En İyi 20 Bilim Kurgu Filmi - Kampbros

En İyi 20 Bilim Kurgu Filmi

Konu Başlıkları

Sizler için derlediğimiz en iyi 20 bilim kurgu filmlerini izleyerek izolasyon günlerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. 🙂

1-Lucy (2014)

IMDb 6,4

Kendinize hiç sordunuz mu beynimizin %100’ünü kullansak neler yapabiliriz? İşte Lucy bize, beynimizin %10’unu kullanmakla başlayıp %100’ünü kullanmamıza kadar olan serüveni gösteriyor. Gerçekten görecekleriniz hafızalarınıza kazınacak.

2-Truman Şov (1998)

IMDb 8.0

Bir ada düşünün ki imrenilecek derecede her şey yolunda ve ada da yaşayan herkes mutlu bir hayat sürüyor. Ada da olan değişiklikleri fark eden Truman yaşadıkları sorunsuz hayatın gerçek olup olmadığını öğrenmek, olanları anlamlandırmak için yola koyulmuştur.

3-Başlangıç (2010)

IMDb 8,8

Leonardo Di Caprio’dan güzel bir film daha diyoruz. Bu filmde Di Caprio yetenekli bir hırsız olup insanların bilinçaltına girerek önemli sırları çalmaktadır. Son kurbanı olan japon iş adamının bilinçaltında dolaşırken iş adamının ölen karısı ile karşılaşır ve çalma işi başarısız olur. Bu başarısızlıkla beraber uluslararası bir kaçak olur. Kurtulması için son bir fırsat daha yakalar ama bu sefer bilinçaltından bir şey çalınmayacak bir fikir yerleştirilecektir. Bakalım yapabilecek mi?

4-Yıldız Savaşları Serisi (1977…2005)

IMDb 8,7

Şeytani bir imparatorun galaksiyi ele geçirip ölüm yıldızı adlı bütün gezegenleri yok edebilecek bir gemi yapmasıyla başlıyor macera. Direnişçilerin başı Prenses bu planı ele geçiriyor ve R2-D2’ye koyuyor. Bu planlar Kenobi’ye ulaşacaktır fakat ulaşmadan önce Luke ile karşılaşır ve Luke bu planları Kenobi’ye ulaştırmaya çalışır. Daha sonra ise Prenses ile birlikte imparatora karşı savaş açarlar. Filmin serisini heyecanla izleyeceksiniz.

5-Yerçekimi (2013)

IMDb 8,0

İlk uzay görevine çıkan Stone, görev arkadaşı Kowalsky ile başlarına geleceklerden habersizlerdir. iki astronotun mekikleri parçalanır ve NASA ile bağlantıları kopmuştur. Uzayın soğuk ve derin boşluğunda savrulan ikilinin oksijenleri de gittikçe azalmaktadır. İkili hayatta kalma mücadelesi nasıl sürdürecek maceralarını izleyelim.

6-Yarının Sınırında (2014)

IMDb 8.0

Dünyayı ele geçiren Mimics adlı uzay birliği birçok büyük şehri yok eder ve insanları ölümle burun buruna getirir. Dünyada hiç bir ordu bunlara karşı gelemez ve yeni bir şey geliştirmek için tüm ordular güçlerini birleştirir. Bakalım orduların birleşmesi Mimics’i yenebilecek mi?

7-Dünyalı (2007)

IMDb 8.0

Tarih profesörü John Oldman emekli olup başka bir yere taşınmaya karar vermiştir. Arkadaşları bu kararına şaşırır ve bunun altında yatan sebebi araştırmaya başlarlar. Sebebi gördüğünde onlar da şok olmuştur. Çünkü Oldman ölümsüzdür ve yaklaşık 14.000 yıldız hayattadır.

8-Avatar (2009)

IMDb 7.9

Pandora yakın zamanda keşfedilmiş bir gezegendir ve az rastlanan çok değerli bir elementten bol miktarda vardır. Ancak bir sıkıntı var bu gezenin sahipleri böyle bir madenciliğe izin verecek türden değildir. En büyük tehdit Navi adı verilen yaratıklardır.

9-Kelebek Etkisi (2004)

IMDb 7.7

Evan çocukluğundan gelen korkunç sesler sayesinde geçmişe gidip olayları değiştirebildiğini keşfeder. Fakat değiştirdiği her olay hem kendi hemde çevresinde ki herkesin hayatını etkiler. Bu anımsayışlar Evan’ın çocukluk aşkının yıkılmış hayatından sorumluluk duymasına sebep olacaktır.

10-Yapay Zeka (2001)

IMDb 7.1

Dünyanın çoğunun sular altında kaldığı yeryüzünde yaşam mücadelesi veren insanoğlu bir yapay zekalı robotlar üretmeye çalışır. David insan gibi üretilmiş bir çocuktur ve çocukları hasta olan bir aile tarafından denenmek üzere evlat edinilir. Bakalım neler olacak?

11-Dünya Savaşı Z (2013)

IMDb 7.0

Lane, kızları ve sevgilisiyle mutlu hayat sürerken bir gün arabaları trafikte sıkıştığında hızla yaklaşmakta olan tehlikeyi fark ederler. Ailesini güvenli bir yere yerleştiren Lane, ikiye ayrılan dünyayı kurtarmak için çabalayacak fakat kısıtlı olan vakti onun zamanla yarışmasına da sebep olacaktır.

12-Jurassic Park (1993)

IMDb 8.1

Fosilleşmiş bir sivrisinekten elde edilen dinozor kanı, bilim adamlarına yeniden dinozor yaratma imkanı verir ve Hammond bunun için özel bir hayvanat bahçesi açar. Dinozor embriyolarının sisteminin devre dışı kalmasıyla tüm dinozorlar serbest kalmıştır.

13-I Am Mother

Bir robot tarafından büyütülen kızı anlatmaktadır. Yok olan dünya nüfusunu yeniden canlandırmak için üretilen bu robot bir kızı büyütmekle görevlendirilir. Bu genç kız gün geçtikçe gerçeklere yaklaşmaktadır ama robot annesi gerçekleri öğrenmemesi için her şeyi yapacaktır.

14-On İki Maymun (1995)

IMDb 8.1

5 milyar insanın ölümüne sebep olan virüs çok az sayıda insanın yer altına çekilmesiyle onları öldüremez. Hayatta kalan bu grup bir zaman makinesi üretmeyi başarır ve bunu denemek için de bir mahkumu kullanırlar. İlk denemesi başarısız olsa da ikinci denemesinde mahkum kendini bir akıl hastanesinde bulur.

15-Uzay Yolcuları (2016)

IMDb 7.0

İçinde binlerce kişi taşıyan bir yıldız gemisi homestead kolonisi olarak bilinen koloni uzak bir koloniye 120 yıl sürecek bir yolculuk yapmaktadır. Gemide uyuyan yolcular bir arızalanma sonucu uyanırlar ve Preston uyanması gereken zamandan 90 yıl önce uyanmıştır.

16-Gattaca (1997)

IMDb 7.8

21. yüzyılda genetik mühendisliği gelişmiş ve bilimsel olarak kusursuz insanlar yaratılmaktadır. Bu pozisyonla dünyaya gelmiş insanlar yüzünden diğer insanlar işsiz kalmaktadır. Onlardan biri olan Vincent’in umulmadık bir şekilde işe girişi ve yaşanan cinayet olayları daha farklı hale getirecektir.

17-X-Men (2014)

IMdb 7.4

Marvel Comics, çizgi romanın beyaz perdeye taşınması ile tanışıyoruz X-Men serisi ile serinin bütün filmleri heyecan verici olup, sizi bilim kurguya doyuracak diyebiliriz. Aksiyon dolu bir bilim kurgu serisine hazır olun.

18-Sunshine (2007)

IMDb 7.3

2057 yılında güneşin yok olmaya başlamasıyla birlikte dünyada yok olmaya başlamaktadır ve bunun için bir grup astronot görevlendirilir. Dünyanın son umudu bu astronotlar, bakalım güneşi geri getirmeyi başarabilecekler mi?

19-Marslı (2015)

IMDb 8.0

Mars’ta görevde olan bir grup astronottan birinin çıkan bir fırtına sonucu gruptan ayrı kalmasını anlatır. Mark Watney ölmüş kabul edilir ve onun asıl macerası şimdi başlamaktadır.

20-Yaratık (1979)

IMDb 8.4

Görevini tamamlayarak dünyaya dönmeye hazırlanan kargo gemisi Nostromo’nun mürettebatı özel kabinlerde uykudadır. Çevrede ki bir gezegende yabancı bir yaşam türü tespit edilmesi üzerine uyandırılırlar.

Diğer film listelerinin tamamını incelemek için tıkla.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp