Kamp Sandalyesi Tavsiyeleri ve 15 Kamp Sandalyesi Modeli

Doğada vakit geçirmeyi seven herkesin kullandığı belli başlı ürünlerden biri olan kamp sandalyesi uzun yıllardır şekil değiştirerek hayatımızda kalmayı başarmışlardır. Son zamanlarda arabaların bagajlarından eksik olmayan hatta evlerin balkonlarında bile yerlerini alan katlanır sandalyeler; Kamp, piknik, trekking aktiviteleri ve plajlarda severek kullanılmaktadır. Bir sürü modelin bulunduğu bu pazarda kamp sandalyelerini seçerken dikkat edilecek bazı noktalar vardır. Gelin nelere dikkat etmeliyiz birlikte bakalım.

Kamp Sandalyesi Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

Zaten az sayıda malzeme kullanılarak üretilmiş olan kamp sandalyelerini alırken; Kumaş, Profil ve Plastik kalitesine dikkat etmeliyiz. Piyasada birçok ürün mevcut iken bu tarz ürünlerin ucuzuna kaçmak doğru değildir.

Taşıma kapasitesi de her ürün için ayrı olarak belirtilmektedir. Örneğin 105kg biri 110kg taşıma kapasitesi olan bir kamp sandalyesi almak yerine 150kg kapasitesi olanı alırsa daha rahat edecektir.

Öncelikle aldığınız ürünün garantisine dikkat etmelisiniz. Üretim hatası ya da şanssızlık eseri aldığınız ürünler kısa sürede belki de kullanmadan bozulabilmektedir. Bu gibi durumlarda mağdur kalmamak için müşteriye bu güveni veren ve kullanıcılar tarafından tavsiye edilen ürünleri seçmenizde yarar var.

Decathlon, Husky, The North Face, Evolite, North Pasific, Nurgaz gibi önde gelen firmaların sunduğu garantileri araştırıp tercih edebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz modeli araştırıp mağazalara gidip test ettikten sonra içinize sinen ürünü almanız önemlidir.

Tabii kamp sandalyesini seçmek kadar bakımını yapmak da çok önemlidir. Çok basit konulara dikkat ederek severek aldığınız kamp sandalyenizi uzun yıllar boyu kullanmanız mümkün. Peki ne konuda dikkat etmeliyiz, hangi şekilde kullanırsak daha uzun ömürlü olur?

Kamp Sandalyesi Bakımı

Ne kadar Outdoor için üretilmiş ürünler de olsa bahçe malzemeleri kadar kaliteli ve dayanıklı olmayan kamp sandalyelerini kullanırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır;

-Kullanmadığımız zamanlarda güneş ışığı altında bırakmamalıyız. Güneşin yaydığı UV ışınları zamanla kamp sandalyesinin kumaşının yıpranmasına sebep olur.

-Nemli olarak veya nemli ortamlarda bırakılmamalı. Aksi taktirde küflenme ve yıpranmalarla karşılaşabiliriz.

-Tuzlu su ile temas ettikten sonra duru su ile yıkamalıyız ki paslanmalarla karşılaşmayalım.

-Kullanmadığımız zamanlarda katlayıp uygun koşulda saklamalıyız.

Birçok farklı model olduğu için seçerken kafamız karışması çok doğal. Hangi modelin size daha uygun olduğunu seçmenize yardımcı olmak için gelin çeşitlerine birlikte bakalım.

Kamp Sandalyesi Modelleri

1. Klasik Kamp Sandalyeleri:

Genel kullanım için uygun ve evdeki sandalye konforunu en iyi yansıtan sandalyelerdir. Katlandıklarında ise 25-30 L yer kaplayıp omuzda taşınabilirler. Teknik olarak dört ayağı, kolçakları ve bardak koyma yeri vardır.

2. Kepçe Tipi Katlanır Sandalyeler:

Çok az yer kaplamaları ile gözleri üstüne toplayan bu modeller genelde bisiklet, motor veya yürüyerek seyahat edenler tarafından tercih edilmektedir. Kapalıyken sırt çantasına sığabilecek kadar küçülür. Kurulumu nispeten kolaydır ancak kolçak ve bardak koyma yeri mevcut değildir.

3. Katlanır Plaj Sandalyeleri:

Daha çok engebeli araziler ve plajlar için tasarlanan bu katlanır sandalyeler diğer modellere göre daha çok yer kaplar ve taşınması daha zordur. Kolçakları vardır fakat bardak koyma yerleri yoktur. Genelde mutfaklarımızda kullandığımız sandalyeler gibi 2 boyutlu olarak katlanırlar.

4. Üç Ayaklı Kamp Tabureleri:

Az yer kaplaması ve kolay kurulum bir tabure olmasının yanında klasik sandalyeler kadar rahat ve dayanıklı değillerdir. Dağcılık ve doğa yürüyüşü aktiviteleri için daha çok tercih edilirler.

5. Klasik Kamp tabureleri:

Üç ayaklı taburelere kıyasla daha dayanıklı olan bu modeller konfor açısından da klasik kamp sandalyelerine yakındır. Hafif ve her yerde saklayabileceğiniz bu ürünleri sehpa olarak da kullanabilmeniz mümkündür.

6. Sırtlıklı Kamp Tabureleri:

Klasik taburelere kıyasla konforu biraz daha fazla olan bu tabureler hafif ve dayanıklıdırlar.

7.Çantalı Kamp Tabureleri:

Deniz kıyısında ve doğada kısa yürüyüşlerinizde hem eşyalarınızı koyabileceğiniz hem de mola zamanı gelince açıp oturabileceğiniz çok kullanışlı bir ürün.

8. Ayak Uzatmalı Kamp sandalyeler:

Klasik tip kamp sandalyeleriyle aynı özellikleri taşırlar. Ekstradan ayak uzatmak için ek parçaları vardır. Evlerdeki TV koltuklarına benzer olarak üretilmiştir. Konfor olarak bir seviye üstte olan bu modellerin ağırlıkları da klasik kamp sandalyelerine göre fazladır.

9. Kolçaksız Klasik Sandalyesi:

Klasik Kamp Sandalyelerine kıyasla daha uygun fiyatlı ve daha hafif olan bu sandalyeler kolçakları olmasa da yeterince rahatlardır. Daha hafif olmaları da taşıma konusunda daha çok tercih edilmelerini sağlamaktadır.

10. Lüks Kamp Sandalyeleri:

Outdoor sektörünün önde gelen firmalarının ürettiği yüksek konforlu kamp sandalyeleri bizlere doğada koltuk konforunda oturabilmeyi sağlamaktadır. Bir çok markanın adı altında oldukça fazla modeli olan bu ürünler tüketiciyi rahat ettirmek için tasarlanmıştır.

11. Organizerli Kamp Sandalyeleri:

Kolay ulaşmak isteyeceğiniz eşyaları yere düşürmeden yakınızda tutmak için üretilen bu sandalyeler, doğada ve sahilde sizlere ekstra konfor sağlamaktadır. Bunun yanında bardak, tabak, vb. ürünleri yerleştirmek için sehpaları mevcuttur.

12. Ortopedik Kamp Sandalyesi:

Her sporda olduğu gibi doğa sporlarında da sağlık önceliklidir. Bu sebeple üretilmiş ortopedik kamp sandalyeleri de doğada sağlıklı molalar vermemize olanak sağlıyor.

13. Çift Kişilik Plaj Sandalyeleri:

Klasik Plaj sandalyelerine görsel olarak çok benzemekle birlikte çift kişinin oturmasına olanak sağlayan bu sandalyeler aile ve arkadaşlar ile yapılacak etkinliklerde kullanım rahatlığı sağlayabilir.

14. Çift Kişilik Klasik Kamp Sandalyesi:

Plaj sandalyelerine kıyasla daha az yer kaplayan ve daha dayanıklı olan bu sandalyeler çift olarak yapılan doğa aktivitelerinde rahatlık sağlamaktadır.

15. Gölgelikli Kamp Sandalyesi:

Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı UV ışınlarından korunmak için mantıklı bir seçim olabilecek bu ürünler doğada konforunuzu arttırıp yanınızda ek olarak şemsiye taşıma zahmetini ortadan kaldırıyor.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Doğayla İç İçe: Kamp Yapmanın Keyfini Çıkarın

Kamp yapmak, modern yaşamın stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç...

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...