İnstagram Kullanıcılarının Gözünden Türkiye’nin Değerlisi Gito Yaylası

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Gezginlerin merak edip, en çok gittiği yerlerden biri kuşkusuz ki Gito Yaylası’dır. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı olan Gito Yaylası, son zamanlarda yerli ve yabancı gezginlerin uğrak noktası haline geldi.

Rize’nin en bilindik yerlerinden biri olan Zil Kale’ye 18.6 km uzaklıkta olması Gito Yaylası’nın en büyük avantajlarından biriyken, bir diğer avantajı da ziyaretçilere sessiz sakin bir ortamda kamp yapma imkanı, 2070 km yüksekte bol Karadeniz manzaralı uzun bir yürüyüş ve bolca temiz hava sunmasıdır.

Haydee @turkey_home

A post shared by Serhat Coruh ? (@rizebey) on

Gito Yaylası’na Nasıl Gidebilirim?

”Kişisel aracım yok,ben gidemem…” diye düşünmenize olanak tanımayan Gito Yaylası’na gitmek için ortalama 50 ₺ gibi bir fiyatla günübirlik turlara katılabilirsiniz. Bunun dışında Gito Yaylası tabelasını görünce orada durup, otostop yardımıyla da çok rahat Gito Yaylasına ulaşabilirsiniz. Yukarı çıkan halk size seve seve yardım edecektir.

Gito Yaylası’nda Sadece Kamp Mı Yapabilirim ?

Bu sorunun cevabıysa kesinlikle hayır. Gito Yaylası’nda kamp kurmak istemiyorsanız çok uygun fiyatlara civarda ki pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. (Hozboncuk Dağ Evi ve Koçira Pansiyon

Gito Yaylası’na gidenlerin tavsiye ettiği, güvenilir konaklama yerlerindendir.)

Buraya Kadar Gelmişken Başka Nerelere Gidebilirim?

Gito Yaylası’na kadar gitmişken, aşağıda ki yerlere de uğramadan dönmeyin deriz.

1- Badara Yaylası

Gito Yaylası’na 20 dakika uzaklıkta bulunan Badara Yaylası, Gito Yaylası’na nazaran daha küçük ve daha alçak (1850 metre) bir konumda bulunmakta.

2 – Çiçekli Yaylası

Kaçkar Dağları’nın eteklerinin ve tepelerinin nefes kesici görüntüsünü izleyebileceğiniz, 2400 metre yükseklikte bulunan harikulade bir yayla.

3- Çat Vadisi

#günaydın Dağlar ? Günaydın #huzur. Açaydın kollarını… Gitme diyeydin… ?

A post shared by Melinasmom (@merveipekozturk) on

Badara ve Çiçekli Yaylaları’nın ortasında kalan Çat Vadisi, konaklamak isteyenler için harika bir ortam sunar.

4- Palovit Şelalesi

Zil Kale’ye geçmeden önce mutlaka gidilmesi gereken Palovit Şelalesi, Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan ve 15 metre yükseklikten gür bir şekilde akarak görsel şölen yaratan bir yerdir.

5- Zilkale

Adrenalin duygunuzu tavan yaptıracak , uçurum kenarına kurulu, muazzam manzaralı bir kale görmek istiyorsanız Zilkale’ye mutlaka gitmelisiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça