Ege Bölgesi’nin En İyi 22 Kamp Alanı

1- Spil Dağı Kamp Alanı | Manisa

Spil Dağı Milli Parkı, şehzadeler şehri Manisa ve ardında bıraktığı egenin incisi İzmir‘in arasında kalan, 1500 metre yüksekliğindeki Spil Dağı‘nın tepesinde yer alır. Karstik yapıda olan Spil Dağı kanyonlara, mağaralara, ev sahipliği yapmaktadır. En bilinen özelliği ise piknik alanları, kışları buz tutan göletleri, seyir tepeleri, dağ evleri ve yabani atlarıdır. Ege Bölgesi’nin en iyi 22 kamp alanı listesini sizin için hazırladık.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Spil Dağı Kamp Alanı

2-Kula Peri Bacaları Kamp Alanı, Kula | Manisa

Kula ve çevresi, volkanik özellikli jeolojik yapıya sahiptir. Burgaz mevkiinde Gediz Nehri’nin üst kısmında ısı değişiklikleri, yağmur, rüzgar ve erozyon etkisiyle oluşmuş, peri bacaları görünümlü doğal oluşumlar görülür. Ayrıca Gediz Vadisi içinde, pastel tonlarda görkemli bir peyzaj oluşturur.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Kula Peri Bacaları Kamp Alanı

3-Su Uçan Şelalesi, Menemen | İzmir

Çukurköy Şelalesi, Türkmenköy Şelaleleri ya da, Karakuzu Şelalesi gibi bir çok adı var. Şelale üç köyün oluşturduğu üçgenin tam ortasında bulunuyor. Üstelik İzmir il sınırları içinde kalıyor ama Türkmenköy’e çok yakın. Şelale suları otuz metrenin üzerinde çok büyük bir kaya kütlesi üzerinden dökülüyor. Suyu temiz ve yazın azalsa da, yılın her mevsiminde akıyor. İzmir ile Manisa sınırında bulunan şelale, İzmir’in Menemen ilçesine bağlıdır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Su Uçan Şelalesi

4-Ulubey Kanyonları, Ulubey | Uşak

Ulubey Kanyonu, Uşak ilinin Ulubey ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır, Ulubey Çayı ve Banaz Çayı boyunca devam eden bir ana kanyon ile buna bağlanan onlarca büyük yan kanyonlardan oluşur. Kanyon yaklaşık 75 km uzunluğu ile Dünya’nın en uzun 2. kanyonudur. Ayrıca kanyon etrafında ve içinde çadır atılabilecek bir çok alana sahiptir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Ulubey Kanyonları

5-Taşyaran Vadisi | Uşak

Uşak-İzmir karayolunun  45. kilometresinde, karayolundan güneye doğru yaklaşık  500 m. kadar içeride bulunan, Gediz nehri üzerindeki tarihi köprüden sonra ulaşabilirsiniz. Ayrıca Taşyaran vadisi, Gediz nehrine dökülen ve kaynağını Eşme ilçesinden alan Hamam Çayının aşağı mecrası üzerinde oluşmuş bir görsel cennettir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Taşyaran Vadisi

6-Tarihi Clandras Köprüsü, Karahallı | Uşak

Uşak ilinin Karahallı ilçesinde bulunan köprü, Frigyalılar döneminde yapılmış tarihi bir yapıttır. Ayrıca Banaz Çayı boyunca kamp yapabileceğiniz yerler mevcuttur.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Tarihi Clandras Köprüsü

7-Emet Umutlu Köyü Sarısu Yaylası Kamp Alanı, Emet | Kütahya

Yayla Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Umutlu köyünde bulunuyor. Çam ağaçlarının arasında sessiz, sakin bir orman kampı yapabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Emet Umutlu Köyü Sarısu Yaylası Kamp Alanı

8-Domaniç Dağları Kamp Alanları, Domaniç | Kütahya

Kütahya ile Bursa sınırları içinde kalan, oksijen zenginliğiyle adından söz ettiren Domaniç Dağları, sonbaharda oldukça renkli manzaralar sunmaktadır. Üstelik Domaniç Dağlarındaki  kamp alanlarında muhteşem maceralar geçirebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Domaniç Dağları Kamp Alanları

9-Aizanoi Antik Kenti Kamp Alanı, Çavdarhisar | Kütahya

Aizanoi, Kütahya şehir merkezine 58 kilometre uzaklıkta, Çavdarhisar ilçesinde bulunan antik kenttir. Ayrıca Etimolojik verilere göre kentin ismi Zeus’un kızı su perisi Erato ile Arkadya ulularından Kral Arkas’ın oğlundan gelmektedir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Aizanoi Antik Kenti Kamp Alanı

10-Arapapıştı Kanyonu Kamp Alanı,  Bozdoğan | Aydın

Arapapıştı Kanyonu, Kemer Barajı‘nı besleyen Akçay‘ın Aydın, Muğla ve Denizli sınırlarında kesiştiği noktada binlerce yıl içerisinde oluşmuş bir kanyondur. 6 kilometre uzunluğa ve 380 metre yükseliğe sahiptir. Ayrıca M.S 7. yüzyılda, Bizans hükümdarı Heraklius döneminde, Afrodisias‘ı doğu yönünden istila etmeye çalışan Arap ordularının karşısına, kale gibi dikildiği ve Arapları şaşkına çevirdiği için Arapların şaşırıp kaldığı yer anlamına gelen “Arapapıştı” ismini almıştır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Arapapıştı Kanyonu Kamp Alanı

11-Bafa Gölü Kamp Alanı, Söke | Aydın

Aydın ve Muğla il topraklarında yer alan Bafa Gölü, Geç Antik Dönemden itibaren Menderes Nehri’nin taşıdığı alüvyonlar ile dolarak, Latmos körfezinin denizle bağlantısını kesilmiş ve Ortaçağ sonlarına doğru bir iç göle dönüşmüştür. Gölde muhteşem kamp alanları bulunmaktadır. Hem tarihi hem doğası ile mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Bafa Gölü Kamp Alanı

12-Dilek Yarımadası Milli Parkı Kamp Alanı, Kuşadası | Aydın

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Millî Parkı, Aydın il sınırları içinde Dilek Dağı’nın Ege Denizi’ne uzandığı son noktada yer alıyor. Yaklaşık 20 km uzunluğunda ve ortalama 6 km genişliğinde bir yarımadadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Dilek Yarımadası Milli Parkı Kamp Alanı

13-Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı, Menemen | İzmir

Tektonik bir göl etrafında kurulmuş olan Karagöl Orman Kampı gelenlere şehirden uzak sakin bir tatil imkanı sunuyor.Kamp alanına istediğiniz herşeyi getirebilir ve kendi küçük yaşam alanınızı oluşturabilirsiniz. Üstelik istediğiniz her yere kamp atabilir ve gölle birleşen gökyüzünün tadını çıkartabilirsiniz.Gün batımı yada gece yıldızların eşsiz parıltısını izlemeye doyamayacaksınız diyebiliriz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı

14-Kaynaklar Kamp Alanı, Buca | İzmir

Buca‘nın Kaynaklar ilçesinde yer alan Buca Belediyesi İzcilik ve Doğa Sporları Merkezi, Ailelerin, spor klüplerinin ve doğaseverlerin, kamp alanı ihtiyacını karşılayan bu kamp alanında, 10 adet bungalov, çadır alanları, tırmanma duvarı, hobi bahçesi, bisikletçilerin yorgunluk atıp bisikletlerini tamir ettirebilecekleri tamir noktaları, tuvalet,ağaç ev ve etkinlik alanları yer almaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Kaynaklar Kamp Alanı

15-Delikli Koy Kampı, Alaçatı | İzmir

Son zamanlarda bir hayli popüler olan Delikli Koy gelenleri kendine hayran bırakıyor. Alaçatı‘da ziyaretçilerini ağırlayan Delikli Koy her yıl yerli ve yabancı bir çok turisti ağırlamaktadır. Plajda kamp yao.Stresten uzak dinlenme imkanı bulabileceğiniz nadir yerlerden biri gibi görünüyor.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Delikli Koy Kampı

16-Akyaka Orman Kampı, Ula | Muğla

Akyaka kamp alanı ilk kez kamp yapacaklar için oldukça uygun koşullara sahiptir. Tuvalet,banyo,market gibi bir çok yere yakındır. Kampçılar için bir çok hizmet yer almakta ve buda kampçıların hayatını kolaylaştırmaktadır. Yani hem tatil yapıyor hemde zahmet çekmiyorsunuz. Azmak nehri’ne de yakınlığıyla tercih edenlerin orada da kamp kurmalarına ve doğayla baş başa sakin bir şekilde dinlenme imkanı sunuyor.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Akyaka Orman Kampı

17–Kabak Koyu, Fethiye | Muğla

Muğla Fethiye’nin cenneti sayılan Kabak Koyu özellikle yaz ve bahar aylarında çok rağbet görüyor. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak,arkadaşlarınızla veya ailenizle keyifli bir tatil geçirmek için bire bir diyebiliriz.Dünyanın sayılı vadilerinden gösterilen Kabak Koyu ister ormanlık alanda ister özel kamp alanlarında çadır kurma imkanı sunuyor. Yani bu mükemmel doğanın tadını nasıl çıkartmak istediğiniz size kalmış diyebiliriz. Kabak Koyu’nun özellikle gençler tarafından tercih edildiğini de aklımızda bulunduralım. Arkadaşlarla gittiğiniz zaman eğlence ve kahkahanın eksik olmayacağının garantisi şimdiden veriliyor gibi.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Kabak Koyu

18-Kelebekler Vadisi, Fethiye | Muğla

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Kelebekler Vadisi Dünya Mirası Listesi’nde de yer almaktadır. Gerçekten de eşsiz güzelliğe sahip bu vadiye gelipte kamp yapmadan gitmek olmaz. İster kendi çadır ve uyku tulumunuzu kullanabilir yada oradan da çadır ve uyku tulumu da temin edebilirsiniz. Öğrenciler içinde güzel indirimlerde vardır. Doğa koşullarından dolayı belli saatlerde elektrik sağlansa da o muhteşem denize ve doğaya karşı kamp yapmanın tadına değeceğini düşünecek ve çok memnun kalacaksınız.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanı – Kelebekler Vadisi

19-Honaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanı, Honaz | Denizli

Ege Bölgesi’nin en iyi 22 kamp alanı listesinde olan Honaz Dağı, Denizli ilinin güneydoğusu boyunca, Ege ve Akdeniz Bölgelerini ayıran doğal sınır olarak uzanan bir dağ olup 1995 yılında milli park ilan edilmiştir. Honaz Dağı Ege bölgesinin en yüksek zirvesidir. Bolca yeşil barındıran bölgede birçok kamp alanına ulaşabilirsiniz.
Ege Bölgesi Kamp Alanları – Honaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanı

20-Işıklı Göl Kamp Alanı, Çivril | Denizli

Ege Bölgesi’nin en iyi 22 kamp alanı listesinde sıra Işıklı göl kamp alanında. Güzel ama bakımsız bir göldür, bölgede sinek sorunu vardır. Haziran’dan sonra göle gelindiğinde köylülerle gezebiliyorsunuz. Fotoğraf çekmek için akşam üzeri harika kareler yakalayabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Işıklı Göl Kamp Alanı

21-Eber Gölü Kamp Alanı, Eber | Afyonkarahisar

Eber Gölü Afyon’un Bolvadin kazası dahilinde, Akarçay vadisinde, Bolvadin kasabasının 8 km güneydoğusunda 104 km2 yüzölçümünde bir göldür. 995 rakımlı olan bu göl, güneyde Sultan Dağları, kuzeybatısında, 2531 rakımlı Toprak Tepe ile çevrili, kuzeyde 2066 rakımlı Emir Dağlarının güneyinde geniş bir saha ortasında bulunmaktadır. Ayrıca göl, bataklık özelliği taşıdığı için sinek çoktur.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ege Bölgesi Kamp Alanları – Eber Gölü Kamp Alanı

22-Kayıhan Göynüş Vadisi ve Kaya Kiliseleri Kamp Alanları | Afyonkarahisar

Afyonkarahisar-Eskişehir karayolunun 32.km’den 1,5 km batıya dönülerek ulaşılan bir vadi.  2008 yılında çekilen AROG filmine ev sahipliği yapmıştır. İçinde Göynüş Kalesi,  Aslantaş ve Yılantaş mezar odaları ile Kübele açık hava tapınağı olan Maltaş ile Kumcaboğazı bulunmaktadır. Vadide su sorun olabilir, bu yüzden bölgede kamp yapmak isteyenlerin yanında su bulundurmaları iyi olacaktır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Kamp Yemekleri: Açık Havada Lezzetli ve Pratik Tarifler

Kamp yaparken doğanın güzelliklerini keşfetmenin yanı sıra, lezzetli ve...

Kamp Ateşi Nasıl Yakılır? İpuçları ve Güvenlik Önlemleri

Kamp deneyiminin en önemli parçalarından biri olan kamp ateşi,...

İlk Kez Kamp Yapacaklar İçin Altın Tavsiyeler

Kamp yapmak, doğayla iç içe olmanın ve günlük yaşamın...

Türkiye’de Gezilecek Yerler: Büyüleyici Bir Keşif Rehberi

Türkiye, tarihi ve kültürel zenginlikleri, muhteşem doğal güzellikleri ve...