Kış Kampında İşinizi Kolaylaştıracak 15 Ekipman - Kampbros

Kış Kampında İşinizi Kolaylaştıracak 15 Ekipman

Konu Başlıkları

Kış kampı deyince ilk akla gelen şeylerden bir tanesi de o soğuğa ve zorlu koşullara rağmen kamp yapmak isteyenlerin ekipmanlarının ne kadar hazır olduğudur. Olmazsa olmaz ekipmanları yanımıza aldıysak işimizi kolaylaştıracak en olmaz zamanda iyi ki almışım dememizi sağlayacak ekipmanları da unutmayalım.

karalahana.com

1-İpek Kar Maskesi

Sadece kar maskenizi almış olmanın yetmeyeceğini siz tecrübe edinmeden biz sizlere söyleyelim. Uyumak için çadırınıza girdiğinizde ne kadar uyumak için çaba gösterseniz de İpek Kar maskenizi taktığınız zaman anlayacaksınız.

2-Deri Yüz Maskesi

Gelelim Deri Yüz maskesine soğuğun rüzgarla birleştiğini düşünmek bile insanı üşütmeye yetiyor. Olası bir deri rahatsızlıklarına karşı veya daha ileri gidersek yüz felcine karşı sizi koruyacak çantanızda olması gereken bir ekipman diyebiliriz.

3-Yan Ekranlı Buzul Gözlükleri

Sürekli beyazlar içinde olmak gözlerinizi yoracağı gibi bir süre sonra baş ağrısına da sebep olabilir. Eğer kısa yürüyüşler veya etrafı keşfetmek için çıkacaksanız buzul gözlüklerini takmak hem gözleriniz için iyi olacak hem de yürüyüşünüzden keyif almanızı sağlayacaktır.

4-Korumalı Tek Parmaklı Eldiven

Eğer yanınızda hem yün eldivenleriniz hem de tek parmak eldiveniniz varsa gerek duymayabilirsiniz ancak eldiven değişikliği yapmak istemeyip bütün işinizi tek eldiven ile halletmek istiyorsanız sizin için kurtarıcı olacaktır diyebiliriz.

5-Çanta Yağmur/Kar Örtüsü

Çantanızın sadece yağmur geçirmez olması kışın zorlu koşullarında yeterli olmayabilir. Yanınıza yağmur/kar örtüsü almanız olası bir durumda çantanız ve içinde bulunan ekipmanlarınız için kurtarıcı olabilir.

6-Ufak Süpürge

Sabaha kadar kar yağdığını düşünürsek ve sizin yanınızda süpürgeniz yoksa çadırınızdan çıkmak biraz zor olacaktır. Bu gibi durumlara karşı ufak süpürge bulundurmak işinizi kolaylaştıracaktır.

7-Düdük

Eğer unuttuysanız hemen çantanıza atmanızı öneririz. Hem hayvanları uzaklaştırmak için hemde olası bir durumda sesinizi duyurmak için ne kadar gerekli olduğunu sizde anlayacaksınızdır.

8-Gaz Yağı Fener

Fenerinizin pilinin bittiğini ve yanınızda yedek pil olmadığını yada yedek pillerinizin de bittiğini düşünürsek gaz yağı fener sizin için kurtarıcı olmakla kalmayıp kamp keyfinizi yarıda bırakmanızı da engellemiş olacaktır.

9-Yedek Kar Kürekleri

Kar küreklerinizin kırıldığını, kaybolduğunu yada ne olur ne olmaz diyerek gece hayvanların alma ihtimalini düşünerek yanınıza yedek kar küreği almanız sizin için iyi olacaktır.

10-Altimetre

Hava basıncındaki değişimi ölçerek deniz seviyesinden ne kadar uzakta olduğunuzu göstermeye yarayan bu alet olası bir kayıp anında en azından deniz yönünde hareket ederek kurtulmanıza sebep olacaktır.

11-Kar Testeresi

Yoğun kar kütlelerine karşı kar testeresi bulundurmanız size iyi ki dedirten ekipmanlar içinde en gereklilerinden diyebiliriz.

12-Sıcak Su Torbası

Vücudunuzun soğuğa dayanamadığını ve üşüttüğünüzü veya karnınızda ağrılar olduğunu hissettiğiniz de yapacağınız sıcak su torbası en azından kampınızın bitimine kadar sizi hastalıklardan uzak tutmak için iyi bir önlem olacaktır.

13-Köpük Pet

Yatmadan önce çadırınıza köpük pet koyup uyku tulumunuzu giyip üzerinde yatmanız soğuğu daha az hissetmeniz açısından iyi olacaktır.

14-Tozluk

Botlarınızın üzerinden kar girmesini önlemek için tozluk kullanmanız daha derin kar bulunan yerlerde bacaklarınızın korunmasına sebep olacaktır.

15-Rüzgar Önleyici Panel

Yaktığınız ateşin veya ocağınızın sönmemesi için her koşulu göz önünde bulundurup yanınıza rüzgar önleyici panel almanız aç kalmamanız açısından sizin için kurtarıcı olacaktır.

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

İstanbul Karavan Park Alanları Listesi

Şehrin karmaşasından uzakta, sakin, huzurlu aynı zamanda eğlenceli bir karavan kampına ne dersiniz? İstanbul içi karavan park alanları listesine bakmaya ne dersiniz? Şu dönemde sizi

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Kamp Yapmak İçin 10 Sebep

Öncelikle bu içeriği, henüz kamp hakkında fikri bulunmayanlar için hazırladık. Ne kadar kamp yapmamış olsanız da sosyal medyada sık sık karşınıza çıkan kamp ve doğa

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp