Motosiklet Şampiyonasında Bir İlk - Kampbros

Motosiklet Şampiyonasında Bir İlk

Konu Başlıkları

İspanyol yarışçı Ana Carrasco, Uluslararası Motosiklet Federasyonu’nun (FIM) alt kategori organizasyonlarından Dünya Supersport 300 Şampiyonası’nı lider bitirerek bir motosiklet şampiyonasını kazanan ilk kadın oldu.

FIM’in Superbike ve Supersport’tan sonra 3. sıradaki organizasyonu Dünya Supersport 300 Şampiyonası Fransa’da gerçekleşti.

Foto: corporate.goldcar.es

Yarış, Magny-Cours Pisti’nde düzenlenen sezonun 8. yarışıyla Fransa’da sona erdi. DS Junior takımında yarışan Ana Carrasco, 25. cepten başladığı mücadeleyi 13. sırada bitirerek puanını 93’e çıkardı. 21 yaşındaki İspanyol kadın pilot, Kawasaki ParkinGO takımındaki vatandaşı Mika Perez’in bir puan önüne geçerek şampiyonluğa ulaştı.

Foto: blog.ktm.com

2017 Dünya Supersport 300 Şampiyonası’nın Portekiz ayağındaki zaferiyle yarış kazanan, ilk kadın motosikletçi unvanını elde eden Carrasco, bu kez sezonu şampiyon tamamlayarak tarihe geçti.

Ana Carrasco Kimdir?

10 Mart 1997 Murcia, İspanya doğumlu olan Ana Carrasco 21 yaşında adını tarihe altın harflerle yazdırmış bir İspanyol motosiklet yarışçısıdır. Ana, ablası sayesinde çok küçük yaşta mini bike kullanmayı öğrenmiştir.

Foto: blog.ktm.com

Ana Carrasco dışında babası Alfonso Carrasco’da motosikletler ile ilgileniyor. Baba Carrasco, İspanya Ulusal Şampiyonu ve 250cc Dünya Şampiyonu José David de Gea’nın motor tamirciliğini yapmıştır.

Foto: blog.ktm.com

İlk yarışına 2001’de katılan Ana, kendisi gibi motosiklet yarışçısı olan Valentino Rossi ve Casey Stoner’ı idolleri olarak görmektedir.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp