Erikli Kamp Alanları

Erikli Kamp Alanları

Konu Başlıkları

Erikli, Edirne’nin Keşan ilçesinde bulunmaktadır. Ege Denizi sahil şeridi olan Saroz Körfezi tertemiz kumsallarla çevrili en temiz bölgelerden biridir. Denizin ve sahilin temiz olmasından dolayı tercihler edilen yerler arasında ilk sıralarda yer alır. Ayrıca Saroz Körfezi dünya üzerinde kendi kendini temizleyen 3 denizden biri olarak da bilinmektedir.

Erikli’de bir den fazla kamp alanı bulunmaktadır bunlar;

1.Erikli Camping

Erikli’ye genelerin ilk tercihleri arasında yer alan Erikli Camping, eşsiz güzellikteki çam ağaçlarının arasında, kuşlar eşliğinde ve denizin ferahlatıcı kokusuyla, çadır kamp için en ideal yerlerden bir tanesidir. Kamp alanı denize 100 metre çarşı merkezine 20 metre mesafede bulunmakta ve konaklayanların tamamına yakınını aileler oluşturmaktadır.

Erikli Camping güvenlik önlemlerinin olduğu ve ayrıca wc, duş, buzdolabı, wi-fi, gibi bir çok imkan da sunmaktadır. İster kendi çadırınızla isterseniz de kamp alanında bulunan çadırlardan yararlanabilirsiniz. Daha çok ailelerin bulunduğu ve tercih ettiği Erikli Camping ailecek kamp yapmak için en uygun yerlerden birisidir. Çadır kurmak için veya konaklamak için belli ücretler vardır;


Çadır kurma alanları:
Günlük 50 TL
Kiralık çadırlar:
3 Kişilik çadırlar :75 TL
4 Kişilik çadırlar :100 TL
5 Kişilik çadırlar :125 TL
6 Kişilik çadırlar :150 TL

//Mayıs 2018 Fiyatları

Erikli’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan çıkanlar için 240 km uzaklıkta Keşan ilçesine bağlı Erikli sadece 2,5 saat uzaklıkta. Güneşli gişelerden geçerek Trakya otoyolunu kınalı çıkışına kadar kullanıp Tekirdağ’a gelinebilir.
Malkara Keşan üzerinden Gelibolu yönüne dönüşünüzden hemen sonra sağınızda önce Enez, sonra Erikli sapağı giriş veriyor. Bundan sonrası 34 km yolunuz kalıyor. Tatlı virajlı, ağaçlı, araç sürmesi keyifli yoldan giderek 25 km de yer alan Mecidiye, İbrice tabelasını solunuzda bırakıp siz sağa Erikliye ayrılıyorsunuz.

İstanbul Esenler Otogarından yapılan sürekli otobüs seferleri ile Keşan’a gelebilir, Keşan-Erikli servislerini kullanabilirsiniz.
Erikli Edirne: 140 km
Erikli Tekirdağ: 110 km
Yunanistan sınır kapısı: 60 km

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

2.Yeşil Kamp

Tertemiz orman havası ile sahile oldukça yakın olan Yeşil Kamp ziyaretçilerine bir çok imkan sunmaktadır. Erikli’ Sahili’nin denize en yakın kamp alanıdır. Kamp için de konaklayabileceğiniz ağaç evler, bungalovlar gibi bir çok mekan yer almaktadır. İsterseniz de çadırınızla denizin kenarında kamp kurabilirsiniz.

foursquare.com

Kamp severler için oldukça huzurlu ve güzel bir yerdir ve mutlaka kamp yapılması gereken kamp alanlarından bir tanesidir. Bir kaç günlüğüne hem doğa ile hemde denizle baş başa vakit geçirebileceğiniz bir kamp alanıdır. Kamp alanınında ki çadırların fiyatları ise; 45 TL‘den başlayarak kişi sayısına göre değişmektedir.

3.Çamlık Camping

Aralarında en eski kamp alanı olan Çamlık Camping denize 2/3 dakikalık mesafededir ve yine ormanla iç içe olan bir kamp alanıdır. Çadırı olmayanlar için çadır imkanının yanı sıra temiz örtü, yastık, battaniye de vermektedirler. Her çadırın önünde kendine ait masa ve sandalyesi hazır durumda sizleri bekliyor.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Türkiye Kamp Alanları Haritası

Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.

 

 

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp