Milli Kayakçımız Fatih Arda İpçioğlu’ndan Gururlandıran Tarihi Başarı

Erzurum’da gerçekleşen Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Kıtalararası Kayakla Atlama Yarışması bu yıl tarihi bir ilke imza attı.47 sporcunun(ABD, Ukrayna, Güney Kore, Rusya, Slovakya, Polonya, Norveç, Kazakistan, İtalya, Almanya, Fransa, Çekya ve Türkiye’den ) katıldığı yarışmada 127,5 metrelik atlayışıyla olimpiyatlara katılmaya hak kazanan Fatih Arda İpçioğlu, bu branşta olimpiyatlara katılmaya hak kazanan ilk Türk sporcu oldu.

21 yaşında ki genç sporcu final müsabakasının ilk turunda 127,5, ikinci turunda ise 119 metrelik atlayışlar yaparak yarışmayı 24.sırada tamamladı.Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi olan Fatih, 9-25 Şubat’ta Güney Kore’nin PyeongChang şehrinde düzenlenecek olan 2018 Kış Olimpiyatları’na hazırlanıyor.

Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) Başkan Yardımcısı Fatih Kıyıcı Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada genç sporcu için şu sözleri dile getirdi :

“Tarihte ilk defa kayakla atlama branşında bir Türk sporcu olimpiyatlara katılmaya hak kazandı. Bu ülkemiz adına gurur verici. Bu bizi çok duygulandırdı ve sevindirdi. Federasyonumuza bağlı tüm branşlarda iyi sporcuların yetişmesi için ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bunun sonuçlarını almaya başladık. Sporcumuza olimpiyatlarda başarılar diliyoruz.”

Biz de Kampbros ailesi olarak genç sporcu Fatih Arda İpçioğlu’nu öncelikle tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yapılmamış. İlk olmak istermisin?
  • chat
    Bir yorum yap