İstanbul'da Kamp Yapılacak 10 Yer

İstanbul’da Kamp Yapılacak 10 Yer

Konu Başlıkları

İstanbul’dan hafta sonluğuna da olsa birazcık uzaklaşabilmek ve doğayla baş başa kalabilmek için yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri tartışmasız kamp yapmaktır. İstanbul’da Kamp Yapılacak 10 Yer’i sizler için derledik. Bunlar;

1.İğneada Kamp Alanı

Longoz Ormanı Milli Park Girişi

Kırklareli‘nin Vize ilçesinde, Kıyıköy’de yer alan bir tabiat harikası İğneada Longozu. Kıyıköy’ü geçip biraz daha ilerlerseniz dünyanın ender doğal harikalarından biri olan İğneada Longoz Ormanları’na ulaşabiliyorsunuz. Hem İstanbul’a yakın kamp alanı olarak hem de ücretsiz kamp yerlerinden olması dolayısıyla buraya inanılmaz bir talep var.

foto:gezentitur.com                             İğneada Longoz Ormanları

Hemen girişte izci kampının olduğu yer. Sağa doğru stabilize bir yoldan gidilen mezarlığın hemen ilerisinde bir kamp yeri var. Kamp için özel hiçbir düzenleme yapılmamış. Yolun devamı Mert Gölü’ne ve Longoz (halk arasındaki adı Subasar) Ormanlarına devam ediyor. Longoz Ormanları dünyada nadir bulunan bir ekosisteme sahip ve koruma altında.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

2. Seferoğulları Kamping | Şile

seferogullaricamping.com

İstanbul’dan en kısa sürede ulaşabileceğiniz kamp bölgelerinden bir yeri de Şile. Seferoğulları Camping Ağva’da uzun yıllardır hizmet veren bir aile işletmesidir.
İşletme Ağva Kurfallı köyünde bulunmakta olup orman ve içerisinde, deniz ve kumsala yolu bulunan tek kamp alanıdır. Decathlon bunun için harika bir yer. Kamp alanı, ormanın tam içinde.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

3. Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı | Şile

Hacıllı Şelalesi

Hacıllı Köyü için İstanbul’a yakın kamp yapılacak yerlerden biridir. Yeşilliğin arasından akan nehri, keyifli bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz şelalesi, keşfetmesi oldukça zevkli olan mağarasıyla oldukça etkileyici bir yer.

Hacıllı Köyü‘ne ulaşmak için herhangi bir toplu taşıma hizmeti yok. Kendi aracıyla gidecekler için Hacıllı Köyü İstanbul’dan 100 km uzaklıkta. Şile’den sonra yollar virajlı olduğu için ulaşmak 2 saate yakın sürüyor. Şile’den Ağva yoluna girip Tekeköy’e kadar gelmeniz lazım. Tekeköy’e ulaştıktan sonra karşınıza çıkacak Hacıllı Köyü tabelalarını takip ederek köye ulaşabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

4.Sahilköy Kamp Alanı

Sahil Köy Plajı

Şile merkeze gelmeden 15 km önce bir yerde doğasıyla  gelişmiş bir köydür Sahilköy.  Oraya giden çoğu kişi denizinin hırçınlığı hakkında  birçok  yorum yapsa da denizin sesi, kampı huzur haline getiriyor. Sahilköy birçok tesis bulunduran ve hizmet bakımından oldukça da tutulan bir yerdir.

Detaylı bilgi için www.sahilkampistanbul.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

5. Ağva Kamp Alanı

Ağva \ Tekne Turu

Şile‘den yaklaşık yarım saat sonrası yol katettiğiniz de Ağva’ya ulaşmış oluyorsunuz. Yeşil tepeleri ve dere kıyıları ile Ağva da adım attığınız her yere kamp çadırı kurabilirsiniz. Karadeniz‘in, Göksu ve Yeşilçay‘ın birleştiği yerde hem sessizliği ile hem de manzaranın eşliğinde keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

6. Kıyıköy Kamp Alanı

Kıyıköy Sahil

Kırklareli‘nin Vize ilçesine bağlı olan Kıyıköy. İstanbul‘dan uzaklaşmak isteyenlerin rotasıdır. İstanbul’a 140 km uzaklıkta olan Kıyıköy’e yapacağınız yolculuğunuz yaklaşık 2,5 saatte tamamlanacaktır. Karadeniz’e ve Marmara‘ya kıyısı olan Kıyıköy, yeşilin ve mavinin bütünleştiği balıkçı kasabasıdır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

7. Polonezköy

Polonezköy Orman

İstanbul‘un Beykoz ilçesinde yer alan Polonezköy, Karadeniz sahilinden 20 km; İstanbul’un Boğozaiçi kıyılarından 15 km uzaklıktadır. Şehirden uzak, yemyeşil doğa ile iç içe olan Polonezköy’e gelmeden hemen önce yolların etrafı çam ağaçları ve yeşillikleri sizi kamp alanları karşılayacaktır.  Her yerin yemyeşil görüntüsü ile ormanın içinde yer alan yürüme parkurunda yürüyüşünüzü yapabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

8. Kumköy | Kilyos

Kilyos plajı

İstanbul‘un Avrupa Yakası‘nın Karadeniz kıyısında, Sarıyer ilçesine bağlı yerleşim alanı olan  eski adı Kumköy olarakta bilinen Kilyos,  bir tarafta ormanı bir tarafta denizi ile iç  içe eşsiz  bir tatil yeridir. Kilyos denince akla ilk olarak deniz güneş kumsal gelse de, buraya çadırınızı götürüp mis gibi kamp da yapabilirsiniz. Bölgede birçok kamp alanı bulunuyor.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

9. Uçmakdere | Tekirdağ

Foto: gezievreni.com \ Uçmakdere

Haftasonu kaçamak yapman için efsane bir adres. İstanbul’a yaklaşık olarak 2 saat 45 dakika (185 km) uzaklıkta olan, Tekirdağ’a bağlı bir köy. Şarköy’e bağlı Uçmakdere, yamaç paraşütü de yapabileceğiniz ender bölgelerden birisi. Uçmakdere’ye İstanbul’dan ortalama 3 saatte ulaşabiliyorsunuz. Çadırınızı kumsalda istediğiniz bir yere veya çınar ağaçlarının arasındaki küçük kamp bölgesine kurabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

10. Ballıkayalar Tabiat Parkı | Kocaeli

Ballıkayalar Tabiat Parkı

Ballıkayalar Vadisi içerisinde çok büyük olmasa da, irili ufaklı çay ve şelaleler de yer alıyor. Ballıkayalar’da belirli bir kamp bölgesi bulunmuyor. Ancak piknik yapılan yerlerde tuvalet ve su olduğu için kampçılar bu alanda yoğunlaşmış durumda.  Vadi içerisinde gezi parkurları ve tırmanış için yerler bulunuyor. Özellikle trekking Ballıkayalar mevkiinde yapılan en önemli dağ sporlarından birisidir.

Foto: bik.gov.tr                                                  Ballıkayalar Kanyonu

Gebze’ye yaklaşık olarak 8 km kadar uzaklıkta yer alan tabiat parkı, Tavşanlı Köyü’ne 1 km uzaklıkta bulunuyor. İstanbul üzerinden Gebze yolu izlendiğinde Tavşanlı Köyü tabelalarını takip etmek tabiat parkına ulaşmak için yeterli olacaktır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

[td_block_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”HnGPnsyemaU,-RseoJnRBf0,mon8ORkJPpQ,C4XeUISKazQ,6-0jC3Lv6M8,24G0fdX2W1w,H_G53vCanjo,H4z8j3KARx4″ playlist_auto_play=”0″]

Türkiye Kamp Alanları Haritası

Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp