Milli Kayakçımız Fatih Arda İpçioğlu’ndan Gururlandıran Tarihi Başarı

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Erzurum’da gerçekleşen Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Kıtalararası Kayakla Atlama Yarışması bu yıl tarihi bir ilke imza attı.47 sporcunun(ABD, Ukrayna, Güney Kore, Rusya, Slovakya, Polonya, Norveç, Kazakistan, İtalya, Almanya, Fransa, Çekya ve Türkiye’den ) katıldığı yarışmada 127,5 metrelik atlayışıyla olimpiyatlara katılmaya hak kazanan Fatih Arda İpçioğlu, bu branşta olimpiyatlara katılmaya hak kazanan ilk Türk sporcu oldu.

21 yaşında ki genç sporcu final müsabakasının ilk turunda 127,5, ikinci turunda ise 119 metrelik atlayışlar yaparak yarışmayı 24.sırada tamamladı.Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi olan Fatih, 9-25 Şubat’ta Güney Kore’nin PyeongChang şehrinde düzenlenecek olan 2018 Kış Olimpiyatları’na hazırlanıyor.

Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) Başkan Yardımcısı Fatih Kıyıcı Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada genç sporcu için şu sözleri dile getirdi :

“Tarihte ilk defa kayakla atlama branşında bir Türk sporcu olimpiyatlara katılmaya hak kazandı. Bu ülkemiz adına gurur verici. Bu bizi çok duygulandırdı ve sevindirdi. Federasyonumuza bağlı tüm branşlarda iyi sporcuların yetişmesi için ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bunun sonuçlarını almaya başladık. Sporcumuza olimpiyatlarda başarılar diliyoruz.”

Biz de Kampbros ailesi olarak genç sporcu Fatih Arda İpçioğlu’nu öncelikle tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça