Kayaklı Koşu Milli Takım Sporcularımızda Motivasyon Yüksek - Kampbros

Kayaklı Koşu Milli Takım Sporcularımızda Motivasyon Yüksek

Konu Başlıkları

PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları öncesi Erzurum, Kandilli’de hazırlıklarını sürdüren Kayaklı Koşu milli sporcularımız Hamza Dursun, Ayşenur Duman, Ömer Ayçiçek ve Seher Kaçmaz’a mikrofonlarımızı uzatarak Olimpiyat sürecine dair hazırlıkları, hedefleri ve heyecanları üzerine Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, resmi youtube hesabında paylaştığı eğlenceli röportajında bizlere aktarıyor.

2018 PyeongChang’da Hedeflerimiz Neler ?

Yaklaşık dört yıldır sadece olimpiyat barajını aşabilmek için çalıştıklarını söyleyen Hamza Dursun, işin zorluk derecesini siz hayal edin diyor. Ayrıca olimpiyatlara aday olduğumuz gibi, madalyaya’da aday olacağımızı belirtiyor.

Hamza Dursun Kimdir ?

Habertürk’ten Murat Ağca’ya anlattığına göre; ne hastalık, ne imkansızlıklar onu yolundan döndüremedi. Milli kayakçı, Güney Kore’de gelecek ay düzenlenecek Kış Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil etmeye hazırlanıyor. Kış sporlarının en zorlu branşlarından kayaklı koşuda olimpiyata katılacak olan Dursun, kayak kariyeri boyunca birçok zorlukla mücadele etti. 6 çocuklu çiftçi bir ailenin tek sporcu üyesi olan ve imkansızlıklar içinde büyüyen Hamza Dursun, hayallerini süsleyen olimpiyat yolunda en büyük darbeyi iki yıl önce yakalandığı hastalıkla yedi.

Öpücük hastalığı diye de bilinen ‘mononükleoz enfeksiyonu’na yakalanan ve bağışıklık sistemi çöken Dursun, bir yıl boyunca bu hastalıkla mücadele etti. “Öylesine sinirlerim bozuldu ki hırsımdan kayaklarımı bile yaktım” diyen milli kayakçıya o zorlu dönemde en büyük desteği ailesinden gördü. Kayağa bırakan Dursun, sağılığına kavuştuğunda, annesi sakladığı için sağlam kalan kayakla yeniden pistlere dönmeyi başardı. Pyeongchang 2018 yolunda hazırlıklarına heyecanla devam ediyor.

Ömer Ayçiçek Kimdir ?

Ömer Ayçiçek, evdeki perde kornişlerini sökerek kendime kayak yaptım ve ailemden gizli olarak bu spora başladım diyor. Van’da ki köyüne yapılan tesis ile hayatını değiştirdi. Bir süre sonra antrenörleri tarafından keşfedilen Ömer Ayçiçek, 11 yıldır kayaklı koşu sporu ile uğraşıyor ve 5 yıldır milli takımda. 2018 PyeongChang’da ülkemizi temsil etmek için hazırlanıyor.

Kayaklı Koşu Nedir ?

Kayaklı koşu engebeli (iniş-çıkış) ve düz arazide yapılan, çok fazla enerji sarfedilen bir yarışma türüdür. Kayağın diğer branşlarıyla karşılaştırıldığında en tehlikesizi, ancak en zahmetlisidir. Kayaklı koşuda kullanılan kayaklar alp tipi kayaklara göre daha ince, uzun, dar ve hafiftirler. Görünüşte her ne kadar kolay gibi görünse de eğimli bir yerden yukarı kayakla koşmaya çalıştığınızı hayal ettiğinizde işin zorluk boyutu anlaşılıyor.

Benzer İçeriklere Gözat

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

PAYLAŞ

mood_bad
  • Henüz yorum yapılmamış. İlk olmak istermisin?
  • Bir yorum yap