km uzaklıktadır. Fethiye şehir merkezinden her saat başı dolmuşlar vardır. Onlarla da rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Karayolu ulaşımında sıkıntı yaşamadan, Fethiye ve Antalya yolu üzerindeki tabelaları okuyarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

En çok yaz aylarında kalabalık olan Saklıkent Milli Parkı’nın giriş ücreti tam ve öğrenci olarak ayrılsa da genel olarak pahalı değil her kesime uygundur.

[td_block_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”eY1HOO0jxCU,3-d3KoxS-P4,24yoARQjFCw,n3X_H_ze4dY” playlist_auto_play=”0″]

Türkiye Kamp Alanları Haritası

Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

blank
Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça

blank
Kamp Alanları

Çiftalan Köyü Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Çiftalan Köyü İstanbul’un göbeğinde kamp yapmak mı, diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Eğer kamp ile beraber birçok doğa sporunu da bir arada yaşamak istiyorsanız bu reçete

Doğa Yerlerini Keşfedin

Kamp alanları, bungalov evler, tabiat parkları ve çok daha fazlası Kampbros keşif haritasında.