Fethiye'nin Saklı Cenneti Kabak Koyu - Kampbros

Fethiye’nin Saklı Cenneti Kabak Koyu

Konu Başlıkları

Fethiye Ölüdeniz’in 16 kilometre doğusunda bulunan, Faralya Köyü çevresinde kendi doğal güzelliği yıllarca saklamış Kabak Koyu’nun eşsiz güzelliğini görmeden geçmeyin. Denize meyilli bir yamaçta, kızıl çam ormanları içinde Kabak Koyu (Gemile Koyu) Vadisi’de bu saklı cennetin bir parçasıdır. Kabak Koyu, Likya Yolu üzerinde bulunması ve muhteşem doğasıyla siz gezginlerin ve turistlerin ilgi odağı halindedir.

Foto:Gezimanya.com

Kabak Koyu’nun Özellikleri

Kabak Koyu’nun her bir yanından tarih çıkmaktadır. 800 metre yüksekliğindeki sarp yamaçlarla çevrili kanyon biçimindeki vadinin küçük çakıllı bir plajı bulunmaktadır. Çok ender rastlanan bir jeolojik yapıya sahiptir. Bitki ve hayvan türlerinin diğer bölgelere göç etmesini engelleyen yüksek kayalar, akarsu ve deniz ile çerçevelenen bir konuma sahiptir. Pınarların oluşturduğu şelaleler 300 metre yükseklikte ortaya çıkmakta ve mavinin yeşille buluştuğu ender güzellikleri oluşturmaktadır.

Foto: Gezimanya.com

Kabak Koyu’nda bulunan Aladere Şelale’sine iki ayrı yoldan ulaşabilirsiniz. Birinci yol; Likya yolundan yürüyerek, yöreye has sandal, ardıç, keçiboynuzu ve çam ağaçlarının altından gidebilirsiniz. İkinci yol ise; kayalara çıkarak daha kestirme olarak bilinen maceralı bir yoldur. Şelalenin oluşturduğu kayalar, Şelale duvarında dinlenen Kaplan Kelebekleri’ni görebilirsiniz.

Foto: Biletbayi.com

Kabak Koyu’na indiğinizde sizleri taşlık bir sahil beklemektedir. Şehrin yaşamından, koşuşturmasından uzaklaşmak isteyenler için mükemmel bir sakinliktedir. Kabak Koyu deniz, hamak ve doğayla bir bütün olarak karşınıza çıkmaktadır. 200 metrelik kumsalı, turkuaz rengi denizi, çam ağaçları, şelaleleri ve ardıç ağacından oluşan ormanlarıyla güzelliğini gözler önüne sermektedir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Kabak Koyu’nda Görülmesi Gereken Yerler

Kabak Koyu birbirinden güzel yerleri içerisinde barındırmaktadır. Bu yerlerden bir kaçı ise Kelebekler Vadisi ve Mavi Mağaradır. İki yerin de muhteşem görüntüsü ve doğası sizleri büyülemekle kalmayıp içerisinde kaybolmanızı sağlayacaktır.

Kelebekler Vadisi

Masal diyarlarını andıran görüntüsüyle Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu’na gidenlerin uğraması gereken yerlerden biridir. Yeşilin her tonuyla ve tertemiz deniziyle vadi yaz kış akan şelalelerin olduğu, farklı bir atmosferde kendinizi bulacağınız yerlerden biridir. Kelebekler Vadisi’nde insana huzur veren, denizin sesiyle buluşan dik kayaların manzarası sizleri büyülü bir evrene ulaştırıyor. Burada dünyada çok az rastlanan Kaplan Kelebekleri’ni de görebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Mavi Mağara

Mavi Mağara’nın görülmesi gereken esrarengiz yapısından gözlerinizi alamayacaksınız. Suyun dibinden denize bağlanan ve bu delikten içeriye giren ışıklar sayesinde Mavi Mağara adını almıştır. Mavi Mağara’nın iç kısmında ise yüzülebilecek büyüklükte bir havuz bulunmaktadır. Havuzda yüzerken kendinizi yansıyan ışıklar sayesinde eğlenceli bir ışık oyununun içinde bulabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Kabak Koyu’nda Nerede Kalınır?

Kabak Koyu’nda çok sayıda kamp alanı bulunmaktadır. İster kendi çadırınızı alıp doğayla baş başa kalabilir isterseniz de bölgede bulunan ağaç evler, bungalovlarda kalabilirsiniz. Belirli kamp alanları içerisinde Shandi Garden Camping, Dervish Lodge, Kabak Naturel Life ve Shampala bulunmaktadır.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp