Kullanım Şartları - Kampbros
kampbros-kullanim-sartlari-23423

Kullanım Şartları

Kampbros Politikaları

Kampbros Web Sitesi Şartları, Koşulları ve Bildirimleri

www.kampbros.com adresinde ve ilgili ülkenin üst düzey sitelerinde (bunlarla ilişkili alt siteler dahil) bulunan Kampbros web sitelerine ve mobil cihaz uyarlamalarına, ilgili yazılım uygulamalarına (bazen sadece “uygulama” olarak anılmaktadır), verilere, SMS’lere, API’lere, e-postalara, sohbetli ve telefonlu iletişime, düğmelere, pencere öğelerine ve reklamlara (bu belgede söz konusu öğelerin tümünden “Hizmetler” olarak bahsedilecek; daha genel ifadeyle, Kampbros web siteleri ve mobil cihaz uyarlamaları bu belgede bundan sonra “web siteleri” olarak adlandırılacaktır) hoş geldiniz. 

Hizmetler size; şartların, koşulların ve aşağıda belirtilen bildirimlerin (tümü birden “Sözleşme” olarak anılmaktadır) tümünü kabul etmeniz koşuluyla sunulmaktadır. Hizmetlere eriştiğiniz veya onları kullandığınız takdirde, bu Sözleşmeye tabi olduğunuzu ve koşullarını okuyup anladığınızı kabul etmiş sayılırsınız. Yasal haklarınıza ve bu haklarla ilgili sınırlamalara ilişkin bilgilerin yanı sıra ihtilaf durumunda yetkili yargı bölgesini ve uygulanacak yasaları içeren bölümün yer aldığı bu Sözleşmeyi lütfen dikkatle okuyun. Bu şartlar ve koşulların tümünü kabul etmezseniz Hizmetleri kullanma yetkiniz olmaz. Bir Kampbros hesabınız varsa ve bu Sözleşmeyi feshetmek isterseniz bu fesih işlemini, dilediğiniz zaman hesabınızı kapatıp artık Hizmetlere erişmeyerek ve Hizmetleri kullanmayarak (nasıl yapılacağına ilişkin açıklamayı burada bulabilirsiniz) gerçekleştirebilirsiniz.

Hizmetlerde veya Hizmetleri kullanarak görüntüleyebileceğiniz, erişebileceğiniz ya da başka bir şekilde etkileşimde bulunabileceğiniz bilgiler, metinler, bağlantılar, grafikler, fotoğraflar, sesler, videolar, veriler, kodlar veya diğer malzemelere ya da malzeme düzenlemelerine “İçerik” denir. “Biz”, “bize”, “bizim”, “Gupyco” ve “Kampbros” sözcükleri ile, İzmir’de (Türkiye) kurulmuş bir limited şirket olan Gupyco Yazılım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. (“Kampbros”) kastedilmektedir. Yukarıda tanımlanan “Hizmetler”, Kampbros veya Kampbros’un şirket iştirakleri (Kampbros ve bu tür tüzel kişilerin tümü “Gupyco Şirketleri” olarak anılmaktadır) tarafından sağlanan Hizmetleri belirtir. Herhangi bir şüpheye yol açmamak adına, bu web sitelerinin mülkiyet ve kontrolünün Kampbros’da olduğunu belirtmek isteriz.  Ancak web siteleri aracılığıyla sunulan, üçüncü taraf tedarikçilerde Kiralık Bungalov, Kiralık Çadır Alanı, Kiralık Karavan Alanı, Etkinlik Biletleri, Otel ve Seyahat ve Deneyimler için rezervasyon yaptırmaya yönelik bazı Hizmetlerin mülkiyeti ve kontrolü Kampbros şirketinin iştiraklerinde olabilir (aşağıya bakın). 

“Siz” kelimesi, Hizmetleri kullanan ve/veya onlara İçerik katkısında bulunan şahıs, şirket, işletme organizasyonu veya diğer tüzel kişiyi belirtir. Hizmetlere veya Hizmetler aracılığıyla katkı olarak eklediğiniz, gönderdiğiniz, aktardığınız ve/veya yayımladığınız İçerikler; “İçeriğiniz”, “Sizin içeriğiniz” ve/veya “Gönderdiğiniz içerik” gibi çeşitli biçimlerde anılmaktadır.

Hizmetler sadece aşağıdaki amaçlarla sağlanmaktadır:

 1. Müşterilerin seyahat bilgileri toplamasına, İçerik yayımlamasına, seyahat hizmeti aramasına ve ilgili rezervasyonları yaptırmasına yardımcı olmak,
 2. Kampbros (Gupyco Ltd. Şti.) Şirketleri tarafından ya da onlar aracılığıyla sunulan ücretsiz ve/veya ücretli hizmetlerle; Bilet, turizm, seyahat, ve konuk ağırlama işletmelerinin hem müşterilerle hem de potansiyel müşterilerle etkileşim kurmasına yardımcı olmak.

Gelecekte buradaki şartlar ve koşullara uygun şekilde Sözleşmeyi değiştirebilir veya üzerinde başka bir şekilde değişiklik yapabiliriz, siz de bu tür değişikliklerden sonra Hizmetlere erişmeye veya kullanmaya devam etmeniz durumunda güncellenmiş veya değiştirilmiş Sözleşmeye tabi olduğunuzu kabul edersiniz. Bu Sözleşmede en son yapılan değişikliğin tarihi, Sözleşmenin altında belirtilecektir ve değişiklikler yayımlandıktan hemen sonra geçerli olacaktır. Hizmetlerimizi kullanan kayıtlı kullanıcıların (söz konusu kayıtlı kullanıcılar “Hesap Sahipleri” olarak anılmaktadır) profilleriyle ilişkili e-posta adresine bildirim göndererek veya web sitelerimizde bildirim yayımlayarak, bu şartlar ve koşullarda yapılan somut değişiklikleri bildiririz. Bu Sözleşmenin en güncel sürümünü incelemek üzere belirli aralıklarla bu sayfayı kontrol edin.

HİZMETLERİN KULLANIMI

Hizmetleri kullanımınızın şartı olarak: (i) Kampbros (Gupyco Ltd. Şti.) Şirketlerine sağladığınız tüm bilgilerin gerçek, doğru, güncel ve eksiksiz olduğunu, (ii) Hesap Sahibi iseniz hesap bilgilerinizi koruyacağınızı, hesabınızı denetleyeceğinizi ve hesabınızın sizden başka biri tarafından herhangi bir biçimde kullanımından tamamen kendinizin sorumlu olacağını, (iii) bir hesaba kaydolabilmek, Hizmetleri kullanabilmek ve web sitelerimize katkıda bulunabilmek için en az 13 yaşında (bazı yargı bölgelerinde yerel yasalar, daha büyük bir yaş şart koşabilir) olma şartına uygun olduğunuzu, (iv) bu Sözleşmeyi yapmaya ve web sitelerimiz dahil olmak üzere Hizmetleri, burada belirtilen şartlar ve koşullara uygun şekilde kullanmaya yasal olarak yetkili olduğunuzu beyan edersiniz. Kampbros (Gupyco Ltd. Şti.) Şirketleri,  13 yaşından küçüklerin bilgilerini kasıtlı olarak toplamaz. Sadece kendi kararımıza bağlı olarak herhangi bir kişinin Hizmetlere erişimini herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle (bu Sözleşmeyi ihlal dahil, ancak bununla sınırlı kalmamak üzere) reddetme hakkımız saklıdır. Üçüncü taraflarla İçerik paylaşımına olanak sağlayan ürünlerimiz veya hizmetlerimiz dahil olmak üzere Hizmetleri kullanmakla, Kampbros (Gupyco Ltd. Şti.) Şirketleri ile paylaştığınız bilgilerden dolayı sadece sizin sorumlu olacağınızı kabul edersiniz. Hizmetlere sadece Hizmetlerce sağlanan işlevleri kullanarak tasarlanan amaçlarına uygun şekilde ve bu Sözleşmede izin verildiği biçimde erişebilirsiniz.

Kampbros (Gupyco Ltd. Şti.) Şirketlerinin önceden yazılı izni olmadan aşağıdakileri kopyalamak, aktarmak, çoğaltmak, yayımlamak veya yeniden dağıtmak yasaktır: (a) İçerikler veya içeriklerin bir kısmı ve/veya (b) daha genel anlamda Hizmetler. İzin istemek için lütfen şu adrese yazın:

İş Birliği ve Ticari İlişkiler Departmanı

Kampbros (Gupyco Yazılım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.)
İTOB OSB MAHALLESİ 10032 SK. BİLİMPARK SİT. A APT. NO:2/1A – 001
İzmir / Türkiye
E-posta: [email protected]

Hizmetlerin belirli özelliklerine erişmek için bir hesap oluşturarak Hesap Sahibi olmanız gerekir. Hesap oluştururken eksiksiz ve doğru bilgiler vermelisiniz. Başkalarıyla olan etkileşimleriniz ve iletişimleriniz dahil olmak üzere, hesabınızda gerçekleşen tüm işlemler için sadece siz sorumlu olursunuz ve hesabınızı sizin korumanız gerekir. Bu amaç doğrultusunda, Hesap Sahibi iseniz iletişim bilgilerinizi her zaman güncel tutacağınızı kabul edersiniz.  

Bir Kampbros hesabını ticari amaçla oluşturuyorsanız ve bu Sözleşmeyi bir şirket, organizasyon veya başka bir tüzel kişilik adına kabul ediyorsanız bunu yapmaya ve bu Sözleşmeyi, söz konusu tüzel kişilik için bağlayıcı kılmaya yetkili olduğunuzu beyan ve taahhüt edersiniz. Bu durumda bu Sözleşmede geçen “siz” ve “sizin” kelimeleri, söz konusu tüzel kişiliği belirtir; o şirket adına işlem yapan birey ise “İşletme Temsilcisi” sayılır.

Hizmetleri kullanımınız sırasında üçüncü taraf sitelerinin ve uygulamalarının bağlantılarıyla karşılaşabilir veya üçüncü taraf siteleri ve uygulamalarıyla etkileşimde bulunabilirsiniz. Bu, kendi İçeriklerinizle birlikte Hizmetlere ait içerikleri de söz konusu üçüncü taraf siteleri ve uygulamalarıyla paylaşmayı içerebilir. Üçüncü taraf siteleri ve uygulamalarının bu tür paylaşılan İçerikleri herkese açık şekilde görüntüleyebileceğini lütfen unutmayın. Bu tür üçüncü taraflar, web sitelerinde veya web siteleri aracılığıyla sağlanan belirli içeriklerin veya hizmetlerin kullanımı için bir ücret alabilir. Bundan dolayı, bir üçüncü tarafla ilgili herhangi bir işlemi yapmadan önce ücret alınıp alınmadığını öğrenmek için gerekli veya uygun olduğunu düşündüğünüz araştırmaları yapmanız gerekmektedir. Kampbros (Gupyco Ltd. Şti.) Şirketlerinin söz konusu üçüncü taraf içerikleri veya hizmetlerine ilişkin ücret veya ödemeyle ilgili ayrıntı verdiği durumlarda, bu bilgiler sadece kolaylık olması için ve bilgi verme amacıyla sağlanır. Üçüncü taraf siteleri ve uygulamalarıyla olan etkileşimlerde tüm risk size aittir. Kampbros (Gupyco Ltd. Şti.) Şirketlerinin bu tür üçüncü taraf siteleri ve uygulamalarından hiçbir biçimde sorumlu veya yükümlü olmayacağını açık şekilde beyan ve kabul edersiniz.

Hizmetlerde veya Hizmetler aracılığıyla gördüğünüz veya başka bir şekilde eriştiğiniz bazı İçerikler, ticari amaçla kullanılır. Kampbros (Gupyco Ltd. Şti.)r Şirketlerinin, Hizmetlerdeki İçeriğinizle veya başkalarının İçerikleriyle birlikte, içeriğin yanında, bitişik olarak veya içeriğe yakın başka bir yerde (video veya diğer dinamik içerikler için başta, ortada veya sonda olabilir) reklam ve tanıtım unsurları yerleştirebileceğini kabul edersiniz.

EK ÜRÜNLER

Kampbros (Gupyco Ltd. Şti.) Şirketleri zaman zaman Hizmetlerdeki belirli ürünleri ve özellikleri değiştirme, güncelleme veya kullanımlarına son verme kararı alabilir. Kampbros (Gupyco Ltd. Şti.) Şirketlerinin İçeriğinizi ya da sağladığınız diğer bilgileri (geçerli yasaların gerektirdiği durumlar hariç olmak üzere) depolama veya koruma konusunda hiçbir yükümlülüğü olmadığını kabul ve beyan edersiniz.

Ayrıca ek şartlara veya sözleşmelere tabi olabilecek başka hizmetler de sunarız. Bu tür başka hizmetleri kullandığınız takdirde ek şartlar geçerli olur ve bu şartlar, (bu Sözleşmeyi açık şekilde hariç tuttukları veya başka bir şekilde geçersiz kıldıkları durumlar dışında) bu Sözleşmenin de bir parçası sayılır. Örneğin, bu tür ek hizmetleri ticari amaçlarla ya da iş amacıyla kullanır veya satın alırsanız ilgili ek şartları da kabul etmeniz gerekir. Bu Sözleşmenin şartları ve koşullarıyla çelişen başka şartlar olması durumunda bu ek şartlar, söz konusu özel hizmetlerle ilgili çelişkiyi de kapsayacaktır.

YASAK ETKİNLİKLER

Hizmetlerde veya Hizmetler aracılığıyla sağlanan İçerik ve bilgiler (mesajlar, veriler, bilgiler, metinler, müzikler, sesler, fotoğraflar, grafikler, videolar, haritalar, simgeler, yazılımlar, kodlar veya diğer malzemeler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) ve bu tür içerikler ile bilgileri sağlamak için kullanılan altyapının mülkiyeti Kampbros (Gupyco Ltd. Şti.) Şirketlerine aittir veya üçüncü taraflarca lisansı Kampbros (Gupyco Ltd. Şti.) Şirketlerine verilir. Kendi İçeriğinizden başka İçerikler söz konusu olduğunda; Hizmetlerden veya Hizmetler aracılığıyla edindiğiniz herhangi bir bilgi, yazılım, ürün veya hizmeti başka bir şekilde değiştirmemeyi, kopyalamamayı, dağıtmamayı, aktarmamayı, görüntülememeyi, sunmamayı, çoğaltmamayı, yayımlamamayı, lisansını vermemeyi, türev çalışmalarını oluşturmamayı, devretmemeyi, satmamayı ya da tekrar satmamayı kabul edersiniz. Ayrıca,

 • (i) Bu Sözleşmenin ve Kampbros Şirketlerinin sağladığı ilgili yönergelerin açıkça izin verdiği ticari kapsam dışında Hizmetleri veya İçeriği başka ticari amaçlarla kullanmayacağınızı;
 • (ii) bu Sözleşmeye uygun olmayan şekilde veya açık yazılı izin olmaksızın (kullanıcı profilleri ve fotoğrafları gibi içerikler, robot, örümcek, veri tarayıcı veya başka otomatik araç ya da manuel işlem gibi yöntemleri kullanmak dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) Hizmetlerin İçeriklerine erişmeyeceğinizi, bunları izlemeyeceğinizi, çoğaltmayacağınızı, dağıtmayacağınızı, aktarmayacağınızı, yayımlamayacağınızı, görüntülemeyeceğinizi, satmayacağınızı, lisansını vermeyeceğinizi, kopyalamayacağınızı veya başka bir şekilde kullanmayacağınızı;
 • (iii) Hizmetlerdeki robot dışlama üstbilgilerinde belirtilen kısıtlamaları ihlal etmeyeceğinizi veya Hizmetlere erişimi önleyen ya da sınırlayan diğer tedbirleri atlatmayacağınızı ya da etkisiz hale getirmeyeceğinizi;
 • (iv) kendi takdirimize bağlı olarak, altyapımıza, makul olmayan veya orantısız şekilde büyük yük olan veya olabilecek işlemler yapmayacağınızı;
 • (v) önceden yazılı açık iznimiz olmaksızın, herhangi bir amaçla Hizmetlerin herhangi bir kısmına yönelik derin bağlantı oluşturmayacağınızı;
 • (vi) önceden yazılı iznimiz olmaksızın “çerçeveleme”, “yansıtma” veya başka bir şekilde Hizmetlerin herhangi bir kısmını başka bir web sitesine veya hizmete eklemeyeceğinizi;
 • (vii) Kampbros Şirketleri tarafından Hizmetlerle bağlantılı olarak kullanılan herhangi bir yazılım programında değişiklik, çeviri, uyarlama, düzenleme, derlemesini açma, parçalarına ayırma veya ters mühendislik uygulama teşebbüsünde bulunmayacağınızı;
 • (viii) Hizmetlerin güvenlikle ilgili özelliklerini veya herhangi bir İçeriğin kullanımını ya da kopyalanmasını yasaklayan veya kısıtlayan özellikleri atlatmayacağınızı, devre dışı bırakmayacağınızı veya başka bir şekilde engellemeyeceğinizi veya
 • (ix) Kampbros Şirketleri tarafından açık şekilde indirilmek üzere sunulmamış İçerikleri indirmeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

GİZLİLİK POLİTİKASI VE İFŞALAR

Hizmetlerle ilgili olarak yayımladığınız veya başka bir şekilde gönderdiğiniz kişisel bilgiler Gizlilik Politikamıza uygun şekilde kullanılmaktadır. Gizlilik Politikamızı görüntülemek için burayı tıklayın.

YORUMLAR, AÇIKLAMALAR VE DİĞER ETKİLEŞİMLİ ALANLARIN KULLANIMI; LİSANS VERME

Görüşlerinizi almaktan memnuniyet duyuyoruz. İçeriğinizi (Kampbros Şirketlerine ait bir ürün veya hizmet aracılığıyla Kampbros hesabınıza gönderilen İçerikleriniz, yorumlar, sorular, fotoğraflar veya videolar, açıklamalar, öneriler, fikirler ve İçeriğinizdeki benzeri öğeler dahil) e-posta yoluyla, bir Kampbros senkronizasyon ürünü üzerinden, başkalarının hizmetleri veya uygulamaları yoluyla ya da başka bir şekilde Hizmetlerde veya Hizmetler aracılığıyla sağlayarak Kampbros Şirketlerine aşağıdaki konularda münhasır olmayan, telifsiz, kalıcı, devredilemez, iptal edilemez ve alt lisans vermeye yönelik tam yetki sağlayan bir hak vereceğinizi lütfen göz önünde bulundurun: (a) İçeriklerinizi tüm dünyada, şu anda bilinmeyen veya bundan sonra icat edilebilecek araçlar dahil olmak üzere herhangi bir araç kullanarak barındırma, kullanma, çoğaltma, üzerinde değişiklik yapma, çalıştırma, uyarlama, çevirisini oluşturma, dağıtma, yayımlama, türev çalışmalarını oluşturma, herkese açık şekilde görüntüleme ve sunma; (b) İçeriğinizi dünyanın diğer yerlerinde kullanıma sunma ve başkalarının da aynı şeyi yapmasına izin verme; (c) Hizmetleri sağlamak, tanıtmak, iyileştirmek ve Hizmetlerde paylaşılan İçeriğinizin Gizlilik Politikamıza ve bu Sözleşmeye uygun şekilde başka araçlar ve hizmetler üzerinden birleştirilmesi, yayımlanması, dağıtılması, tanıtılması veya yayımlanması için başka şirketlerin, organizasyonların veya bireylerin kullanımına sunma ve (d) bu tür İçeriklerinizle bağlantılı olarak gönderdiğiniz adın ve/veya ticari markanın aynısını kullanma. Kampbros’un, kendi kararına bağlı olarak, İçeriğinize ilişkin sizin adınızı belirterek atıf yapmayı seçebileceğini kabul edersiniz. Ayrıca Kampbros Şirketlerine, bu Sözleşmeye aykırı davranarak sizin veya Kampbros Şirketlerinin, İçeriğiniz üzerindeki haklarını ihlal eden kişi veya tüzel kişilikler aleyhinde yasal işlemlerde bulunma hakkını da verirsiniz. İçeriğinizin herkese açık ve telifsiz olduğunu kabul ve beyan edersiniz. Bu Sözleşme uyarınca yetkili sıfatıyla İçeriğinizi yayımlamak ve başka bir şekilde kullanmak (ve Kampbros Şirketlerinin yayımlaması veya başka bir şekilde kullanması) için gerekli lisanslara, haklara (telif hakkı ve diğer mülkiyet hakları dahil), yetki ve izinlere sahip olduğunuzu veya bu tür lisansların, hakların, yetki ve izinlerin sizde bulunduğunu onaylar, beyan ve taahhüt edersiniz.

İçeriğinizle ilgili manevi haklara (atıf veya bütünlük hakları dahil) sahip olduğunuz belirlenirse; bu belgede, geçerli yasaların izin verdiği ölçüde (a) İçerikle, türev çalışmalarıyla, daha ileri sürümleriyle veya güncellemeleriyle bağlantılı olarak kimlik bilgilerinin kullanılmasını istemeyeceğinizi; (b) İçeriğinizin Kampbros Şirketleri, lisans sahipleri, vârisleri ya da atadıkları kişiler tarafından yayımlanmasına, kullanılmasına, üzerinde değişiklik yapılmasına, silinmesine ve yararlanılmasına itirazınız olmadığını; (c) Herhangi bir İçeriğinizde yazarlıkla ilgili tüm manevi haklardan kalıcı şekilde feragat ettiğinizi ve bu tür bir hakkınız olduğunu iddia etmeyeceğinizi veya ileri sürmeyeceğinizi ve (d) Başka bir durumda Kampbros Şirketleri aleyhine iddia edebileceğiniz söz konusu manevi hak taleplerinden, Kampbros Şirketlerine, bunların lisans sahiplerine, vârislerine ve atadıkları kişilere karşı tamamen vazgeçtiğinizi beyan edersiniz.

Paylaştığınız görüşlerin ve diğer önerilerin istendiği zaman kullanılabileceğini ve bunları gizli tutmak gibi bir yükümlülüğümüz olmadığını unutmayın.

Hizmetler; tartışma forumlarını, bülten panolarını, yorum hizmetlerini, seyahat özetlerini veya İçeriğinizi (seyahat deneyimleriyle ilgili yorumlar, iletiler, materyaller) veya diğer öğeleri yayımlayabileceğiniz diğer forumları (“Etkileşimli Alanlar”) içerebilir. Kampbros, web sitelerinde bu tür Etkileşimli Alanlar sağlarsa söz konusu Etkileşimli Alanları kullanımınızdan sadece siz sorumlu olursunuz ve onları kullanırken tüm risk size aittir. Kampbros Şirketleri, Hizmetlerde veya herhangi bir Etkileşimli Alanda sağladığınız İçeriğin gizliliği konusunda hiçbir garanti vermez.  Kampbros Şirketlerinden biri olan herhangi bir tüzel kişinin, Hesap Sahipleri arasında özel bir iletişim kanalı sağladığı durumlarda, seyahat topluluğumuzu ve Hizmetleri korumaya yardımcı olmak için bu tür tüzel kişilerin söz konusu iletişimlerin içeriğini izleyebileceğini kabul edersiniz. Kampbros Şirketlerinin Hizmetlerde yayımlanan veya Hizmetler aracılığıyla dağıtılan kullanıcı mesajlarını (herhangi bir sohbet odasında, bülten panosunda veya diğer iletişim forumlarında yayımlananlar dahil) düzenlemediğini veya denetlemediğini ve söz konusu mesajlardan dolayı hiçbir şekilde sorumlu veya yükümlü olmayacağını kabul edersiniz.  Kampbros özellikle web sitelerinde görüntülenen kullanıcı İçeriklerini düzenlemez veya denetlemez.  Ancak Kampbros Şirketlerinin iyi niyetli bir şekilde, bir içeriğin bu Sözleşmeyi ihlal ettiğini düşündüğü durumlarda veya Kampbros Şirketlerinin ve/veya hizmetleri kullanan diğer kullanıcıların haklarını korumak için kaldırılmasının makul olduğuna karar verdiği durumlarda, bildirimde bulunmadan söz konusu mesajları veya diğer İçerikleri Hizmetlerden kaldırma hakkı saklıdır. İçeriğinizin web sitelerinden kaldırılmasını kabul etmiyorsanız itiraz etmek için Yardım Merkezi‘ni kullanarak Kampbros ile iletişime geçebilirsiniz.  Etkileşimli Alanlardan birini kullandığınızda, sadece Kampbros’un, içerik gönderim tarihinde geçerli olan ve Kampbros tarafından size sağlanan, yayımlanmış yönergelerine uygun İçerikler göndermeyi açık şekilde kabul edersiniz.  Hizmetleri kullanarak, aşağıda özelliklerde İçerikler göndermeyeceğinizi, yüklemeyeceğinizi, aktarmayacağınızı, dağıtmayacağınızı, depolamayacağınızı, oluşturmayacağınızı veya başka bir şekilde yayımlamayacağınızı açık şekilde kabul edersiniz:

 1. Yanlış, yasa dışı, yanlış yönlendiren, karalayıcı, iftira niteliğinde, müstehcen, pornografik, uygunsuz, ahlaka aykırı, müstehcenlik imasında bulunan, taciz içeren (veya başka bir kişiye yönelik tacizi teşvik eden), tehditkar, gizlilik veya aleniyet haklarını ihlal eden, küfür içeren, kışkırtıcı, hileli veya başka bir şekilde mahzurlu içerikler;
 2. Çevrimiçi topluluk için açıkça saldırgan olan (örneğin, herhangi bir grup veya bireye karşı ırkçılığı, bağnazlığı, nefreti veya her tür fiziksel zararı teşvik eden) içerikler;
 3. Yasa dışı bir etkinliğin yapılmasına, ceza gerektiren bir suçun işlenmesine yönelik yol gösteren, bunları teşvik eden ve özendiren, hukuki sorumluluğa neden olan, dünyadaki herhangi bir ülkede herhangi bir tarafın haklarını ihlal eden veya başka bir şekilde sorumluluk meydana getiren ya da herhangi bir anayasa, torba yasa, ulusal ya da uluslararası yasayı (Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) yönetmelikleri veya bir menkul kıymetler borsasının (Borsa İstanbul (BIST), NASDAQ veya Londra Borsası dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) kuralları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) ihlal eden içerikler;
 4. Yasa dışı silah imal etme veya satın alma, başkasının gizliliğini ihlal etme veya bilgisayar virüsleri sağlama ya da oluşturma gibi yasa dışı etkinlikler hakkında yol gösterici bilgi sağlayan içerikler;
 5. Herhangi bir tarafın patent, ticari marka, ticari sır, telif hakkı, fikri mülkiyet ya da özel haklarını ihlal eden içerikler. Özellikle, başka bir kişinin telif hakkı içeren çalışmasını yasa dışı veya yetkisiz olarak kopyalamaya teşvik eden içerikler (örneğin, korsan bilgisayar programları veya o programların bağlantılarını sağlama), üretici tarafından yüklenen ve kopyalamaya karşı korumalı özelliğe sahip cihazlarda bu özelliği ihlal etme ile ilgili bilgi sağlama veya korsan müzikler ya da korsan müzik dosyalarının bağlantılarını sağlama;
 6. Toplu olarak gönderilen posta veya “spam”, “istenmeyen posta”, “zincir mektup” ya da “piramit şemaları” sınıfına giren içerikler;
 7. Herhangi bir kişinin veya tüzel kişiliğin kimliğine bürünen içerikler ya da bir kişi veya tüzel kişiyle olan (Kampbros Gupyco Ltd. Şti. Şirketleri dahil) resmî bağınızı yanlış tanıtarak başka bir şekilde temsil eden içerikler;
 8. Adres, telefon numarası, e-posta adresi, Sosyal Güvenlik numarası ve kredi kartı numaraları dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak üzere, herhangi bir üçüncü tarafın özel bilgileri.  Bir bireyin soyadının (aile adı) web sitelerimizde yayımlanabileceğini, ancak bunun sadece belirtilen bireyin açık izni önceden alınarak yapılabileceğini unutmayın;
 9. Kısıtlanmış veya sadece şifreyle erişilebilen sayfalar veya gizli sayfalar ya da resimler (erişilebilir başka bir sayfadan veya o sayfa ile bağlantı yapılmamış);
 10. Virüs, bozuk veri veya diğer zararlı, karışıklığa neden olan, tahrip edici dosyalar barındıran veya bu tür dosyaların çalışmasını sağlayan içerikler;
 11. Söz konusu İçeriklerin yayımlandığı Etkileşimli Alanların konusuyla ilgisi olmayan içerikler veya
 12. Sadece Kampbros’un takdirine bağlı olarak, (a) burada bahsedilen önceki alt bölümleri ihlal eden, (b) Kampbros tarafından size sağlanan ilgili Kampbros yönergelerini ihlal eden, (c) sakıncalı, (d) başka bir kişinin Etkileşimli Alanları ya da Hizmetlerin diğer yönlerini kullanmasını veya bunlardan yararlanmasını kısıtlayan ya da yasaklayan içerikler veya (e) Kampbros Şirketlerinden herhangi birini veya kullanıcılarını herhangi bir zarara uğratabilecek veya yükümlülük altına girmesine neden olabilecek içerikler.

Kampbros Şirketleri, Hizmetlerde sizin tarafınızdan yayımlanan, depolanan, aktarılan veya yüklenen kendi İçeriğinizden, daha genel anlamda ise tüm İçeriklerden ve bunlardan kaynaklanabilecek kayıp veya hasarlardan dolayı hiçbir şekilde yükümlü olmaz ve hiçbir sorumluluk kabul etmez; Kampbros (Gupyco Ltd. Şti.) Şirketleri ayrıca, karşılaşabileceğiniz hatalardan, hakaretlerden, iftiralardan, karalamalardan, eksikliklerden, yanlışlıklardan, müstehcenlikten, pornografi veya küfürlerden de sorumlu olmaz. Etkileşimli hizmetlerin sağlayıcısı olarak Kampbros, web sitelerinde veya diğer forumlarda kullanıcıları sağladığı ifadelerden, beyanlardan veya diğer İçeriklerden (ve sizin sağladığınız içeriklerden) sorumlu değildir. Kampbros, Etkileşimli Alanlarda yayımlanan veya bu alanlar yoluyla dağıtılan İçerikleri filtreleme, düzenleme veya izleme gibi bir yükümlülüğü olmasa da, Hizmetlerde yayımlanan veya depolanan İçerikleri herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle, önceden bildirmeksizin kaldırma, filtreleme, çevirme veya düzenleme ya da bu tür işlemleri kendi adına üçüncü taraflara yaptırma hakkını saklı tutar ve bu konularda mutlak takdir yetkisi vardır; Hizmetlerde yayımladığınız veya depoladığınız İçeriklerin yedek kopyalarını oluşturup değiştirmektense siz sorumlu olursunuz ve bu tür işlemlerin masrafları da size aittir.

Etkileşimli Alanların veya Hizmetlerin diğer kısımları yukarıda bahsedilen şartlar ihlal edilerek kullanıldığında bu Sözleşmenin şartları ve koşulları ihlal edilmiş sayılır ve diğer cezaların yanında, daha genel anlamda Etkileşimli Alanları ve/veya Hizmetleri kullanma haklarınızın feshedilmesine veya askıya alınmasına neden olabilir.

Kampbros’un Lisans Haklarını Kısıtlama.Kampbros Şirketlerine aşağıda ayrıntılı şekilde açıklanan daha sınırlı bir lisans sağlayarak (bu tür lisanslara bundan sonra “Kısıtlı Lisans” denecektir), yukarıda açıklanan bu Sözleşme uyarınca Kampbros Şirketlerinin İçeriklerinizi kullanımını ileriye yönelik şekilde sınırlayabilirsiniz.  Bu seçimi yapmak için söz konusu Kısıtlı Lisansı buradan seçebilirsiniz (bunu yapmak için hesabınızda oturum açmanız gerektiğini unutmayın). Bu seçimi yaptığınızda, yukarıda belirtilen lisans şartlarına göre İçeriğiniz için Kampbros Şirketlerine verdiğiniz haklar (“Standart Lisans” olarak anılmaktadır) aşağıdaki 1-6 arası paragraflarda açıklandığı gibi bazı yönlerden önemli ölçüde kısıtlanacak ve Kampbros Şirketleri artık gönderdiğiniz metin yorumlar ve ilişkili baloncuk puanları hariç olmak üzere (bu unsurlar için Kampbros Şirketleri Standart Lisans’a sahip olmaya devam edecektir), aşağıda açıklandığı gibi geri kalan İçerikleriniz için Standart Lisans’a değil “Kısıtlı Lisans”a sahip olacaktır: 

 1. Hizmetlere içeriğinizi gönderdiğinizde, Hizmetlerde görüntülemek ve o içerikle bağlantılı olarak adınızı ve/veya ticari markanızı kullanmak amacıyla Kampbros Şirketlerine İçeriğinizi barındırma, kullanma, dağıtma, değiştirme, çalıştırma, çoğaltma, herkese açık şekilde görüntüleme veya sunma, çevirme ve türev çalışmalarını oluşturma konularında münhasır olmayan, telifsiz, devredilemez, alt lisansı verilemez ve tüm dünyada geçerli bir lisans vermiş olursunuz. Aşağıdaki 6. paragraf uyarınca Kısıtlı Lisans, siz veya sizin adınıza başka bir kişinin (örneğin, hesabınıza katkıda bulunan veya başka bir şekilde hesabınızı yöneten bir üçüncü taraf) Hizmetlerde veya Hizmetlerle bağlantılı olarak sunduğu tüm İçerikleriniz için (yine metin yorumlarınız ve ilişkili baloncuk puanlarınız hariç olmak üzere) geçerlidir. 
 2. Kısıtlı Lisans’a tabi olan İçeriklerinizden biri söz konusu olduğunda, Kampbros Şirketlerinin ilgili içerik üzerindeki burada belirtilen lisans haklarını sonlandırmak için Hizmetlerden söz konusu gönderiyi silmeniz yeterlidir.  Buna bağlı olarak, Kampbros Şirketlerinin Kısıtlı Lisans’a tabi tüm İçeriklerinizle ilgili lisans haklarını sonlandırmak için de hesabınızı sonlandırabilirsiniz (bunun nasıl yapılacağına ilişkin açıklamalar buradadır).  Sözleşmede aksi bir hüküm olsa bile İçeriğiniz; (a) başkalarıyla paylaştığınız ve siz silmeden veya hesabınızı sonlandırmadan önce kopyaladıkları veya depoladıkları takdirde Hizmetlerde kalmaya devam eder, (b) siz sildikten veya hesabınızı sonlandırdıktan sonra da, tarafımızdan kaldırılana kadar makul bir süre boyunca Hizmetlerde görüntülenmeye devam edebilir ve/veya (c) teknik, sahtekarlık kontrolü, yönetmeliklerden veya yasal nedenlerden dolayı yedek kopya formunda belirli bir süre boyunca saklanabilir (ancak herkese açık şekilde görüntülenmez). 
 3. Kampbros Şirketleri özel izniniz olmadan İçeriğinizi (sponsorlu İçerikler dahil olmak üzere) üçüncü tarafların başkalarına yönelik ürün ve hizmet reklamlarında kullanmaz, ancak Kampbros Şirketlerinin Hizmetlerde sizin ve başkalarının İçeriklerinin yanına, yakınına, bitişiğine veya içeriğe yakın başka bir konuma (video veya diğer dinamik içeriklerde başa, ortaya veya sona) reklam ve tanıtım öğeleri yerleştirebileceğini kabul edersiniz.  İçeriğinizin Hizmetlerde görüntülendiği her seferinde atıf olarak, İçeriğinizle birlikte belirttiğiniz adınızı ve/veya ticari markanızı kullanırız.    
 4. Kampbros Şirketleri üçüncü taraflara İçeriğinizi Hizmetlerden başka yerlerde yayımlama hakkı vermez. Ancak, İçeriğinizi Hizmetlerde paylaştığınızda (özel seçeneğine ayarlanabilen “Seyahatler” özelliğimiz hariç olmak üzere) İçeriğiniz “herkese açık” hale gelir ve başka kullanıcıların da söz konusu İçeriğinizi (yukarıda belirtildiği gibi özel seçeneğine ayarladığınız Seyahatler hariç) üçüncü taraf hizmetleriyle paylaşmasına (herkese açık o gönderiyi katıştırarak veya başka bir şekilde) olanak veren bir özelliği etkinleştirir ve arama motorlarının da o genel İçeriğinizi kendi hizmetlerini kullanarak bulabilmelerine olanak tanırız.  
 5. Sözleşmenin bu bölümündeki 1-6 arası paragraflar uyarınca yapılan değişiklikler hariç olmak üzere, sizin ve bizim hak ve yükümlülüklerimiz konusunda bu Sözleşmenin geri kalan şartları geçerli olmaya devam eder. Kampbros Şirketlerine verdiğiniz ve 1-6 arası paragraflarca değiştirilen bu lisansa “Kısıtlı Lisans” denecektir. 
 6. Herhangi bir şüpheli nokta kalmaması için, diğer Kampbros Şirketlerinin hizmet ve programlarıyla bağlantılı olarak Hizmetlere gönderdiğiniz İçeriğin Kısıtlı Lisans kapsamında olmayacağını, söz konusu Kampbros hizmeti veya programının şartlar ve koşullarına tabi olacağını belirtmek isteriz.

KAMPBROS ARACILIĞIYLA ÜÇÜNCÜ TARAF TEDARİKÇİLERDE REZERVASYON YAPTIRMA VE BİLET SATIN ALMA

Kampbros Rezervasyon Hizmetlerini kullanma. Kampbros Şirketleri size Hizmetlerden ayrılmadan üçüncü taraf tedarikçilerde bilet satın alma, seyahat rezervasyonları arama, tur veya aktivite arama, seçme ve rezervasyon yaptırma olanağı sunar. Daha önce bir hesabınız yoksa web sitelerinden seyahat rezervasyonu yaptırdığınızda Hesap Sahibi olursunuz.

Web sitesi üzerinden rezervasyon yaptırdığınızda, Gizlilik Politikamızda ve bu Sözleşmede açıklanan uygulamaları kabul etmiş olursunuz. Ayrıca kendi başınıza veya bir İşletme Temsilcisi olarak, 18 yaşında veya daha büyük olduğunuzu, bu Sözleşmeyi imzalamak ve Hizmetleri (Kampbros Şirketlerinin rezervasyon hizmetleri dahil) bu Sözleşmeye uygun biçimde kullanmak için yasal yetkiye sahip olduğunuzu ve verdiğiniz tüm bilgilerin de doğru olduğunu taahhüt edersiniz. Aynı zamanda, Kampbros Şirketlerinin bilet alma ve rezervasyon hizmetlerini sadece siz ve yasal olarak yükümlülüğünüzde bulunan diğerleri için yasal rezervasyonlar yapmakta kullanacağınızı kabul edersiniz. Yanlış veya rezervasyon yapmak yasaktır, bu tür rezervasyonlara teşebbüs eden kullanıcıların hesabı feshedilir.

KAMPBROS ŞİRKETLERİNİN REZERVASYON HİZMETLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE, HİZMETİN KULLANICISI OLARAK: (1) KAMPBROS ŞİRKETLERİNİN, ŞİFRENİZ VEYA HESABINIZ KULLANILARAK YAPILAN YETKİSİZ İŞLEMLERDEN DOLAYI SİZE VEYA BAŞKALARINA KARŞI HİÇBİR YÜKÜMLÜLÜĞÜ OLMAYACAĞINI VE (2) ŞİFRENİZİN VEYA HESABINIZIN YETKİSİZ KULLANIMININ KAMPBROS’A, KAMPBROS’UN ŞİRKET İŞTİRAKLERİNE VE/VEYA BAŞKALARINA KARŞI YÜKÜMLÜLÜK ALTINA GİRMENİZE YOL AÇABİLECEĞİNİ KABUL VE BEYAN EDERSİNİZ.

Kampbros Şirketleri aracılığıyla bir rezervasyon yaptırdığınızda, Gizlilik Politikamız‘da açıklandığı gibi işlemi tamamlamak için ödeme bilgilerinizi alır ve tedarikçiye aktarırız. Ödemenizi işleyen ve rezervasyonunuzu yapan tarafın Kampbros Şirketleri değil, tedarikçi olduğunu lütfen unutmayın.

Kampbros Şirketleri rezervasyonlara rastgele olarak müdahil olmaz, ancak rezervasyonun artık mevcut olmadığı veya rezervasyon isteğinin sahte olabileceğine ilişkin makul bir sebebimizin olduğu durumlar gibi hafifletici koşullardan dolayı bir rezervasyonu iptal  etme haklarımız saklıdır. Kampbros Şirketleri ayrıca rezervasyon isteğinizi işleme almak üzere kimliğinizi doğrulamak için gerekli adımları atma hakkını da saklı tutar.

Düşük bir ihtimalle olsa da siparişi verdiğiniz sırada uygun olan bir rezervasyonun, işletmeye girişten önce geçersiz hale geldiği durumlarda izlemeniz gereken tek yöntem, tedarikçiyle iletişime geçerek alternatif düzenlemeler yapmak veya rezervasyonunuzu iptal etmektir.

Üçüncü Taraf Tedarikçiler. Kampbros Şirketleri seyahat acentesi değildir ve kendi ulaşım servisi, konaklama yeri, kamp alanı, oteli, restoranı, turu, etkinliği veya deneyimi yoktur veya bu tür hizmetler sağlamaz. Kampbros Şirketleri, üçüncü taraf tedarikçilere ait işletmelerle ilgili bilgiler görüntülüyor, Kampbros Şirketlerinin web sitelerinde veya bu web siteler üzerinden belirli tedarikçiler için rezervasyonlara aracılık ediyor olsa da, bu tür işlemler Kampbros Şirketlerinin herhangi bir üçüncü taraf tedarikçiye sponsor olduğu veya onayladığı ya da Kampbros Şirketleri ile üçüncü taraf tedarikçiler arasında herhangi bir bağ bulunduğu anlamına gelmez ve böyle bir şey ima edilmemiştir. Hesap Sahipleri, belirli ulaşım hizmetleri, konaklama yerleri, aktiviteler, turlar, etkinlikler veya deneyimler için kendi tecrübelerini baz alarak yorum yapabilir veya puan verebilir. Ancak bu durum Kampbros Şirketlerinin, üçüncü taraf tedarikçilerin ürün veya hizmetlerini onayladığı veya önerdiği anlamına gelmez; bununla birlikte Kampbros, Hesap Sahipleri tarafından gönderilen yorumlara göre çeşitli işletme ödülleri verebilir. Kampbros Şirketleri, kullanıcılar veya işletmeler tarafından yayımlanan, gönderilen veya başka bir şekilde sağlanan İçerikleri ya da bu içeriklerde belirtilen düşünce, öneri veya tavsiyeleri onaylamaz; Kampbros Şirketleri bu tür İçeriklerle ilgili her tür sorumluluğu açık şekilde reddeder. Kampbros Şirketlerinin üçüncü taraf tedarikçilerden aldığı ve Hizmetlerde görüntülediği bilgilerin doğruluğundan ve eksiksizliğinden sorumlu olmadığını kabul edersiniz.

Bir üçüncü taraf tedarikçiden rezervasyon yaptırırsanız veya bilet alırsanız bu Sözleşmeden ayrı olarak tedarikçinin satın alma ve web sitesi kullanımıyla ilgili şartlar ve koşullarını, gizlilik politikasını ve tedarikçinin sitesi veya işletmesiyle ilgili diğer kural veya politikaları okuduğunuzu ve onlara tabi olduğunuzu kabul edersiniz. Üçüncü taraf tedarikçilerle etkileşimlerinizde tüm risk size aittir. Kampbros Şirketleri, üçüncü taraf tedarikçilerin işlemleri, eksiklikleri, hataları, beyanları, garantileri, ihlalleri ve ihmallerinden veya üçüncü taraf tedarikçilerle olan etkileşimlerinizin sonucunda meydana gelen kişisel yaralanma, ölüm, mülkün zarar görmesi veya diğer hasarlar ya da masraflardan dolayı hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Hizmetlerdeki bağlantılar sizi tedarikçi sitelerine veya Kampbros‘un işletmediği ya da denetlemediği başka sitelere yönlendirebilir. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki “Üçüncü Taraf Sitelerinin Bağlantıları” bölümüne bakın.

Şirket İştiraki Sitelerinde Adı Geçen Üçüncü Taraf Tedarikçilerden Çadır, Oda, Yazlık veya Bungalov Kiralama, Aktivite ve Etkinlik Rezervasyonu Yaptırma. Kampbros’un şirket iştiraklerinden bazıları, gezginlerin, kampçıların, karavancıların, kulllanıcıların üçüncü taraf tedarikçiler aracılığıyla, (1) mülk sahipleriyle ve müdürleriyle çadır, çadır alanı, karavan alanı, bungalov kiralama sözleşmesi yapabilmesini (“Kiralık Konaklama Alanı”), (2) bungalov, butik otel, dağ evi rezervasyonu yapabilmesini (“Bungalovlar”) ve/veya (3) tur, aktivite ve gezilecek yer (çeşitli “Deneyimler”) rezervasyonu yapabilmesini sağlayan bir pazar görevi görür (bu tür kiralık konaklama alanlarını ve/veya Deneyimleri sunan tedarikçilerden her biri “Reklamveren” olarak adlandırılır). Kampbros‘un şirket iştirakleri, reklamlarını Kampbros Şirketler grubundaki diğer tüzel kişilerle birleştirir, bu nedenle bunları Kampbros Şirketlerinin web sitelerinde görürsünüz.  Kullanıcı olarak, Hizmetleri (özellikle Kampbros Şirketleri web siteleri dahil) kullanımınızdan ve Kampbros’un şirket iştiraklerinin aracılık ettiği Kiralık Konaklama Alanı, Bungalovlar veya Deneyim rezervasyonu gibi işlemlerin tümünden sorumlu olmanız gerekir. Hizmetlerde yer alan Kiralık Konaklama Alanlarının, Bungalovların veya Deneyimlerin sahibi Kampbros değildir, ayrıca bu tür hizmetleri yönetmeyiz ya da bunlarla ilgili sözleşme yapmayız.

Kampbros veya Kampbros‘un şirket iştirakleri, gezginlerle & kullanıcılarla Reklamverenler arasındaki Kiralık Konaklama Alanı işlemleri, Bungalov rezervasyonları veya Deneyimle ilgili işlemlerde taraf olmadığından, sizinle bir Reklamveren arasındaki gerçek veya muhtemel işlemlere ilişkin anlaşmazlık veya ihtilaflarda (kayıtlı bir Kiralık Konaklama Alanının, Bungalovun veya Deneyimin kalitesi, genel durumu, güvenliği veya yasallığı, içeriğin doğruluğu, Reklamverenin kiralık konaklama alanı mülkü kiralama yetkisinin veya sizin bir Kiralık konaklama alanı mülkünün, Bungalov konaklama hizmetinin veya Deneyimin ücretini ödeme yetkinizin olup olmadığı gibi konular dahil) sorumluluk sadece kullanıcılara aittir.

Kampbros‘un şirket iştiraklerinden biri, sadece ödemenizi Reklamverene aktarmak amacıyla Reklamverenin sınırlı acentesi olarak görev görebilir. Reklamverenin bir Kiralık Konaklama Alanı rezervasyonu veya Deneyim için alacağı belirtilen ücretleri Reklamverene veya Reklamveren adına sınırlı ödeme toplama aracısı olarak çalışan bir Kampbros şirket iştirakine ödemeyi kabul edersiniz.

Kiralık Konaklama Alanı ücretleri, güvenlik depozitoları, Deneyim ücretleri, ödeme işleme, para iadesi ve benzeri konularla ilgili daha fazla bilgi için lütfen iştiraklerimizin şartlarına ve koşullarına bakın. Şirket iştiraklerimizden biri aracılığıyla bir Kiralık Konaklama Alanı, Bungalov veya Deneyim rezervasyonu yaptırdığınızda, bu kuruluşların şartları ve koşulları ile gizlilik politikalarını da kabul etmeniz gerekir.

Türkiye’de bir Reklamverenle bir ihtilafa düşerseniz söz konusu ihtilafı çözmeye yönelik alternatif yöntemler çevrimiçi olarak şu adrestedir: https://www.tursab.org.tr/apps/OldFiles//dosya/7234/turizm-isletmelerinin-bakanlikla-birbirleriyle-ve-musterileriyle-iliskileri-hakkinda-yonetmelik_7234_4928179.pdf.

SEYAHAT DESTİNASYONLARI

Uluslararası Seyahat. Üçüncü taraf tedarikçilerden uluslararası seyahat rezervasyonları yaptırdığınızda veya Hizmetleri kullanarak uluslararası seyahat planladığınızda, yabancı ülkeye girişle ilgili koşulları karşılamaktan ve seyahat belgelerinizi (pasaport ve vizeler dahil) hazırlamaktan siz sorumlu olursunuz.

Pasaport ve vize koşulları için, bilgi almak üzere ilgili elçiliğe veya konsolosluğa başvurun. Şartlar herhangi bir anda değişebileceğinden, gerek rezervasyondan gerekse yola çıkmadan önce güncel bilgileri kontrol edin. Kampbros Şirketleri, bir havayolu şirketi, yetkili veya ülkenin (gezginin hedefe giderken sadece transit olarak geçebileceği ülkeler dahil) istediği seyahat belgelerini yanında bulundurmadığından dolayı bir uçuşa veya ülkeye alınmayan gezginler için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Ayrıca, uluslararası seyahatten önce aşı olma gibi konularda önerilerini almak için doktorunuza danışmaktan ve seyahatinizle ilgili tüm tıbbi şartlara uymaktan da siz sorumlu olursunuz.

Uluslararası hedefler dahil çoğu seyahat sorunsuz şekilde sonuçlanıyor olsa da, bazı hedeflere seyahat etmek diğerlerine göre daha büyük risk taşıyabilir. Kampbros; gezginleri, uluslararası destinasyonlara seyahat rezervasyonu yaptırmadan önce gerek kendi ülkelerinin yasal mercileri tarafından gerek destinasyonun bulunduğu ülkelerin yasal mercileri tarafından açıklanan seyahatle ilgili yasaklar, uyarılar, duyurular ve tavsiyeleri araştırmaya ve okumaya teşvik etmektedir. Örneğin, Türkiye Hükümeti, çeşitli ülkelerdeki şartlar ve belirli uluslararası destinasyonlara seyahat yapmanın risk düzeyiyle ilgili bilgileri aşağıdaki adresde belirtmiştir: 

www.mfa.gov.tr.

KAMPBROS ŞİRKETLERİ, BELİRLİ ULUSLARARASI HEDEFLERE SEYAHATLE İLGİLİ BİLGİLER EKLEYEREK SÖZ KONUSU NOKTALARA SEYAHATİN RİSKSİZ VE ÖNERİLEBİLİR OLDUĞUNU BEYAN VE TAAHHÜT ETMİŞ OLMAZ VE SÖZ KONUSU HEDEFLERE SEYAHATTEN DOLAYI MEYDANA GELEBİLECEK ZARAR VE KAYIPLARDAN DA SORUMLU DEĞİLDİR.

SORUMLULUK REDDİ

LÜTFEN BU BÖLÜMÜ DİKKATLE OKUYUN. BU BÖLÜMDE, HİZMETLERİ KULLANIMINIZDAN DOLAYI MEYDANA GELEBİLECEK SORUNLARDAN DOLAYI KAMPBROS ŞİRKETLERİNİN SİZE KARŞI OLAN SORUMLULUĞU SINIRLAMAKTADIR. BU SÖZLEŞMENİN BU VEYA BAŞKA BİR BÖLÜMÜNDEKİ ŞARTLARI ANLAMAZSANIZ LÜTFEN HİZMETLERE ERİŞİP KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE AÇIKLIĞA KAVUŞTURMAK ÜZERE BİR AVUKATA DANIŞIN.

HİZMETLERDE YAYIMLANAN BİLGİLER, YAZILIMLAR, ÜRÜNLER VE HİZMETLERDE YANLIŞLIK VEYA HATA (REZERVASYON UYGUNLUĞU VE FİYATLANDIRMA HATALARI DAHİL) BULUNABİLİR. KAMPBROS ŞİRKETLERİ; KONAKLAMA YERİ, DENEYİMLER, UÇAK SEYAHATİ, GEMİ SEYAHATİ, RESTORAN VEYA HİZMETLERDE GÖRÜNTÜLENEN DİĞER SEYAHAT ÜRÜNLERİNİN (SINIRLAMA OLMAKSIZIN, FİYATLANDIRMA, REZERVASYON DURUMU, FOTOĞRAFLAR, KONAKLAMA YERİ LİSTESİ, DENEYİM, HAVAYOLU, DENİZYOLU, RESTORAN VEYA DİĞER SEYAHAT ÜRÜNÜ OLANAKLARI, GENEL ÜRÜN AÇIKLAMALARI, YORUMLAR, PUANLAR VB. DAHİL) BİLGİ VE AÇIKLAMALARININ DOĞRULUĞUNU GARANTİ ETMEZ VE BUNLARDAKİ HATA VEYA BAŞKA YANLIŞLIKLARDAN DOLAYI HİÇBİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ. KAMPBROS ŞİRKETLERİ AYRICA, HİZMETLERDEKİ REZERVASYON DURUMU VE FİYATLANDIRMA HATALARINDA VE/VEYA YANLIŞ FİYATLA YAPILMIŞ BEKLEYEN REZERVASYONLARDA DÜZELTME YAPMA HAKKINI AÇIKÇA SAKLI TUTAR.

KAMPBROS, WEB SİTELERİNDEKİ VEYA BU SİTELERİN HERHANGİ BİR KISMINDAKİ BİLGİLER DAHİL OLMAK ÜZERE HİZMETLERİN HERHANGİ BİR AMACA UYGUNLUĞU KONUSUNDA HİÇBİR TAAHHÜTTE BULUNMAZ, WEB SİTELERİNDE VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE HİZMETLER ÜZERİNDEN ÜRÜN VEYA HİZMET EKLEMESİ VEYA SUNMASI, BU TÜR ÜRÜN VEYA HİZMETLERİN, KULLANICI YORUMLARINA GÖRE DAĞITILAN BİR ÖDÜL ALMIŞ OLSA DAHİ, KAMPBROS TARAFINDAN ONAYLANDIĞI VEYA ÖNERİLDİĞİ ANLAMINA GELMEZ. HİZMETLERDE VEYA HİZMETLER ARACILIĞIYLA SUNULAN BU TÜR BİLGİLER, YAZILIMLAR, ÜRÜNLER HİÇBİR GARANTİ OLMAKSIZIN, “OLDUĞU GİBİ” SAĞLANIR. KAMPBROS; HİZMETLERİN, SUNUCULARININ VEYA KAMPBROS’DAN GÖNDERİLEN VERİLERİN (E-POSTA DAHİL) VİRÜS VEYA DİĞER ZARARLI BİLEŞENLERİ İÇERMEYECEĞİNE DAİR TÜM GARANTİLERİ, KOŞULLARI VEYA DİĞER HER TÜR ŞARTI REDDEDER. GEÇERLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, SATILABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, UNVAN, ZARARSIZ KULLANIM VE HAK İHLALİNDE BULUNMAMA İLE İLGİLİ HER TÜR TÜM ZIMNİ GARANTİ VE KOŞULLAR DAHİL, KAMPBROS BU BİLGİLER, YAZILIMLAR, ÜRÜNLER VE HİZMETLERLE İLGİLİ TÜM GARANTİLERİ VE KOŞULLARI REDDEDER.

KAMPBROS ŞİRKETLERİ AYRICA HİZMETLERDE VEYA HİZMETLER ARACILIĞIYLA SUNULAN İÇERİKLERİN DOĞRULUĞU VE MÜSECCEL ÖZELLİĞİNE DAİR TÜM GARANTİ, TAAHHÜT VEYA DİĞER HER TÜR ŞARTI DA AÇIKÇA REDDEDER.

HİZMETLERDE VEYA HİZMETLER ARACILIĞIYLA KONAKLAMA YERİ, UÇAK SEYAHATİ, KİRALIK BUNGALOV, DENEYİM, BİLETLER, RESTORAN VEYA GEMİ SEYAHATİ BİLGİLERİ, SEYAHAT VEYA DİĞER HİZMETLERİ SAĞLAYAN ÜÇÜNCÜ TARAF TEDARİKÇİLER, KAMPBROS ŞİRKETLERİNİN ARACISI VEYA ÇALIŞANI DEĞİL, BAĞIMSIZ YÜKLENİCİLERDİR. KAMPBROS ŞİRKETLERİ; BU TÜR TEDARİKÇİLERİN İŞLEMLERİNDEN, HATALARINDAN, EKSİKLİKLERİNDEN, BEYANLARINDAN, GARANTİLERİNDEN, İHLALLERİNDEN, İHMALLERİNDEN VEYA BUNLARDAN KAYNAKLANAN KİŞİSEL YARALANMA, ÖLÜM, MÜLKE ZARAR GELMESİ YA DA DİĞER ZARAR VEYA MASRAFLARDAN SORUMLU DEĞİLDİR. KAMPBROS, GECİKME, İPTAL, FAZLA REZERVASYON, GREV, ETKİNLİK İPTALİ, ZORLAYICI NEDEN VEYA DOĞRUDAN KONTROLLERİNİN DIŞINDA KALAN DİĞER SEBEPLER VE MASRAFLARDAN SORUMLU DEĞİLDİR VE BUNLARDAN DOLAYI ÜCRET İADESİ YAPMAZ, AYRICA HÜKÜMETLERİN VEYA YETKİLİLERİN TEKRAR YÖNLENDİRMESİ VEYA İŞLEMLERİNDEN, EK MASRAFLARDAN, EKSİKLİKLERDEN VE ERTELEMELERDEN DE SORUMLU DEĞİLDİR.

YUKARIDAKİ HÜKÜMLER UYARINCA, HİZMETLERİ KULLANIRKEN TÜM RİSK SİZE AİTTİR, KAMPBROS ŞİRKETLERİ (VEYA GÖREVLİLERİ, MÜDÜRLERİ VE/VEYA ÇALIŞANLARI); İHMAL, SÖZLEŞME, HAKSIZ FİİL, KESİN SORUMLULUK VEYA BAŞKA BİR NEDENDEN KAYNAKLANMIŞ OLSUN VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE OLSUN, KAMPBROS VEYA İŞTİRAKLERİNE ZARAR OLASILIĞIYLA İLGİLİ BİLGİ VERİLMİŞ OLSA DAHİ; DOĞRUDAN, DOLAYLI, CEZA NİTELİĞİNDE, KAZAEN, ÖZEL VEYA SONUÇ OLARAK MEYDANA GELEN KAYIPLARDAN VEYA HASARLARDAN YA DA GELİR, KÂR, İYİ NİYET, VERİ, SÖZLEŞME, PARA KULLANIMI KONULARINDAKİ KAYIPLARDAN, İŞLERDE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE KESİNTİ OLMASININ YOL AÇTIĞI VEYA BUNUNLA İLGİLİ ZARARLARDAN, HİZMETLERE ERİŞMENİZDEN, GÖRÜNTÜLEMENİZDEN VEYA KULLANMANIZDAN YA DA HİZMETLERE ERİŞMENİZDE, GÖRÜNTÜLEMENİZDE VEYA KULLANMANIZDA OLAN GECİKME VEYA KESİNTİDEN DOLAYI YA DA BUNLARLA BAĞLANTILI OLARAK ORTAYA ÇIKAN KAYIP VE ZARARLARDAN (BAŞKALARININ HİZMETLERDE GÖRÜNTÜLENEN YORUMLARINA VE ÖNERİLERİNE GÜVENMENİZ DAHİL); VİRÜSLER, HATALAR, TRUVA ATLARI, BİLGİLER, YAZILIMLAR, BAĞLANTILI SİTELER, HİZMETLER YOLUYLA EDİNİLEN ÜRÜNLER VE HİZMETLERDEN (KAMPBROS ŞİRKETLERİN SENKRONİZASYON ÜRÜNÜ DAHİL ANCAK BUNUNLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE) KAYNAKLANAN KAYIP VE ZARARLARDAN; HER TÜR KİŞİSEL YARALANMA VEYA HİZMETLERİN SUNUCULARINI KULLANIMINIZ VE/VEYA O SUNUCULARDA DEPOLANAN KİŞİSEL BİLGİLERİN VE/VEYA FİNANSAL BİLGİLERİN BİR KISMINI VEYA TÜMÜNÜ KULLANIMINIZ SONUCU MÜLKE GELEN ZARARLARDAN; HERHANGİ BİR İÇERİKTEKİ HATALAR VEYA EKSİKLİKLERDEN YA DA HERHANGİ BİR İÇERİĞİN KULLANIMI SONUCU MEYDANA GELEN YA DA BAŞKA BİR ŞEKİLDE HİZMETLERİ GÖRÜNTÜLEMEK VEYA KULLANMAK ÜZERE ERİŞMEKTEN KAYNAKLANAN HER TÜR KAYIP VEYA ZARARLARDAN HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU OLMAYACAKTIR.

Hizmetleri kullanımınızdan veya bununla bağlantılı olarak ortaya çıkan kayıp ve hasarlardan Kampbros Şirketlerinin sorumlu olduğu tespit edilirse Kampbros Şirketlerinin yükümlülüğü toplam olarak aşağıdaki tutardan fazla olmayacaktır: (a) İddianın kaynağı olan Hizmetlerde veya Hizmetler aracılığıyla yapılan işlemler için Kampbros Şirketlerine ödenen işlem ücretleri veya (b) Yüz Türk Lirası (100,00 ₺).

Sorumluluk sınırlaması, riskin taraflar arasında bölüşülmesini de getirir. Bu bölümde belirtilen sınırlama, bu şartlarda belirtilen sınırlı çözüm temel amacını yerine getiremese dahi geçerli kalacak ve uygulanacaktır. Bu şartlarda belirtilen sorumluluk sınırlamaları Kampbros Şirketlerinin yararına olacak şekilde uygulanır.

BU ŞARTLAR, KOŞULLAR VE YUKARIDA BELİRTİLEN SORUMLULUK REDDİ, GEÇERLİ YASALARA GÖRE HARİÇ TUTULAMAYAN ZORUNLU YASAL HAKLARI (ÖRNEĞİN, BELİRLİ ÜLKELERDE GEÇERLİ OLAN TÜKETİCİ KORUMA YASALARI) ETKİLEMEZ.

YAŞADIĞINIZ ÜLKENİN YASALARI BU MADDEDEKİ SORUMLULUK SINIRLAMASINA VEYA SORUMLULUK MUAFİYETİNE İZİN VERMİYORSA SÖZ KONUSU SINIRLAMA UYGULANMAZ. BAŞKA DURUMLARDA SORUMLULUK REDDİ, YEREL YASALARINIZIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE UYGULANIR.

TAZMİNAT

Sizin aşağıda tanımlanmış eylemleriniz sonucunda doğan ve üçüncü taraflarca getirilen her türlü talebe, dava hakkı veren sebebe, hak iddialarına, telafilere, zararlara, cezalara, para cezalarına ya da makul yasal ve muhasebeye ilişkin ücretler de dahil olmak ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla her türlü diğer maliyet veya masraflara karşı ve bunlardan Kampbros Şirketlerini, görevlilerini, müdürlerini, çalışanlarını ve temsilcilerini savunacağınızı ve tazmin edeceğinizi kabul etmiş sayılırsınız:

 • (i) bu Sözleşmeyi veya burada referans gösterilen belgeleri ihlaliniz;
 • (ii) yasaları veya üçüncü tarafların haklarını ihlaliniz ya da
 • (iii) Kampbros Şirketlerinin web siteleri dahil olmak üzere, Hizmetleri kullanımınız.

ÜÇÜNCÜ TARAF SİTELERİN BAĞLANTILARI

Hizmetler, Kampbros Şirketleri’nden farklı tarafların işlettiği web sitelerine yönlendirme yapan köprüler içerebilir. Bu tür köprüler sadece referans olması için sağlanır. Kampbros Şirketleri, söz konusu web sitelerini denetlemez ve içeriklerinden, gizlilik uygulamalarından ya da diğer uygulamalarından sorumlu olmaz. Ayrıca, seçtiğiniz bağlantıların veya indirdiğiniz yazılımların (bu web sitesinden veya başka web sitelerinden) virüs, solucan, truva atı, arıza ve zarar verici diğer unsurlar içerip içermediğinden emin olmak için tedbir almaktan siz sorumlu olursunuz. Kampbros Şirketlerinin bu tür web sitelerine bağlanan köprüler eklemesi, söz konusu üçüncü taraf web sitelerinin veya uygulamalarının içeriklerini onayladığımız veya işletmecileriyle bir bağlantımız olduğu anlamına gelmez.

Bazı durumlarda, bir üçüncü taraf sitesi veya uygulaması sizden Kampbros hesap profilinizi başka bir üçüncü taraf sitesine bağlamanızı isteyebilir. Bunu yapıp yapmayı seçme konusunda sorumluluk size aittir ve istediğiniz zaman bu bilgilerin üçüncü taraf sitesine veya uygulamasına bağlanmasına izin verme kararınızı iptal edebilirsiniz. Kampbros hesabınızı bir üçüncü taraf sitesi veya uygulamasıyla bağlamayı seçerseniz üçüncü taraf sitesi veya uygulaması, Kampbros hesabınızda depoladığınız bilgilere ve bilgi paylaştığınız diğer kullanıcılarla ilgili bilgilere erişebilir. Ziyaret etiğiniz üçüncü taraf siteleri ve uygulamalarının şartlar ve koşulları ile gizlilik politikasını da okumanız gerekir; bu tür site ve uygulamaların bilgilerinizi nasıl kullanacaklarına ilişkin kurallar ve izinler Hizmetlerden ve web sitelerimizden farklı olabilir. Bu üçüncü taraf siteleri ve uygulamalarını gözden geçirmenizi öneririz; bunları kullanırken tüm risk size aittir.

HİZMETLERİN PARÇASI OLARAK SUNULAN YAZILIM; EK MOBİL LİSANSLAR

Hizmetlerden edinilen yazılımlar aynı zamanda Türkiye ihracat denetimlerine tabidir. Aşağıdaki ülkelerde, Hizmetlerden hiçbir yazılım indirilemez veya başka bir şekilde ihraç edilemez ya da tekrar ihraç edilemez: (a) Türkiye’nin ambargo uyguladığı tüm ülkeler (bu ülkelerin vatandaşları ya da bu ülkelerde ikamet eden kişiler) ya da (b) Türkiye Maliye Bakanlığı’nın Özel Düzenlemeye Tabi Vatandaşlar listesinde veya Türkiye Ticaret Bakanlığı’nın Yasaklılar Listesi’nde bulunan kişiler. Hizmetleri kullandığınızda, bu tür listelerde belirtilen bir ülkede bulunmadığınızı, kontrolü altında olmadığınızı veya vatandaşı olmadığınızı ya da o ülkelerde ikamet etmediğinizi beyan ve taahhüt etmiş olursunuz.

Hizmetler, yukarıda belirtildiği gibi, bazen “uygulama” olarak da adlandırılan yazılımlar içerir.  Hizmetlerden indirilebilen yazılımların (“Yazılım”) telif hakkı Kampbros’a veya belirtilen diğer tarafa aittir. Bu tür Yazılımları kullanımınız, varsa Yazılımla birlikte gelen son kullanıcı lisans anlaşmasının şartlarına tabidir. Beraberinde bir lisans sözleşmesi verilen veya böyle bir sözleşme içeren hiçbir Yazılımı, sözleşme şartlarını kabul etmeden yükleyemez veya kullanamazsınız. Hizmetler aracılığıyla indirilebilen ve lisans sözleşmesi bulunmayan Yazılımlar için, Hizmeti görüntülemeniz ve başka herhangi bir şekilde kullanmanız amacıyla Yazılımdan yararlanmanız konusunda, bu Sözleşmenin şartlar ve koşullarına (ve burada referans gösterilen politikalara) uygun biçimde ve başka herhangi bir amaç gözetmeden kullanmanız için kullanıcı olarak size sınırlı, kişisel, devredilemez bir lisans veririz.

Sınırlama olmaksızın tüm HTML, XML, Java kodu ve Active X denetimleri dahil, Hizmetlerdeki tüm Yazılım düzenlemeleri sahibinin ve lisans kiracısının Kampbros olduğunu, bu yazılımların telif hakkı yasaları ve uluslararası anlaşma hükümleriyle korunduğunu lütfen unutmayın. Yazılımların çoğaltılması veya tekrar dağıtılması ancak yazılım lisans haklarını satın alan kişiler için yasaldır ve korsan kullanımlarda ciddi cezai veya hukuki yükümlülükleri vardır. Yasaları ihlal edenler aleyhine mümkün olan en geniş kapsamda dava açma hakkını üretici firma saklı tutar.

Kampbros mobil yazılımının bazı kısımları, Kampbros tarafından kullanımı onaylanmış, telif hakkı ile korunan malzeme içerebilir. Ayrıca, bazı Kampbros mobil uygulamalarının kullanımına ilişkin belirli şartlar vardır. Kampbros mobil uygulamalarına özgü bildirimler için lütfen Mobil Lisanslar sayfasını ziyaret edin.

YUKARIDAKİ AÇIKLAMALARI SINIRLAMADAN, DAHA FAZLA ÇOĞALTMA VEYA TEKRAR DAĞITMA AMAÇLARIYLA YAZILIMI BAŞKA BİR SUNUCU VEYA KONUM İÇİN KOPYALAMAK VEYA ÇOĞALTMAK KESİNLİKLE YASAKTIR. YAZILIM, EN AZINDAN LİSANS  KİRA SÖZLEŞMESİNİN VEYA BU SÖZLEŞMENİN ŞARTLARINA GÖRE GARANTİLİDİR (UYGUN OLDUĞUNDA).

TELİF HAKKI VE TİCARİ MARKA BİLDİRİMLERİ

KAMPBROS, üstte dağ ve altta dağ sembolü arasında kampbros yazısından oluşan logotaypını ve Hizmetlerde görüntülenen diğer tüm ürün veya hizmet adları ya da sloganlar tescillidir ve/veya Kampbros (Gupyco Ltd. şti.)’un ve/veya tedarikçilerinin ya da lisansörlerinin umumi hukuk ticari markalarıdır ve önceden Kampbros’ın ya da ilgili ticari marka sahibinin yazılı izni olmaksızın, tümüyle veya kısmen kopyalanamaz, taklit edilemez veya kullanılamaz. Ayrıca, Hizmetlerin görünümü (web sitelerimiz, tüm sayfa başlıkları, özel grafikler, düğme simgeleri ve ilgili komut dosyaları dahil) Kampbros’un hizmet işareti, ticari markası ve/veya ticari görünümüdür ve Kampbros’un önceden yazılı izni olmaksızın tümüyle veya kısmen kopyalanamaz, taklit edilemez veya kullanılamaz. Hizmetlerde belirtilen diğer tüm ticari markalar, tescilli ticari markalar, ürün adları ve şirket adları veya logolar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Bu Sözleşmenin başka bir bölümünde belirtilmediği sürece, ticari ad, ticari marka, üretici, tedarikçi adı verilerek ya da başka şekillerde diğer ürünlere, hizmetlere, işlemlere ya da diğer bilgilere yönelik yapılmış referanslar, Kampbros tarafından bunlara destek verildiğine, sponsorluk yapıldığına ya da bunların önerildiğine yönelik hiçbir anlam taşımaz ya da bunu ima etmez.

Tüm hakları saklıdır. Kampbros, Kampbros’dan farklı taraflarca işletilen web sitelerindeki içeriklerden sorumlu değildir.

Yasa Dışı İçerik İçin Bildirim ve Kaldırma Politikası

Kampbros, “bildirimde bulunma ve kaldırma” esasına göre çalışır. İçerikle (Hizmetlerde yayımlanan kullanıcı mesajları dahil) ilgili şikayetleriniz veya itirazlarınız varsa veya Hizmetlerde yayımlanan malzeme veya içeriklerin telif haklarınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız lütfen bildirimimizden ve kaldırma prosedüründen hemen sonra bizimle iletişim kurun. Telif Hakkı Politikası’nı ve prosedürü görüntülemek için burayı tıklayın.Bu prosedür uygulandıktan sonra, Kampbros geçerli ve gerektiği gibi doğrulanmış şikayetlerde makul tüm çabaları göstererek yasa dışı içeriği makul bir süre içinde kaldırır.

HİZMETLERDEKİ DEĞİŞİKLİKLER; FESİH

Kampbros sadece kendi kararına bağlı olarak, yasal, genel düzenlemeler ve teknik amaçlarla gerekli gördüğü takdirde, sağlanan Hizmetlerdeki değişiklikler nedeniyle veya Hizmetlerin yapısı ya da düzeni gereği, bu Sözleşmenin şartlarını ve koşullarını ya da bir kısmını zaman zaman değiştirebilir, ekleme yapabilir veya silebilir. Siz de bu Sözleşmenin düzeltilen şartlarına ve koşullarına tabi olacağınızı açıkça kabul edersiniz.

Kampbros Şirketleri istediği zaman Hizmetlerin herhangi bir yönünü (bir Hizmet özelliğinin, veritabanının veya içeriğin kullanılabilirliği dahil) değiştirebilir, askıya alabilir veya kullanımdan kaldırabilir. Kampbros Şirketleri ayrıca, teknik veya güvenlik nedenleriyle, yetkisiz erişme karşı korumak, veri kaybını veya imhasını önlemek amacıyla ya da Kampbros ve/veya Kampbros’un şirket iştiraklerinin sadece kendi takdirlerine bağlı olarak bu Sözleşmenin bir hükmünü ya da herhangi bir yasayı veya yönetmeliği ihlal ettiğinizi düşündüğü durumlarda ve Kampbros ve/veya Kampbros‘un şirket iştiraklerinin Hizmetlerin herhangi bir kısmını kullanımdan kaldırmaya karar verdiği durumlarda, önceden bildirimde bulunmaksızın veya hiçbir yükümlülük altına girmeksizin, Hizmetlerin tümüne veya bazı kısımlarına erişiminizi sınırlayabilir veya başka bir şekilde kısıtlayabilir.

HİZMETLERİ ŞU ANDA VEYA HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK BİLDİRİMİNİN YAYIMLANMASINDAN SONRA KULLANMAYA DEVAM ETMENİZ, SÖZ KONUSU DEĞİŞİKLİKLERİ KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELİR.

Kampbros, bu Sözleşmeyi ihlal ettiğinize iyi niyetle inandığı veya Kampbros Şirketlerinin ve/veya başka bir şekilde Hizmetleri kullananların haklarını korumak için feshetmenin makul ve gerekli olduğunu düşündüğü takdirde sizinle yaptığı bu Sözleşmeyi istediği zaman, önceden bildirmeksizin feshedebilir. Bu da, Hizmetleri size sağlamayı durdurmamız anlamına gelir.

YARGI BÖLGESİ VE GEÇERLİ YASA

Bu web sitesinin mülkiyeti ve denetimi, Türkiye merkezli limitet bir şirket olan Kampbros (Gupyco Yazılım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.)’ye aittir. Bu Sözleşme ve sözleşmeden kaynaklanan veya sözleşmeyle bağlantılı olarak ya da konusu veya yapısından ortaya çıkan herhangi bir ihtilaf veya hak talebi (sözleşmeden kaynaklanmayan ihtilaflar ve hak talepleri dahil) İzmir Bayraklı (TR) mahkemeleri yetkildir. Bu Hizmetlerin sizin tarafınızdan veya üçüncü taraflarca kullanımıyla ilgili olarak sözleşmeden kaynaklanan veya sözleşme harici olarak ortaya çıkan tüm anlaşmazlıklarda İzmir, Bayraklı (TR) mahkemelerini ve münhasır yargı hakkını kabul eder, bu tür mahkemelerde işlemlerin dürüst ve sorunsuz şekilde yapılacağına inanırsınız. Hizmetlerin kullanımından veya kullanımıyla ilgili olarak Kampbros (Gupyco Yazılım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.)‘ne karşı olabilecek tüm hak taleplerinizle ilgili davalara, bu konuda yetkin İzmir Bayralı mahkemelerinde bakılacağını ve karara bağlanacağını kabul edersiniz. Hizmetlerin kullanımına, bu şartlar ve koşulların (sınırlama olmaksızın bu paragraf dahil) herhangi bir hükmünün uygulanmasına izin vermeyen hiçbir yargı bölgesinde onay verilmez. Bu maddedeki hiçbir ifade, Kampbros (Gupyco Yazılım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.)‘nin başka herhangi bir yetkili mahkemede veya mahkemelerde aleyhinize kanuni takibatta bulunma hakkını sınırlayamaz. Yukarıdaki hükümler yaşadığınız ülkedeki geçerli yasaların, başka bir yasa ve/veya yargı yetkisinin uygulanmasını gerektirdiği durumlarda geçerli olmayacak (özellikle, Hizmetleri tüketici sıfatıyla kullanıyorsanız) ve bu durum sözleşmeyle hariç tutulamayacak, ayrıca başka şekilde uygun olduğunda Türkiye Uluslararası Satım Sözleşmeleri Anlaşmaları’nın şartlarına tabi olmayacaktır.  Hizmetleri işletme veya İşletme Temsilcisi olarak değil tüketici olarak kullanıyorsanız yaşadığınız ülkenin mahkemelerinde Kampbros’a dava açma hakkınız olur. Bunun dışında bu madde yaşadığınız ülkede izin verilen maksimum ölçüde geçerli olacaktır.

PARA BİRİMİ DÖNÜŞTÜRÜCÜ

Döviz kurları, çeşitli genel kaynakları temel alır ve sadece yol göstermesi amacıyla kullanılmalıdır. Kurların doğru olduğu garanti edilmez ve gerçek değerler farklı olabilir. Döviz kurları her gün güncellenmeyebilir. Sağlanan bilgilerin doğru olduğu düşünülür, ancak Kampbros Şirketleri bu tür bir doğruluğu garanti etmez. Mali amaçlarla bu bilgileri kullanacağınız zaman, döviz kurlarının doğruluğunu teyit etmek için yetkili bir uzmana danışmanızı öneririz. Bu bilgilerin kişisel kullanımdan başka bir amaçla kullanımına yetki vermeyiz ve bu bilgileri ticari amaçlarla tekrar satmanız, dağıtmanız ve kullanmanız kesinlikle yasaktır.

GENEL HÜKÜMLER

Size karşı hiçbir yükümlülük olmaksızın ve herhangi bir nedenle kullanıcı adlarını, hesap adlarını, takma adları, diğer adları veya herhangi bir kullanıcı tanımlayıcısını geri alma hakkımız saklıdır.

Bu Sözleşmenin sonucunda veya bu Hizmetlerin kullanılmasıyla, sizinle Kampbros ve/veya Kampbros’un şirket iştirakleri arasında hiçbir ortak teşebbüs, acentelik, ortaklık veya istihdam ilişkisinin oluşmadığını kabul edersiniz.

Bu Sözleşmeyi hayata geçirmemiz, mevcut yasalara ve yasal süreçlere tabidir ve bu Sözleşmedeki hiçbir ifade, kanun hükümlerine veya diğer hükümet isteklerine ya da yasal isteklere veya bu Hizmetleri veya sağlanan ya da tarafımızdan bu tür bir kullanım için toplanan bilgileri kullanımınızla ilişkili şartlara uyma hakkımızı sınırlamaz. Geçerli yasaların izin verdiği ölçüde, bu Hizmetlere erişiminizden veya kullanımınızdan kaynaklanan veya bunlarla ilgili olan hak taleplerini veya yasal nedenleri hakkında, söz konusu talep veya nedenlerin ortaya çıktığı tarihten itibaren iki (2) yıl içinde yasal işlem başlatmayı kabul edersiniz, aksi takdirde söz konusu talep veya dava nedenlerinden geri dönülmez şekilde feragat etmiş sayılırsınız.

Bu Sözleşmenin bir kısmının geçerli yasaya (yukarıda sözü edilen garanti sorumluluk retleri ve sorumluluk sınırlamaları dahil) göre geçersiz veya uygulanamaz olduğu belirlenirse geçersiz veya uygulanamaz olan hükmün yerine, onun amacıyla en yakından ilgili uygulanabilir bir hüküm geçecek ve bu Sözleşmedeki geri kalan hükümler geçerli olmaya devam edecektir.

Bu sözleşme (ve burada referans gösterilen diğer şartlar ile koşullar) Hizmetler ile ilgili olarak sizinle Kampbros arasındaki tüm sözleşmeyi oluşturur ve sizinle ileKampbros arasında Hizmetlerle ilgili olarak elektronik, sözlü veya yazılı olsun daha önce yapılmış tüm eşzamanlı iletişimlerin ve tekliflerin yerini alır. Bu Sözleşmenin ve elektronik biçimde belirtilen bildirimlerin basılı bir sürümü bu Sözleşmeyi temel alan veya bununla ilgili yargı işlemlerinde veya idari yasal işlemlerde, orijinal olarak oluşturulan ve basılı formda saklanan diğer iş dokümanları ve kayıtlarıyla aynı ölçüde ve aynı koşullara tabi olarak kabul edilebilir olacaktır.

Aşağıdaki bölümler bu Sözleşmenin feshinden sonra da geçerli kalmaya devam edecektir:

 • Ek Ürünler
 • Yasak Etkinlikler
 • Yorumlar, Açıklamalar ve Diğer Etkileşimli Alanların Kullanımı, Lisans Verme
  • Kampbros’un Lisans Haklarını Kısıtlama
 • Seyahat Destinasyonları
  • Uluslararası Seyahat
 • Sorumluluk Reddi
 • Tazminat
 • Hizmetlerin Parçası Olarak Sunulan Yazılım; Ek Mobil Lisanslar
 • Telif Hakkı ve Ticari Marka Bildirimleri
  • Yasa Dışı İçerik İçin Bildirim ve Kaldırma Politikası
 • Hizmetlerdeki Değişiklikler; Fesih
 • Yargı Bölgeleri ve Geçerli Yasalar
 • Genel Hükümler
 • Hizmet Yardımı

Bu Sözleşmenin şartları ve koşulları, Hizmetlerin erişilebildiği Kampbros web sitelerinin ve/veya uygulamalarının dilindedir.

Hizmetlere erişim olanağı bulunan web siteleri ve/veya uygulamalar, her zaman belirli aralıklarla veya düzenli olarak güncellenmeyebilir; bunun sonucunda da ilgili herhangi bir yasaya göre yayın ürünü olarak kaydettirilmesi gerekmez.

Hizmetlerde bahsedilen hayali şirket, ürün, kişi adları, karakter ve/veya veriler; gerçek bireyleri, şirketleri, ürünleri veya etkinlikleri temsil etmez.

Kampbros’un şirket iştiraklerinin, bu Sözleşmenin açık üçüncü taraf lehtarları sayılması dışında, bu sözleşmedeki hiçbir hüküm üçüncü taraflara hak ve avantajlar sağlamaz.

Bu Sözleşme uyarınca mevcut olan haklarınızı veya yükümlülüklerinizi iznimiz olmadan hiçbir kişiye devredemezsiniz.

Burada açıkça verilmeyen haklar saklıdır.

HİZMET YARDIMI

Sorularınızın yanıtları veya bizimle iletişim kurma yolları için Yardım Merkezi‘mizi ziyaret edin. Dilerseniz şu adresten bize yazabilirsiniz:

Kampbros (Gupyco Yazılım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.)
İTOB OSB MAHALLESİ 10032 SK. BİLİMPARK SİT. A APT. NO:2/1A – 001
İzmir / Türkiye

Kampbros (Gupyco Yazılım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.)‘nin, yukarıda belirtilen adrese basılı kağıt kopya olarak gönderimden başka yollarla yapılan yasal bildirimleri veya yasal dava tebliğlerini kabul etmediğini lütfen unutmayın.  Ayrıca, herhangi bir şüpheli nokta kalmaması için ve sınırlama olmaksızın, iştiraklerimizin veya bağlı ortaklarımızın herhangi birine gönderilen bildirimleri veya yasal tebliğleri de kabul etmeyiz.

©2019 Kampbros (Gupyco Yazılım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.) Tüm hakları saklıdır.

Son güncelleme: 1 Ağustos 2019 – Kampbros.com

Daha fazla bilgi için yardım merkezini ziyaret edin.