Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı, Şile | İstanbul - Kampbros
Detaylar

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı - Free Kamp Alanı
Hacıllı Şelalesi’ne 30 dakika yürüme mesafesinde olan bölgede kamp yapabilirsiniz. Çadır kurulan alandan şelaleye ulaşmak için orman içerisindeki patika yolları kullanmanız gerekiyor. Bahar ve Sonbahar mevsimlerinde Hacıllı Şelalesi’nin tadını çıkartabilirsiniz. Yaz aylarında şelale kuruyor ve hayal ettiğiniz manzarayı göremeyebiliyorsunuz. Bölgede herhangi bir işletme bulunmuyor.

Sadece kamp yapmadan önce bir güvenlik önlemi olarak köy muhtarına bilgi vermenizde fayda var. Dere kenarlarında akşamları sivrisineklerle karşılaşmak mümkün olabilir. Bu yüzden doğrudan dere kenarına veya fotoğraflardaki gibi dere içerisindeki alanlara çadırınızı kurmak rahatsız edici olabilir.

Hacıllı Şelalesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Hacıllı Şelalesi kamp alanında kamp yapmak ücretsizdir. Bölgede herhangi bir otopark bulunmuyor. Aracınızı bırakacağınız yer ile kamp yapacağınız yer arasındaki mesafe tamamen sizin tercihinizde olan bir durum. Aracınızı ormanlık alandaki toprak yolun kenarında park edebilirsiniz. Kamp alanında bazı bölgelerde telefon çekmiyor. Buna hazırlıklı olarak gitmenizde fayda var.

Hacıllı Köyü’ne giderken yol üzerindeki işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kamp alanına ulaşmadan önce bunu bilmenizde fayda var. Hacıllı şelalesi yakınlarında tuvalet, çeşme, kapalı alan vb. bulunmamaktadır. Kamp alanı olarak belirlenen bölgede orman idaresinin müsade ettiği mevsimlerde ateş yakılabiliyor. Önceden kullanılmış noktalarda ateş yamaya özen gösterirseniz doğaya mümkün olduğunca az zarar vermiş oluruz. Ateş yakmak için çevreden bolca yakacak kuru dal vb. bulabilirsiniz.

Kamp Alanında Neler Yapılır?
Kamp alanında bulunan 1.5 km’lik parkurda şelale yürüyüşü yapabilirsiniz. Yürüyüşünüz boyunca size eşlik eden doğal güzelliklerin içinde fotoğraflar çekilebilir bu muazzam anı unutulmaz kılabilirsiniz. Şelaleye ulaştıktan sonra tırmanabilir ve şelalenin üstündeki üst şelaleye de tırmanarak ulaşabilirsiniz. Tırmanış konusunda bir eğitim veya ekipman kullanımı bilgisine sahip değilseniz bunu yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Şelale yakınındaki Gürlek Mağarası‘na ulaşıp gezebilir, fotoğraflayabilirsiniz.

Mağaraya çıkmak için halatlar bulunuyor. Sağlamlığı konusunda hiçbir güvence bulunmadığını ve tüm sorumluluğun sizde olduğunu da belirtmekte fayda var. Mağaraya tırmanış sırasında yanınızda kafa lambası veya el feneri bulundurmanız yararlı olacaktır. Şelalede yüzerek gün boyu keyifli vakit geçirebilirsiniz. Yanınızda yedek kıyafetler bulundurmanız gerekebilir. Kamp alanı ile şelale arasındaki mesafeyi ıslak dönmek istemeyebilirsiniz. Ayrıca derede balık tutanlara da sıklıkla rastlanıyor. Dilerseniz siz de balık tutmayı deneyebilirsiniz.

Konum

Hacıllı, Unnamed Road, 34980 Şile/İstanbul, Türkiye

Açık
Bugün 24 saat açık
 • Pazartesi

  24 saat açık

 • Salı

  24 saat açık

 • Çarşamba

  24 saat açık

 • Perşembe

  24 saat açık

 • Cuma

  24 saat açık

 • Cumartesi

  24 saat açık

 • Pazar

  24 saat açık

 • 10 Mayıs 2021 9:56 pm yerel saat

Ulaşım Bilgileri

İstanbul’dan 100 km uzaklıkta olan Hacıllı Köyü’ne gitmek için öncelikle Şile’ye ulaşmanız gerekmektedir. Köye iki güzergah üzerinden ulaşım sağlanabiliyor. Birincisi; Şile/Ağva yolu üzerinden, ikincisi de; Şekerpınar/Gebze yolu üzerinden ulaşım sağlanıyor.

mood_bad
 • Henüz yorum yapılmamış. İlk olmak istermisin?
 • Bir yorum bırak