Havada Kamp Yapmaya Ne Dersiniz?

Ana Sayfa Outdoor Dağ & Bayır Havada Kamp Yapmaya Ne Dersiniz?

Kamp yapmayı sevenler, hala hiç kamp yapmamış olanlar ya da benim işim olmaz diyen sizleri farklı bir kamp anlayışı bekliyor. Kamp yapmak için çok güzel  bir zamandayız. Şuana kadar bildiğiniz ya da yapmış olduğunuz kampları unutun. Kendinizi ağaçların arasında gökyüzünde bir kampta hayal edin.

Üç ucundan ağaca takılan bu çadırlar seyyar bir ev gibi görünmektedir. Bunun için gerekli olan tek şey bir stingray çadır ve ağaçlık bir alandır. Çadırınızı kurup eşsiz bir doğa da havayı içinize çekerek oksijen deponuzu doldurabilirsiniz.

Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

İngiliz tasarımcı Alex Shirley – Smith  ve Kirk Kirchev tarafından kurulmuş olan “Tentsile” kamp hayatı için tasarımlar yapmakta olan bir şirkettir. Tentsile şirketi Stingray adında bir çadır tasarladı. Zeminden yüksekte ağaçlara asılı şekilde kurulan çadır 3 ana uyuma hamağından oluşmaktadır.

Stingray Çadır’ın İçi Ve Kurulumu Nasıldır?

Kurulumu çok basit ve rahattır,  birkaç dakika içinde  ağaçlara bağlanarak kurulabilir. Çadırın içi ise açılır kapanır yüzeyler ve zeminden sarkıtılan bir merdiven sayesinde ulaşımı sağlanılıyor. Havada asılı bir hamak düşünün ve hamağın çadır özelliğine sahip güçlendirilmiş bir zemine sahip olduğunu ve çadırda telefon, laptop ve çeşitli içecekler için tasarlanmış ceplerde bulunmaktadır.

Waldseilgarden Ağaç Kamp Alanı

Waldseilgarden ağaç kamp alanı çok yakınımızda Almanya ‘da bulunmaktadır. Alışılmış kamp alanları dışında çok farklı bir deneyime imza atan Waldseilgarden kamp alanında keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Son yıllarda ağaç kampçılığının yoğunlaşması, kamp sporu ve ya tatiline ilginç bir bakış acısı getirmek isteyenlerin vazgeçilmez yeri haline gelmiştir. Kampa macera veya romantizm için gidenlere yönelik artık birçok kamp alanı tıpkı wadseilgarden gibi ağaç kampı tesisleri uygulamaktadır.

Asla unutamayacağınız bir tatil ve kamp ateşi yakmak için sizde en yakın zamanda Almanya’ya uğrayabilirsiniz. Şimdiden bütçenize uygun uçak biletlerini araştırarak bu kamp ateşine katılabilirsiniz.

 

 

- Advertisement -

Türkiye’de Ölmeden Önce Görülmesi Gereken 10 Eşsiz Yer

1- Midyat / MardinTarihi taş konakları, camileri, kiliseleri ve kendine has mimarisi ile Midyat, Mardin şehrinin ilçelerinden biridir. Farklı dillerden ve mezheplerden insanların buluştuğu...

Tekirdağ Kamp Alanları ve Gezi Rehberi

Tekirdağ, Marmara'ya ve Karadeniz'e kıyısı olan bir ilimizdir, Türkiye'nin en kalabalık 23. şehridir. 2014 Yerel seçimlerinden sonra Büyükşehir ünvanını almıştır. 11 İlçesi bulunmaktadır, Marmara Eğrisi,...

Fethiye Kamp Yapılacak Yerler

1- Katrancı Orman ParkıFethiye Karayolu üzerinde, Fethiye’ye 15 km mesafededir. Çam ve okaliptus ağaçları ile kaplı ormanı, 2 ayrı koydan oluşan denize girme imkanı...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.