Hem Hamak, Hem Tente, Hem Uyku Tulumu - Kampbros

Hem Hamak, Hem Tente, Hem Uyku Tulumu

Konu Başlıkları

Hamak, ilk defa Orta Amerika uygarlığı olan Mayalar tarafından açık ve güvenli bir şekilde uyumak için tasarlanmıştır. Hamakların, Orta ve Güney Amerika’da popülerleşmesinin sebebi, ıslak zeminden ve hayvan saldırılarından uzak tutmasıdır. Günümüzde ise hamaklar kamp yapmayı seven insanlar için oldukça konforlu bir seçenek.Bu nedenle ortaya çıkan ilginç ürünler arasına bir yenisi daha eklendi. Açık havada geceleri soğuk bastırınca uyumak bir hayli zor tabii. SHEL işte bu soruna çok güzel bir çözümle yaklaşıyor.

Kickstarter üzerinde başlattıkları kampanyaları devam ederken, hedefledikleri fonu çoktan aşmış olan SHEL, 3’ü bir arada kahve paketleri gibi tüm gerekenleri tek bir pakete sığdırmış. SHEL böceklerin ve sivrisineklerin saldırılarından korumakla kalmıyor, tente görevi de görüyor. Mat ve uyku tulumunun da fazla yer kaplama sorunundan bizi kurtarıyor.

Yağmur yağması durumunda da endişelenecek bir şey yok. Çünkü SHEL yağmur ve soğuk geçirmeyecek şekilde tasarlandı. SHEL’i iki temel özelliği farklı kılıyor. Tasarımındaki “sıcak hava kapanı” özelliği sayesinde, sadece havayı kullanarak yalıtım sağlıyor. Yani kapandığında bedeniniz ve dış kabuk arasında bir hava tabakası sıkışıyor. Bu tabaka kaz tüyüne oranla daha fazla sıcaklığı koruyor. Bu sayede uyku tulumu görevini de yerine getirmiş oluyor.

İkinci olarak en önemli özelliği ise ısıyı yalıtan astar tabakası. Oda sıcaklıklarında bile vücudumuz, ısısının %60’ını ısı yalıtımı ile kaybediyor. SHEL ise vücut ısısını kaybetmememizi sağlayan özel astarı sayesinde sıcaklığımızı koruyor. Profesyonel ekipler tarafından da test edilen SHEL olumlu geri dönüşler almış. Teslimatın 2018 yılında başlaması planlıyor.

Kamp severlerin şüphesiz en sevdiği şeylerden birisi de ateş başında uyku tulumun içine kıvrılarak yayılmak olsa gerek. Üst kısımdan gerilen hat sayesinde, bir çadır gibi geniş bir alana sahip olabilen SHEL hareketleri kısıtlamıyor ve daha özgür hissettiriyor.

İçerideki hat üzerine eşyalarınızı da asabiliyorsunuz. Kıyafetlerinin sırt çantasında havasız kalmasından rahatsız olanlar için bu özellik de harika bir şekilde düşünülmüş. Toplamda 500 gr ağırlığında ve 1,8 litreye kadar küçülebilen SHEL; kolay taşınabilmesi, suya dayanıklı olması ve çadır, uyku tulumu, mat ve tente gibi birçok eşyayı tek bir pakete sığdırmanıza yarıyor diyebiliriz.

Brigham Young Üniversitesi öğrencilerinden, Casey Messick ve Caleb Lystrup kendi kamp hayatı tecrübelerinden yola çıkarak, eşsiz bir ürün tasarladılar. Khione Outdoor Gear’i kurarak şirketleştiler. Innovator of the Year yarışmasında da büyük ödülün sahibi oldular.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp