Kanada’da Bir Cennet; Moraine Gölü

Moraine Gölü, Kanada‘nın batısında yer alan Alberta eyaletindeki Banff Ulusal Parkında bulunur. Buzullarla beslenen bir göldür. Çevresi Wenkchemna Range’nin on dağ zirvesi ile çevrili Valley of the Ten Peaks adlı vadide yer alır, 1.884 m yükseklikte bulunur.

Kapalı havzaya sahip bir göldür ve biyo çeşitlilik bakımından oldukça zengindir. Göl çevresinde 15-20 m uzunluğunda sarı çam ağaçları bulunur. Bahar aylarında birbirinden özel çiçeklerle ziyaretçilerine görsel bir resital sunar.

Muhteşem manzaraya sahiptir, yeşilin ve mavinin birbirini tamamlayışını izlyebileceğiniz bir mekandır. Gölün kenarında  Moraine Lake Lodge adında  bir otel bulunur. Otel Ahşap ve Taş mimarisi kullanılarak yapılmıştır, tüm odalarının göl manzarası vardır ve en alt katında muhteşem bir restorantıda yer almaktadır. Otel’de Dünya’dan bağınızı kopartmak için İnternet ve Telefon bulunmamaktadır,  acil durumlarda ihtiyaç duyulduğunda resepsiyondan temin edilir.

moraine gölün’de yapılacak aktiviteler

1. Kış aylarında buz tırmanışı yapılabilir ve sonra kayıp göle düşülebilir.

2. Rocky Dağı’nın zirvesinden Moraine gölüne doğru macera dolu Snowboard yapılır.

3. Taşlı patikalarında zorlu Downhill macerası yaşanılabilir.

4. Mavi’nin gözünüzü almayacağını düşünüyorsanız göl üzerinde kano ilede gezilebilir.

5. Banff Ulusal Parkı ve göl üzerinde  Skydiving yapabilirsiniz.

Olağan üstü doğasıyla sizi kendisine hayran bırakabilecek bir yer. Gördüğünüzde oradan ayrılmak istmeyeceksiniz. Mutlaka görmeniz gereken bir yer.

[td_block_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”WteZwxsvICc, _NurX-9v2SA, DFI09Dl56Zs, seWRWp7HKU0, _FjQ8ZZKLb4″ playlist_auto_play=”0″]

 

 

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yapılmamış. İlk olmak istermisin?
  • chat
    Bir yorum yap