Günlerdir Aranan Metin Kor’un Cansız Bedeni Kayalıklarda Bulundu

20 Haziran’da tatil için Kaş’a giden Metin Kor, 21 Haziran’da aracıyla çadır kurmak ve kamp yapmak için Gömbe Yaylası’na geçti. Metin Kor, yaylaya tırmanarak aynı gün Kaş ve Muğla‘nın Seydikemer ilçeleri sınırındaki İkiz Göller Bölgesi‘ndeki çoban evlerinin yanına çadır kurdu. 30 Haziran 2018’de kamp alanının 500 metre yukarısında cansız bedeni bulundu. Kor’un bir kayanın dibinde bulunduğu ve 8 metre yüksekteki kayalıklardan düşerek hayatını kaybettiği ihtimali üzerinde duruluyor.

Metin Kor’un Kamp Çadırı

Metin Kor’un 22 Haziran günü verilen kayıp ihbarı sosyal medyada yayınlanmaya başlamıştı. Akut, Afad ve Jandarma ekiplerinin bölge halkı ile yürüttüğü arama kurtarma çalışmaları sonucunda, kayıp ihbarından tam 8 gün sonra yani bugün 30 Haziran günü ulaşılabildi.

Metin Kor Kimdir ?

1975 yılında Ankara’da dünyaya gelen müzisyen Metin Kor, Anadolu Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümü’nde üniversite eğimi aldı. Metin Kor, “En güzel Sensin“, “Mavi”, “Senmişim“, “Üzüm Güzeli” gibi şarkılarıyla tanınıyor. Kor, sanat dışında yaşam koçluğu ve kişisel gelişim uzmanlığı da yapıyordu.

Metin Kor’un Kaleminden Metin Kor Kimdir ?

“Dışarıda gideceğimiz yolu bulabilmek için içimize gitmemiz gerekir. İşte yaşamın belki de en büyük paradoksu budur. Kendi gerçek benliğimizle buluştuğumuzda “küçük ben”in bitmek tükenmek bilmeyen arzularından, ihtiyaçlarından, yanılsamalarından kurtulabilir ve özgür kalırız. Kim olduğumuzu bulma yolculuğu ise atılabileceğimiz en büyük maceradır. Nasıl bir insan olmak istediğimizi bulmak ve istediğimiz yaşama sahip çıkabilmek üstlenebileceğimiz en kutsal görevdir aynı zamanda. Kendimi bütün kainatın içine sığdığı sırlarla dolu bir varlık olarak görürüm, 13.5 milyar yıllık bilgi birikimini bütün bedenimde taşıdığımı bilirim, insan olmanın ne kadar uzuuuun ve zorlu yollardan gelip, evrile evrile şekillendiğini aklıma sığdırır,gönlümde hissederim ve bu yüzden hakkımda söyleyebileceğim tek şey kendini kendinde, kendiyle bilen olduğumdur.”

 

Metin Kor’un Şarkıları

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Kamp Yemekleri: Açık Havada Lezzetli ve Pratik Tarifler

Kamp yaparken doğanın güzelliklerini keşfetmenin yanı sıra, lezzetli ve...

Kamp Ateşi Nasıl Yakılır? İpuçları ve Güvenlik Önlemleri

Kamp deneyiminin en önemli parçalarından biri olan kamp ateşi,...

İlk Kez Kamp Yapacaklar İçin Altın Tavsiyeler

Kamp yapmak, doğayla iç içe olmanın ve günlük yaşamın...

Türkiye’de Gezilecek Yerler: Büyüleyici Bir Keşif Rehberi

Türkiye, tarihi ve kültürel zenginlikleri, muhteşem doğal güzellikleri ve...