Mücahit Muğlu’nun Objektifinden Gözleri Bayram Ettiren 10 Eşsiz Kış Manzarası

Türk gezgini/instagram fenomeni Mücahit Muğlu’nun paylaştığı birbirinden eşsiz kış manzaralı fotoğrafları sizler için derledik.

1. Kışın kamp yapmayı sevenlerdenseniz mutlaka kamp kurmanız gereken yer, Uludağ Milli Parkı/Bursa. 

2. Arpaçay’a yolunuz düşerse uğramadan dönmemeniz gereken yer, Ani Harabeleri/Kars.

3. ‘Kış tatilimi yurt dışında geçireceğim ama nereye gitmem gerek bilmiyorum’ diyenlerdenseniz kesinlikle gitmeniz gereken yer, Skogafoss/İzlanda.

4. İzlanda’ya kadar gidip, okyanusun ve siyah kumsalın birleştiği bu mükemmel doğa olayını görmeden dönmeyin dediğimiz yer , Dyrhólaey/İzlanda.

deniz ve kum tamam bir güneş eksik..?ha bir de kırmızı mont..?#iceland

A post shared by Mücahit Muğlu (@mucahitmuglu) on

5. Ayrıca Kuzey Işıklarını izleyebileceğiniz en iyi yerlerden biri, İzlanda.

kuzey ışıklarını görebilmek için ayin yaparken..? – izlanda’ya gittiğim ilk günün gecesinde çadırda uyurken dışarıdan sesler duydum. insanlar çığlık atıp bir şeyi kutluyor gibiydi. ben de oldukça yorgun olmama rağmen buz gibi havada çadırdan çıktım ve ne için bağırdıklarını sordum. gökyüzünü gösterip bugün kuzey ışıkları gözüktü felan diyorlardı. ben de kafamı kaldırıp baktım böyle hafiften grimsi buluta benzer bir şey duruyordu. içimden dedim bunun için mi bu kadar yaygara kopardınız. ardından çadıra geçip kuzey ışıklarının harbiden de söylenildiği gibi photoshop’tan ibaret olduğunu düşündüm. sabah oldu bu sefer farklı bir yere kamp yapmaya gittim. yine bir kalabalıkla karşılaştım. insanlar tripodlarını kurmuş hazır şekilde bekliyorlardı. yine kuzey ışıkları için beklediklerini anladım ve iyi kötü bir poz almak için tripodumu almaya gittim. tripodu alıp döndüğümde beni öyle bir manzara karşıladı ki dünkü düşünceme karşı bir tokat gibiydi..? hayatımda görmediğim güzellikte bir şeye şahit oluyordum. dünkü grimsi görüntüyle alakası yoktu, tüm gökyüzü yemyeşil olmuştu ve arasında çok daha koyu renkte olan bir ışık dans ederek ilerliyordu. yaklaşık yarım saat daha bu görsel şölen devam etti daha sonra yavaş yavaş uzaklaşarak gözden kayboldu. hiçbir zaman kuzey ışıkları hayali kuran birisi olmadım ama gördüğüm bu görüntüler beni oldukça etkiledi. ardından izlanda’da geçirdiğim her gecede gökyüzünü kontrol edip; bu muhteşem ışıkları aradım. küsmüş olacaklar ki bir daha kendilerini hiç göstermediler ama yaptıkları bu gösteri benim için oldukça yeterliydi.?? – Fotoğraf Canon EOS 5Ds makine ve Canon 16-35mm f/2.8 lens ile çekilmiştir. @canoneurasia #canontürkiye #iceland

A post shared by Mücahit Muğlu (@mucahitmuglu) on

6. Yurt dışına gitmek istemeyenlerden misiniz? O zaman kış tatiliniz için Türkiye’de gidilmesi gereken harikulade yer, Gölcük Milli Parkı/Bolu.

şu görüntüyü tekrar görebilme umuduyla yarın yola koyuluyorum. sonbaharın güzellikleri neler gösterecek bakalım..?#golcuk #bolu

A post shared by Mücahit Muğlu (@mucahitmuglu) on

7. Türkiye’de ki en iyi yıldız manzarasını görmek isteyenlerdenseniz gideceğiniz yer, Salda Gölü/Burdur.

8. Karadeniz’in güzide şehirlerinden biri olan Rize’de gidilmesi gereken yer, Elevit Yaylası.

9. Trekking severlerin en az bir kere gitmesi gereken yer, Kaçkar Dağları Milli Parkı/Rize.

yalnızca uzun yürüyüşler sonucu ulaşılabilen kaçkar buzul gölleri..?

A post shared by Mücahit Muğlu (@mucahitmuglu) on

10. Karadeniz’in bir diğer güzide şehri Artvin’den bakınca bile içinizin huzurla dolduğu yer, Borkça Karagöl.

borçka karagöl’ün yağmur sonrası dinginliği..?bugüne kadar yaşadığım en huzurlu anlardan birisiydi..#borcka #artvin

A post shared by Mücahit Muğlu (@mucahitmuglu) on

 

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yapılmamış. İlk olmak istermisin?
  • chat
    Bir yorum yap