Rüzgarın En Çekici Hali: Kitesurf

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Kitesurf Nedir ? 

Günümüzün en hızlı yayılan sporlarından birisidir. Kitesurf yeni çıkmış bir extreme spor gibi görünsede yaklaşık 200 yıllık geçmişe sahiptir. Belimize bağlı büyük bir uçurtma ile rüzgarı, ayaklarımızdaki board ile de dalgaların kontrol edildiği spordur.

Kimler Kitesurf Yapabilir ?

Kiteboard sporu bir denge sporudur.  Çocuklar için 30kg üstü , yetişkenler için ise herhangi spor altyapısı gerektirmeden herkes bu sporu kolayca öğrenebilir.

Kitesurf Tehlikeli midir ?

Eğitimde öğrendiğiniz kurallara uyduğunuz takdirde başınıza birşey gelme ihtimali çok düşüktür. Her ne kadar extreme spor olarak görünsede çok rahat gerçekleştirilen bir spordur.

Kitesurf Yapmak İçin Hangi Gereçler Kullanılır ?

Genel olarak malzemeler ithal edildiği için oldukça pahalı bir spordur. Kullanılacak malzemelerin fiyatları kalitesi, dayanıklılığı ve konforu gibi etkenlere göre değişiklik göstermektedir.

Kitesurf Öğrenmek İçin Neler Yapılmalıdır ? 

Türkiye veya Dünya’da belli noktalardaki kitesurf okullarından alacağınız başlangıç eğitimleri ile öğrenebilirsiniz. Başlangıç eğitimleri genelde, eğer özel ders şeklinde olacaksa 8 saat eğitim yada grup şeklinde olacaksa 10 saat gibi sürelerde yapılmaktadır. Güzel bir disiplinde yaptıktan sonra ileri seviye eğitim alarak  Freestyle – Hydrofoil – Formula gibi alanlarda eğitim alarak sporu daha zevkli bir hale getirebilirsiniz.

KİTE-SIM 

Çok yapmak isteyipte işten güçten fırsat bulamıyorsanız size kitesurf similatörü öneriyoruz. İlerleyen sürümlerde yapmış kadar olacağınıza inanıyoruz.

Dünya rekoruna kafa atıp kitesurf uçurtması ile 909 metreden atlayan bu abimizi ayakta alkışlıyoruz. Tabii profesyonelce bir iş olduğunu da belirtelim. Sonra uçurtmayı alıp “aynı yerden bende atlarım ne var” deyip Muğla’nın ortasına board’la inmeyin.  (Sakar Geçidi-Akyaka/Muğla)

Türkiye’de En İyi 5 Kitesurf Spotu:

Akyaka:

Alaçatı:

Urla:

Kilyos:

Gökçeada:

Datça:

Dünya’da En İyi 5 Kitesurf Spotu:

Kayman Adaları:

Nabq Bay, Egypt:

Maui, Hawaii:

Calamianes Adaları, Filipinler:

Jupiter, Florida:

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan Kite Surf’e başladığınızda, sezon’un her günü sahillerden ayrılamayacağınızı söyleyebiliriz. Bağımlılık yapan sporlar listesindedir.

[td_block_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”jOSsb2GgcoU,Tx1K51_F99o,MZcWd-9wx40,AyeWJYT_AYI,watch?v=I2iVJmNhyNI,3ucDde4SeHQ” playlist_auto_play=”0″]

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça