İzmir Bros Valley Kamp Alanı

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

İzmir Bros Valley Kamp Alanı Hakkında

Bros Valley kamp alanı, İzmir’in Kemalpaşa ilçesine, eski adı ile Nif kasabasına bağlı, Dereköy’de yer almaktadır. Kampbros ekibi tarafından işletilen Bros Valley Kamp Alanı, doğaseverlerin fikirlerini alarak tasarlanmıştır. Bros Valley’e geldiğinizde müşteri olarak değil dost olarak karşılanırsınız. Bunun en büyük sebebi doğanın birleştirici yönüne inanıp, insana değer vermemizden kaynaklanmaktadır.

Bros Valley Kamp Alanı – Çadır Alanları

Kamp alanında çadır alanları, ortalama 6 m genişliğinde 60 m uzunluğunda toplamda 9 adet setten oluşmaktadır. Setler’de Şarj için elektrik ve su bulunmaktadır. Bros Valley’nin en büyük özelliği dilediğiniz yüksekliğe çadır kurabilmenizdir. Daha çok manzara görmek isteyenlerin yapması gereken tek şey bir üst sete çıkmaktır.

Bros Valley  Kamp Alanı – Gezilecek Yerler

Kamp alanına geldiğinizde yapacak bir çok şey bulabilirsiniz. İsterseniz alan içerisinde bulunan çamlık alanda kafanızı dinler, isterseniz Mahmut Dağı’na yürüyüş yapar, isterseniz de ahşap atölyesi için ekipten ahşap isteyebilirsiniz. Bunun için hiç kimse sizden ücret talep etmez 🙂 Çünkü Vadi’nin en büyük kuralı dost olup birlikte vakit geçirmektir. Bunların dışında Dereköy’e 4 km uzaklıkta ki Nazarköy’ü ve Nazarköy kanyonunu, 6 km uzaklıktaki Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesini, Mahmut Dağının zirvesindeki Yılkı Atlarını, Ege bölgesinin en eski eserlerinden olan Hitit Kabartmasını ziyaret edip, tarihe el uzatabilir,  kamp alanına 600 m uzaklıktaki Dereköy kaya tırmanış bölgesini keşfedebilirsiniz.

Bros Valley Kamp Alanı – Yeme&İçme

Bros Cafe’de tamamı doğal ürünlerden oluşan köy kahvaltısı yapabilirsiniz. Bunun yanında Karadeniz yöresinden Muhlama’yı deneyebilirsiniz. Cafe’de ayrıca tost, köfte ekmek, hot-dog ve tavuk gibi yiyecekleri’de temin edebilirsiniz. Limonata, kola, çay, kahve çeşitleri, icetea çeşitleri, gazoz ve su gibi temel cafe ihtiyaçları da temin edebilirsiniz.

Not: Kahvaltı için en az 1 gün önceden rezervasyon yapmanız gerekmektedir. Rezervasyon için 0537 949 2776 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bros Valley Kamp Alanı – Bahçe

Kamp alanı içerisinde, ekip tarafından üretilen sebze ve meyve bahçelerinden ihtiyacınız kadarını alabilirsiniz. Bunun için herhangi bir ücret talep edilmez.

Bros Valley Kamp Alanı – Duş, Tuvaletler & Diğer İmkanlar

Kampbros ekibi olarak kampçı dostlarımızın geri bildirimlerinden çıkarttığımız sonuçlara göre, Türkiye’de ki işletmelerin en önemli eksikliklerinden biri; Tuvalet ve duş temizliği. Bros Valley ekibi bu konuya özellikle ilgi göstermektedir. Her saat başında kontrol edilip temizlenen tuvalet ve duşlar tamamen ücretsizdir. Kamp alanında çamaşır makinesi, buzdolabı gibi imkanlar bulunmaktadır.

Bros Valley Kamp Alanı – Fiyatlar

Kampbros Üyelerine, öğrencilere ve dağcılık federasyonu sporcularına indirimli fiyatları incelemek için tıklayın!

Bros Valley Kamp Alanı – Ulaşım

Yeni İzmir – İstanbul otobanından Torbalı yönüne ayrıldıktan sonra Karabel Mesire Alanının ardından Dereköy

tabelasından içeriye doğru girilir. Giriş kısmında yol ikiye ayrılmaktadır. Sağa, köy merkezine gidilen yoldan devam edilmelidir. Köy Mezarlığını geçtikten sonra ilk soldan dönülür ve köyün en üst noktasına, yol bitene kadar devam edilir. Yolun sonu vadiye çıkmaktadır.

Eshot ile ulaşım

Evka-3 Metro istasyonundan kalkan 988 No’lu Eshot ile Kemalpaşa’ya gelinir. Kemalpaşa içerisindeki Eshot duraklarının herhangi birisinden, 768 No’lu Eshot’a binilir ve Dereköy’e gelinir. Köy içerisinden köy su deposuna doğru, köyün en üstüne çıkılır. 100 metre mesafededir.

Minibüs ile ulaşım

Etkinlik alanına Bornova Metro istasyonundan kalkan Kemalpaşa minibüsleri ile ulaşılabilir. Dana çeşmesi durağında inilerek, Torbalı minibüsüne binilir ve Dereköy’e gelinir. Köy içerisinden köy su deposuna doğru, köyün en üstüne çıkılır. 100 metre mesafededir.

Havaalanından Ulaşım

Adnan Menderes havalanı içerisindeki İzban durağından, Cumaovası yönüne giden trene binilir. Torbalı istasyonunda inilip, Torbalı Otogarından kalkan Torbalı-Kemalpaşa minibüslerine binilir. Dereköy meydanında inildikten sonra Bros Valley’e yürüyerek ulaşılabilir.

Çıkın çıkın gelin… 🙂

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

İstanbul Deniz Kenarı Kamp Alanları

1-Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı İstanbul’a yaklaşık 2.5 saat uzaklıkta diyebiliriz. Hacıllı köyüne gitmeniz için iki yol vardır. Birincisi Şile-Ağva yolu üzerinden gidilir, ikincisi Şekerpınar-Gebze yolu

Kamp

20 En İyi Antalya Kamp Alanları

Antalya Hakkında Bilinmesi Gerekenler Türkiye‘nin 5. en kalabalık ili olan Antalya, Akdeniz bölgesinde bulunmaktadır. Bir turizm şehri olan Antalya, yazları oldukça fazla turist almakta. Şehir