Eskişehir Kamp Alanları - Kampbros

Eskişehir Kamp Alanları

Konu Başlıkları

Türkiye’de en yaşanılabilir şehirler listesinde son yıllarda en üst sıralarda yer alan tarih kokulu şehrimiz Eskişehir’in kamp alanlarını sizler için derledik.

1. Musaözü Tabiat Parkı

eskisehir.ormansu.gov.tr

Musaözü Tabiat Parkı Eskişehir-Kütahya yolunda bulunuyor. Merkeze 21 km uzaklıkta bulunan bu park Eskişehir’de kamp yapabileceğiniz güzel bir yer. Hafta sonları oldukça dolu olan bu alan birçok farklı ağaç türüne ev sahipliği yapıyor. Doğanın kokusunu en iyi şekilde soluyacağınız bir yer.  Eğer sessiz sakin bir kamp yapmak istiyorsanız hafta içleri gitmenizi öneririz.

musaozu.tabiat.gov.tr/

Musaözü’de bulunan küçük bir kır evi var. Bu evden çay, kahve, tost gibi yiyecek-içecek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eğer aracınız ile giderseniz araç başına küçük bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca alan daha güvenli olması için güvenlik görevlileri tarafından korunuyor. Elektrik , tuvalet, su gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar da bulunuyor.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

2. Büyükyayla Göleti

Büyükyayla Göleti Eskişehir-Afyon Karayolu’nun 84. Kilometresinde bulunan, çam ağaçlarıyla çevrili, çadırınızı kurabileceğiniz mükemmel bir yer. Su ihtiyacınızı burada bulunan pınardan karşılayabilirsiniz. Sessiz, sakin ve kafa dinlemek için Büyükyayla Göleti iyi bir seçenek.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

3. Yazılıkaya Köyü

Eskişehir’in Han İlçesine bağlı olan bu köyde Frigler’e ait Midas anıtı bulunmaktadır. Merkeze 73 km uzaklıkta bulunan Yazılıkaya Köyü’nde hem kamp yapıp hem de tarihi yaşama fırsatınız olacak. Tuvalet ve içme suyu bulunuyor. Tarihin içine çadır kurmak istemez misiniz?

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

4. Şelale Orman İçi Dinlenme Yeri

Şelale Orman İçi Dinlenme yeri diğer adıyla Beşik Deresi merkeze 42 km uzaklıkta olan, birçok ağaç çeşidi arasında akan mükemmel bir şelaleye sahip, güzel bir kamp durağıdır. Şelalesiyle ün kazanan bu alanda piknik yapmak için de birçok ahşap masa konulmuştur. Suyun huzur veren sesi eşliğinde burada bulunan etrafı çeşitli ağaçlarla çevrili patikada yürümek hoşunuza gidecektir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

5. Avlakkaya Bölgesi

Avlakkaya Bölgesi’ne Eskişehir-Mihalgazi yolu 25. kilometresinden dönünce Avlağı Deresi’ni takip edip ulaşabilirsiniz. Büyük kayaların bulunduğu bu bölge, trekking için de çok uygun ve bilindik bir yer. Buranın neredeyse her yerinde kamp kurabilirsiniz. Kamp çadırınızı dere kenarına kurmak ve doğayı dinlemek güze bir fikir gibi duruyor.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp