Motosiklet Şampiyonasında Bir İlk

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

İspanyol yarışçı Ana Carrasco, Uluslararası Motosiklet Federasyonu’nun (FIM) alt kategori organizasyonlarından Dünya Supersport 300 Şampiyonası’nı lider bitirerek bir motosiklet şampiyonasını kazanan ilk kadın oldu.

FIM’in Superbike ve Supersport’tan sonra 3. sıradaki organizasyonu Dünya Supersport 300 Şampiyonası Fransa’da gerçekleşti.

blank
Foto: corporate.goldcar.es

Yarış, Magny-Cours Pisti’nde düzenlenen sezonun 8. yarışıyla Fransa’da sona erdi. DS Junior takımında yarışan Ana Carrasco, 25. cepten başladığı mücadeleyi 13. sırada bitirerek puanını 93’e çıkardı. 21 yaşındaki İspanyol kadın pilot, Kawasaki ParkinGO takımındaki vatandaşı Mika Perez’in bir puan önüne geçerek şampiyonluğa ulaştı.

Foto: blog.ktm.com

2017 Dünya Supersport 300 Şampiyonası’nın Portekiz ayağındaki zaferiyle yarış kazanan, ilk kadın motosikletçi unvanını elde eden Carrasco, bu kez sezonu şampiyon tamamlayarak tarihe geçti.

Ana Carrasco Kimdir?

10 Mart 1997 Murcia, İspanya doğumlu olan Ana Carrasco 21 yaşında adını tarihe altın harflerle yazdırmış bir İspanyol motosiklet yarışçısıdır. Ana, ablası sayesinde çok küçük yaşta mini bike kullanmayı öğrenmiştir.

Foto: blog.ktm.com

Ana Carrasco dışında babası Alfonso Carrasco’da motosikletler ile ilgileniyor. Baba Carrasco, İspanya Ulusal Şampiyonu ve 250cc Dünya Şampiyonu José David de Gea’nın motor tamirciliğini yapmıştır.

Foto: blog.ktm.com

İlk yarışına 2001’de katılan Ana, kendisi gibi motosiklet yarışçısı olan Valentino Rossi ve Casey Stoner’ı idolleri olarak görmektedir.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

blank
Kamp Alanları

Antalya Kamp Alanları – En İyi 25 Antalya Kamp Alanı

Gözlerinizi caddeden yükselen korna sesleriyle açmak; semaya beton yığınları arasından bakan bir yaşamda saatlerinizi harcamak yerine ‘gerçekten’ nefes almanın ne demek olduğunu tatmak ister miydiniz?

Doğa Yerlerini Keşfedin

Kamp alanları, bungalov evler, tabiat parkları ve çok daha fazlası Kampbros keşif haritasında.