Maceracıların En Eğlenceli Sporu ”İpli Makarayla Geçiş”

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

İpli Makarayla Geçiş

İpli makarayla geçiş yani zip lining, herhangi bir yerden bir yere halatla geçme eylemine denir. Varış ve çıkış noktası belirlenerek, araya halatlı bir makara sistemi kurulur.Güvenlik önlemleri özenle alınır ve keyifli yolculuk başlar.

Foto: blog.hellobc.com

Zip Lining yapmak için en uygun yerler Selvatura Park, Kosta Rika, Sun City, Güney Afrika olarak söylense de bu sporu Türkiye’de de keyifle yapabilirsiniz.

Foto: www.holidaycheck.at

Peki nerede yapabilirim diyorsanız hemen söyleyelim. Tabiki de Antalya’nın harikalarla dolu ilçesi Kaş bu spora olanak sağlayan en iyi yerlerden.

Foto: kauaivacationtours.com

Begonvil Turizm A.Ş. tarafından Çukurbağ Mahallesi, Kaş/Antalya’da ormanın içine kurulan parkurun yüksekliği 25-35 metre olup, yerli halkın ve turistlerin yoğun ilgisiyle hizmet vermekte.

Foto: expeditionshawaii.com

Fazlasıyla eğlenceli ve bolca manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz bu tur yaklaşık 3 saat sürüyor ve bu adrenalin dolu parkurda eğlenebilmek için sadece 30 ₺ (2017 fiyatları) ödemeniz gerekiyor.Parkuru bitirince sahile inip güneşlenmek ise paha biçilemez olacaktır.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

İstanbul Deniz Kenarı Kamp Alanları

1-Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı İstanbul’a yaklaşık 2.5 saat uzaklıkta diyebiliriz. Hacıllı köyüne gitmeniz için iki yol vardır. Birincisi Şile-Ağva yolu üzerinden gidilir, ikincisi Şekerpınar-Gebze yolu

Kamp

20 En İyi Antalya Kamp Alanları

Antalya Hakkında Bilinmesi Gerekenler Türkiye‘nin 5. en kalabalık ili olan Antalya, Akdeniz bölgesinde bulunmaktadır. Bir turizm şehri olan Antalya, yazları oldukça fazla turist almakta. Şehir