Marmara Bölgesinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer - Kampbros

Marmara Bölgesinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Konu Başlıkları

1.Cehennem Şelaleleri

Kırklareli’nin Vize ilçesindeki Kızılağaç Köyünde bulunan Cehennem Şelaleleri, ismini bölge halkından almıştır. Istıranca Ormanlarının ve dik kayaların arasına saklanmış şelaleler, doğa yürüyüşü tutkunlarının gözdesi haline gelmeye başlamıştır. Bölgede kamp yapmaya uygun birçok yer vardır. Aynı zamanda yeni oluşturulan trekking parkurları da mevcuttur.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE


Dama Kamp Alanı – Sponsorlu

Doğa ve köy ortamıyla baş başa olmak isteyenler için harikulade bir ortam sunan Dama Kamp Alanı Edirne ilinde yer almaktadır.  Şehir gürültüsünden uzakta, sessiz, huzur dolu vakit geçirebileceğiniz çadır kamp alanında sevdiklerinizle ateş başı sohbetler edebilir; tavla turnuvaları, takım tavlası, okey, tabu ve benzeri oyunlar ile eğlencenizi ikiye katlayabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE


2. Belgrad Ormanı

İstanbul Kemerburgaz’da bulunan şehir içinde kamp yapılabilecek en güzel yerlerden biri denilebilir. Belgrad Ormanlarının sınırları içerisine girdiğiniz andan itibaren bambaşka bir havaya gireceksiniz. İstanbul’dan fazla uzaklaşmadan şehrin gürültüsünden kaçmak için en uygun yerlerden biri.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

3.Sadağı Kanyonu Tabiat Parkı

Bursa’nın Orhaneli ilçesinde bulunan Sadağı Kanyonu, Bursa’nın en büyük 2. kanyonudur. Yer yer 60 metreyi bulan kaya blokları arasından akan Sadağı deresinde zaman zaman suya girerek ilerlenir. Dere boyunca çadır kurmaya uygun bir çok yer vardır. Sadağı Kanyonun doğası mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

4.Ormanlı Plajı

Ormanlı Plajı, Çatalca’nın Ormanlı Köyü’nde bulunuyor. Köyün muazzam manzaralarından biri olan plajın denizi oldukça temiz. Plaja, orman arasından geçen asfalt bir yolla ulaşılıyor ve ilçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alıyor.  Ormanlı Plajı’nın kıyısı taşlarla kaplı olması moralinizi bozmasın. 2 metre sonra kumların sıcaklığı ve yumuşaklığını hissedeceksiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

5.İnönü Yaylası

Kocaeli ‘ne bağlı İnönü Yaylası 1130 metre yükseklikte, uzunlamasına yayılmış, bölgedeki önemli yaylalardan biri. Batı tarafında bir mağara var, adını buradan aldığı söyleniyor. İstanbul’a uzaklığı yaklaşık 120 km. dolayısı ile günü birlikte gezi için de musait.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

6.Ballıkayalar Tabiat Parkı

Ballıkayalar, Kocaeli’nin Gebze ilçesi Tavşanlı köyü yakınlarında kayalık bir vadidir. Türkiye’de kaya tırmanışı sporunun başladığı yerdir. Tırmanış yapılan rotalar ilk olarak 1970’li yıllarda açılmıştır. İstanbul’a yakınlığı nedeniyle, tırmanışçılar buraya sıklıkla gelirler. Vadi, kuzey-güney doğrultusunda olması nedeniyle günün farklı saatlerinde bazı kayalar gölgede kalır. Böylece tırmanışçılar sıcak günlerde bile rahat tırmanma imkânı bulur.

7.İğneada

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı bir belde olan İğneada 22 km sahili ile Türkiye’nin en uzun sahillerinden biridir. Trakya’nın Karadeniz’e bakan bölgesinde yer alan sahil, gün doğumu için kaçırılmayacak fırsatlardan.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

8.Erikli Yaylası ve Çifte Şelaleler

Erikli Yaylası denizden 600 metre yüksekliğe sahip küçük bir yayladır. Özellikle hafta sonu piknikçiler ve akşamları da kampçılar tarafından kullanılsa da aşırı bir yoğunluk olduğunu söylemek zor. Gruplara denk gelmediğiniz sürece sakin bir kamp ortamı sizi bekliyor. Erikli Şelaleleri eşsiz doğa güzellikleri ile kamp kurmak ve Trekking yapmak isteyenler için harika bir mekandır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

9.Uçmakdere Köyü

Uçmakdere, Tekirdağ’ın şarköy ilçesine bağlı bir köydür. Mavi denizi, yemyeşil dağları ve efsaneleşmiş yolları ile Tekirdağ’ın en güzel noktarından biri olarak bilinir.  İstanbul’a yakın mesafede kamp yapılacak en güzel yerlerden de biridir de aynı zamanda. Uçmakdere’de kamp yapmak için üç şansınız var. Bunlardan biri çınar ağaçlarının gölgesinde deniz kenarında yer alan Çınar Mokamp.  İkincisi ise tam bir kamping değil aslında.  Yamaç paraşütü yapanların iniş alanında da kamp yapılabiliyor. Son seçenek ise istediğiniz bir kumsala atmak çadırınız.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

kampyerleri.org

10.Kömür Limanı

Saroz körfezinin temiz sularında kendinizi doğaya bırakmak istiyorsanız mutlaka gitmelisiniz. Taşlı toprak yollardan geçtikten sonra eşsiz manzarasıyla kömür limanını görebilirsiniz. Burada bir tane tesis var gitmeden önce market alışverişinizi yapıp gitmenizi tavsiye ederim. Gece sahilde ateş yakıp arkadaşlarınızla güzel zaman geçirebilirsiniz. Elektrik olmadığı için kendinizi tamamen doğaya bırakacağınız gece sahile uzanıp yıldızları izlemenin zevkini tadacağınız bir yer.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

TÜRKİYE KAMP YERLERİ HARİTASINI GÖRÜNTÜLE

 

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp