Muğla'da Bir Cennet Köyceğiz

Muğla’da Bir Cennet Köyceğiz

Konu Başlıkları

Muğla’yı Muğla yapan eşsiz güzellik ve turistik yerleriyle gözde olan ilçeleridir. Muğla‘da bir cennet daha, şirinliği, kendine münhasır tatlılığı, serinlik ve doğallıyla sizi kendine hayran bırakacak bir yer daha tanımaya hazır mısınız?

Foto: flickr.com

Köyceğiz’de Gezilecek Yerler

1-Köyceğiz Gölü

Türkiye‘nin denizle iç içe tek gölü olan Köyceğiz Gölü, Dünya’da sadece 7 tane bulunan ayaklı göllerden biridir. Caretta Caretta kaplumbağalar ve bütün tatlı su balıklarını görebilme şansınız var diyebiliriz. Burada huzur ve dinginliği aynı anda bulabilirsiniz. Yeşilin ve mavinin eşsiz uyumu bir yana size yazın sıcağını unutturacak bir gün yaşatacaktır. Güzel bir doğa yürüyüşüyle başlayabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

2-Sultaniye Kaplıcaları

Bir çok hastalığa iyi geldiği bilinen ve tarihi milattan önceki yıllara dayanan bu kaplıca Türkiye’de en yüksek radyoaktivite bulunan kaplıcalardan bir tanesidir. Cilt hastalığından,kadın hastalıklarına, romatizma ve daha bir çok hastalığa iyi gelmesiyle bilinen bu kaplıcada ailenizle de kiralık odalardan kiralayıp tadını çıkartabileceğiniz pek çok imkan sunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

3-Yuvarlakçay

Kaynayan suların yüzeye çıkmasıyla oluşmuştur. Köyceğiz ve Ortaca arasında bulunan bu çay yemyeşil doğasıyla sizlere görsel bir şölen sunacaktır. Kesinlikle gidilip görülmesi gereken nadir yerlerden diyebiliriz. Salıncakta sallanırken altınızdan akan çayın serinliğiyle veya çayın üstünde kahvaltı yaparak bu keyfe eşlik edebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Foto: flickr.com

4-Kaunos Antik Kenti

Hem tekne turu hemde antik kent gezisi yapabilme imkanı sunmaktadır Kaunos Antik Kenti. Sadece Dalyan ve Köyceğiz’den tekne aracılığıyla gidebileceğiniz tarihe rehberlik yapan bir antik kenttir. Eskiden liman kentiyken zamanla bu özelliğini kaybetmiş denizden kopmuş ve bir tepe üzerine oturmuştur. Eğer tarihe dair bir yolculuk yapmak istiyorsanız Kaunos Antik Kenti tam size göre diyebiliriz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

5-Ekincik Koyu

Ekincik, hem plajı hemde doğal yat limanı olmasıyla mavi yolculuğa çıkanların uğrak noktasıdır. Su sörfü ve su kayağı gibi sporlarla ilgilenenlere de ev sahipliği yapmaktadır.Bir yandan denizin tadını çıkartırken diğer yandan da yeşilin size verdiği huzura eşlik edeceksiniz. Koyu tanımak adına kısa yürüyüşlere çıkabilir Ekincik Köyü’nün sıcakkanlı insanlarını tanıyabilirsiniz. Yeşil ve mavinin mükemmel buluşması size fazladan bir kaç gün daha tatil yaptırabilir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

6-Ağla Yaylası

Yayla havası almak için illa Karadeniz‘e gitmeye gerek olmadığını gösteren mis gibi havasıyla Ağla Yaylası var diyebiliriz. Her sene yayla da yapılan şenliklere katılabillir, eğlenirken temiz havanın tadını çıkartabilirsiniz. Tertemiz havası mis kokulu çam ağaçları masmavi gökyüzünün yaylaya yansıması bu samimi ortamdan vazgeçemeyeceğinizin habercisi olabilir.

7-Sandıraz Dağı

Köyceğiz sadece yazları değil kışları da sporcuların uğrak noktası olmuştur. Kışın dağcılara ev sahipliği yapan Sandıraz Dağı, biraz alt tarafında sporcular için kamp alanı imkanı da sunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Foto: ruhiodev.com

Köyceğiz’e Nasıl Gidilir?

Hava yolunu tercih edenler için Dalaman Havalimanı Köyceğiz arası 27 km’dir. Karayolunu tercih edenler için ise İzmirMuğla yönünden Gökova‘ya; daha sonra da Antalya yönünden Marmaris yoluna ayrılmadan Fethiye yönüne devam edebilir. Köyceğiz’in buradan uzaklığı da yaklaşık 30 km’dir.

  • Muğla Köyceğiz arası yaklaşık 55 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir.
  • İstanbul Köyceğiz arası yaklaşık 800 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
  • Ankara Köyceğiz arası yaklaşık 624 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 8 saat 50 dakika kadar sürmektedir.
  • İzmir Köyceğiz arası yaklaşık 271 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat 40 dakika kadar sürmektedir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.

Türkiye’nin En Güzel Yaz Kampı Alanları

Türkiye Kamp Alanları Haritası

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp