Kış Kampında İşinizi Kolaylaştıracak 15 Ekipman

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Kış kampı deyince ilk akla gelen şeylerden bir tanesi de o soğuğa ve zorlu koşullara rağmen kamp yapmak isteyenlerin ekipmanlarının ne kadar hazır olduğudur. Olmazsa olmaz ekipmanları yanımıza aldıysak işimizi kolaylaştıracak en olmaz zamanda iyi ki almışım dememizi sağlayacak ekipmanları da unutmayalım.

blank
karalahana.com

1-İpek Kar Maskesi

Sadece kar maskenizi almış olmanın yetmeyeceğini siz tecrübe edinmeden biz sizlere söyleyelim. Uyumak için çadırınıza girdiğinizde ne kadar uyumak için çaba gösterseniz de İpek Kar maskenizi taktığınız zaman anlayacaksınız.

2-Deri Yüz Maskesi

Gelelim Deri Yüz maskesine soğuğun rüzgarla birleştiğini düşünmek bile insanı üşütmeye yetiyor. Olası bir deri rahatsızlıklarına karşı veya daha ileri gidersek yüz felcine karşı sizi koruyacak çantanızda olması gereken bir ekipman diyebiliriz.

3-Yan Ekranlı Buzul Gözlükleri

Sürekli beyazlar içinde olmak gözlerinizi yoracağı gibi bir süre sonra baş ağrısına da sebep olabilir. Eğer kısa yürüyüşler veya etrafı keşfetmek için çıkacaksanız buzul gözlüklerini takmak hem gözleriniz için iyi olacak hem de yürüyüşünüzden keyif almanızı sağlayacaktır.

4-Korumalı Tek Parmaklı Eldiven

Eğer yanınızda hem yün eldivenleriniz hem de tek parmak eldiveniniz varsa gerek duymayabilirsiniz ancak eldiven değişikliği yapmak istemeyip bütün işinizi tek eldiven ile halletmek istiyorsanız sizin için kurtarıcı olacaktır diyebiliriz.

blank

5-Çanta Yağmur/Kar Örtüsü

Çantanızın sadece yağmur geçirmez olması kışın zorlu koşullarında yeterli olmayabilir. Yanınıza yağmur/kar örtüsü almanız olası bir durumda çantanız ve içinde bulunan ekipmanlarınız için kurtarıcı olabilir.

6-Ufak Süpürge

Sabaha kadar kar yağdığını düşünürsek ve sizin yanınızda süpürgeniz yoksa çadırınızdan çıkmak biraz zor olacaktır. Bu gibi durumlara karşı ufak süpürge bulundurmak işinizi kolaylaştıracaktır.

7-Düdük

Eğer unuttuysanız hemen çantanıza atmanızı öneririz. Hem hayvanları uzaklaştırmak için hemde olası bir durumda sesinizi duyurmak için ne kadar gerekli olduğunu sizde anlayacaksınızdır.

8-Gaz Yağı Fener

Fenerinizin pilinin bittiğini ve yanınızda yedek pil olmadığını yada yedek pillerinizin de bittiğini düşünürsek gaz yağı fener sizin için kurtarıcı olmakla kalmayıp kamp keyfinizi yarıda bırakmanızı da engellemiş olacaktır.

9-Yedek Kar Kürekleri

Kar küreklerinizin kırıldığını, kaybolduğunu yada ne olur ne olmaz diyerek gece hayvanların alma ihtimalini düşünerek yanınıza yedek kar küreği almanız sizin için iyi olacaktır.

10-Altimetre

Hava basıncındaki değişimi ölçerek deniz seviyesinden ne kadar uzakta olduğunuzu göstermeye yarayan bu alet olası bir kayıp anında en azından deniz yönünde hareket ederek kurtulmanıza sebep olacaktır.

11-Kar Testeresi

Yoğun kar kütlelerine karşı kar testeresi bulundurmanız size iyi ki dedirten ekipmanlar içinde en gereklilerinden diyebiliriz.

12-Sıcak Su Torbası

Vücudunuzun soğuğa dayanamadığını ve üşüttüğünüzü veya karnınızda ağrılar olduğunu hissettiğiniz de yapacağınız sıcak su torbası en azından kampınızın bitimine kadar sizi hastalıklardan uzak tutmak için iyi bir önlem olacaktır.

13-Köpük Pet

Yatmadan önce çadırınıza köpük pet koyup uyku tulumunuzu giyip üzerinde yatmanız soğuğu daha az hissetmeniz açısından iyi olacaktır.

14-Tozluk

Botlarınızın üzerinden kar girmesini önlemek için tozluk kullanmanız daha derin kar bulunan yerlerde bacaklarınızın korunmasına sebep olacaktır.

15-Rüzgar Önleyici Panel

Yaktığınız ateşin veya ocağınızın sönmemesi için her koşulu göz önünde bulundurup yanınıza rüzgar önleyici panel almanız aç kalmamanız açısından sizin için kurtarıcı olacaktır.

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

blank
Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça

blank
Kamp Alanları

Çiftalan Köyü Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Çiftalan Köyü İstanbul’un göbeğinde kamp yapmak mı, diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Eğer kamp ile beraber birçok doğa sporunu da bir arada yaşamak istiyorsanız bu reçete

Doğa Yerlerini Keşfedin

Kamp alanları, bungalov evler, tabiat parkları ve çok daha fazlası Kampbros keşif haritasında.