Hızır Kamp Alanı

Hızır Kamp Alanı

Konu Başlıkları

Hızır kamp, Binbir Pınarlı Kazdağları’nın Kirişlik Vadisi’nin eteğinde bir kamp alanıdır. Mehmetalan Köyüne 2 km uzaklıkta olan kamp alanı Kaz Dağları Milli Parkı’nın yürüyüş mesafesindedir. Hızır Kamp’ın içinde akan Zeytinli çayı’nın serin suyunda yüzmek, Kaz Dağları’nın muhteşem doğasında yürüyüş yapmak burayı tercih edenler için vazgeçilmez bir yerdir. Kampta organize edilen çeşitli etkinliklere, grup çalışmalarına katılmakta da mümkündür.

Hızır kamp

Hızır Kamp Konaklama

Kamp alanında üç değişik konaklama seçeneği var; içinde banyosu olan az sayıdaki taş ve ahşap evler, hijyenik duş ve tuvaletlerin  ortak kullanımda olduğu ağaç evler ve gelirken birlikte getireceğiniz kendi çadırınız.

Kendi Çadırınız ile

Kamp alanında çadır temin edilmemektedir ve çadır kurma alanları sınırlı sayıdadır. Rezervasyon yaptırmayı ve çadırınızı getirmeyi unutmayın.

Konaklama Ücreti: 95 TL


Ağaç Evler

2 kişilik ve 3 kişilik ağaç evlerde rahat yataklar, dolap, başucu masası ve kabak lambalar var. Kamp alanında ki ortak duş ve tuvalet alanları yenilendi, hem tertemiz hem de herkese yetecek kapasitede.

Konaklama Ücreti: 125 TL


Taş ve Ahşap Evler

Banyo ve tuvaletin oda içinde olduğu taş ve ahşap evler dört mevsim kullanılıyor.

Konaklama Ücreti: 175 TL

zeroistanbul.com

Kişi başı gecelik konaklama fiyatlarına sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir.
Kamp alanında sadece nakit ödeme geçerlidir. Kamp Alanında rezervasyonsuz misafir kabul edimiyor. Gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız.

Rezervasyon için Tıklayınız

kazdagiekoturizm.com

Hızır Kamp Etkinlikleri

Kamp alanı çevresinde rehber eşliğinde kısa mesefali yürüyüş turları yapma imkanı var. Ama gerçek yürüyüş ve bisiklet turlarını Kaz Dağı Milli Park’ı içinde organize ediliyor.  Çeşitli değişik etaplarda gerçekleşen turlara jip ile çıkılıyor ve Milli Park yasası gereği köydeki alan kılavuzlarından biri size rehberlik ediyor. İsteğe göre Sarı Kız zirvesine de uğranan bu turlar 5 – 8 saat arası sürüyor.

www.hizirkamp.com

Hızır Kamp Ulaşım

Bağlı olduğu ilçe Edremit, kampa 25 km uzaklıktaki Edremit Koca Seyit havaalanına bir çok firmanın günlük uçuşları mevcut. Eğer otobüs ile gelmeyi tercih ederseniz en yakın otogar Akçay otogarı. Eğer özel aracınız ile gelmek isterseniz İstanbul’dan Yalova, Bursa veya Bandırma feribotlarından birini kullanarak yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE 

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYIN!

Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp