Eşsiz Görüntüsüyle Ziyaretçilerini Büyüleyen Mavi Göl

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

3 yıl önce Giresun’un Dereli ilçesinde keşfedilen Mavi Göl, orada bulunan Kuzulan Tabiat Parkı’na dahil edilerek ziyaretçilerine unutamayacakları bir gezi ortamı sunmaya başlamıştı.

Foto : www.haberturk.com

Şehir merkezinden 32 km uzakta bulunan Kuzulan Tabiat Parkı’na gelen ziyaretçilerin en çok görmek istediği yer olmayı kısa sürede başaran Mavi Göl, zaman zaman turkuaz rengine bürünmesi (kireç taşları ve sodalı suyun etkisiyle bu renk ortaya çıkıyor) ve büyüleyici görünümüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Foto : www.ulutour.com.tr

1800 metre uzunluğunda ki traverten ve şelalesinin yanında bir de Doğu Karadeniz’de sodalı suyun dere halinde aktığı tek yer olması Mavi Göl’ü maceracıların ve turistlerin ilgi odağı haline getiriyor.

Foto : www.haberturk.com

Mavi Göl’e 3 yıl gibi kısa bir sürede yaklaşık 300 bin kişi ziyarette bulundu.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça