Saklıkent Kanyonu Milli Parkı ve Gezi Rehberi

Saklıkent Kanyonu Milli Parkı ve Gezi Rehberi

Konu Başlıkları

Fethiye‘ye kadar gelip de sadece Ölüdeniz‘e uğramak olmaz en az Ölüdeniz kadar güzelliği olan Saklıkent Kanyonu’na da mutlaka uğramalısınız. Fethiye’den 45 dakika kadar uzaklıkta olup yıllar önce bir çoban tarafından keşfedilmiştir.

Saklıkent Yürüyüş Yolu

AntalyaMuğla sınırını çizen Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay‘ın oluşturduğu  Saklıkent kanyonu, 1988 yılında 6 adet varil birleştirilerek yapılan sal ile kayaları delip; çakılan demirlerin üzerinden oluşturulan köprü ile giriş sağlandı.

Neden Saklıkent?

Saklıkent Çay Bahçesi

Kanyon içerisinde bulunan 7 adet mağaradan almaktadır, bu mağaraların ulaşılması gezilmesi günümüzde gerekli ve yeterli çalışmaların yapılmamasından dolayı imkansızdır. Çoban Ekrem, bu mağaralarda yaşam kalıntılarının izlerinin bulunduğunu belirtmektedir. Buna dayanarak Saklıkent adını vermiştir.

Saklıkent’te Neler Var?

Saklıkent Yürüyüş Yolu
  • İsterseniz sizin için hazırlanan patika yolda yürüyebilir isterseniz de kendinizi suyun serinliğine bırakıp kayalardan tutunarak da devam edebilirsiniz. Suyun aşındırmasıyla kayganlaşan kayalara dikkat etmeyi de unutmayınız.
Saklıkent Yürüyüş Yolu
  • Kanyon içerisinde ister yürüyüş yapabilirsiniz,ister rafting yapabilirsiniz ki gelen yerli ve yabancı turistlerin çoğu özellikle rafting yapmak için gelmektedir.
  • Saklıkent Çayı boyunca ilerleyince sizi ince bir kil katmanı bekliyor şifalı olduğuna inanılan. Çamur Banyosu yapmaya hazır olun..
Saklıkent\ Rafting Yarışı
  • Daha farklı aktivite isteyenler için zipline ve bungee jumping alanlarıda bulunmaktadır. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise kıyafetlerinizin su geçirmez olması çünkü bol bol ıslanacaksınız.
Saklıkent Kanyonu

Saklıkent’e Nasıl Gidilir?

Kanyon ve Milli Park, Antalya ve Muğla ili sınırında yer almaktadır. Fethiye’ye 45 km ve Antalya’ya 50 km uzaklıktadır. Fethiye şehir merkezinden her saat başı dolmuşlar vardır. Onlarla da rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Karayolu ulaşımında sıkıntı yaşamadan, Fethiye ve Antalya yolu üzerindeki tabelaları okuyarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

En çok yaz aylarında kalabalık olan Saklıkent Milli Parkı’nın giriş ücreti tam ve öğrenci olarak ayrılsa da genel olarak pahalı değil her kesime uygundur.

[td_block_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”eY1HOO0jxCU,3-d3KoxS-P4,24yoARQjFCw,n3X_H_ze4dY” playlist_auto_play=”0″]

Türkiye Kamp Alanları Haritası

Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp