Edirne Kamp Alanları

Türkiye’nin Edirne ilinde yer alan şehir aynı zamanda ilin merkez ilçesidir. Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde, Yunanistan ve Bulgaristan sınırında yer almakta. Edirne Merkez, Keşan, Uzunköprü, İpsala, Meriç, Enez, Havsa, Lalapaşa ve Süloğu olmak üzere 9 tane ilçesi bulunmaktadır, 18.yüzyılda Avrupa’nın en büyük yedinci şehrinden biri olmuştur. Edirne Kamp Alanları listesini sizin için derledik.

Edirne Tarihi

Tarihi medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Edirne de ilk yerleşim yapanlar Odrisler olduğu söylenmektedir Odrisler’den sonra Makedonyalılar hüküm sürmüştür. O dönemde bölgenin adı Orestia Orestas olarak da bilinmektedir, Makedonyalılardan sonra Kelt istilasına uğramış olan bölgede Romalılar hüküm sürmeye başlamıştır şehrin adını Hadrianapolis olarak değiştirilmiştir ve Roma’nın parçalanmasıyla I. Murat tarafından fethedilerek Edirne olarak adlandırılmıştır ve Osmanlı topraklarına katılmıştır 88.yıl boyunca imparatorluğa başkentlik yapmıştır.

1-Gökçetepe Tabiat Parkı

Edirne Kamp Alanları listesinde yer alan ve Edirne de ki en büyük kamp alanlarından biri olan Gökçetepe Tabiat Parkı Edirne’nin Keşan ilçesinde yer almaktadır. Burada konaklamak için tek seçeneğiniz çadır olacaktır ister kendi çadırınızı getirin isterseniz kamp alanından da kiralabilirsiniz. Aracınız ile gelecekseniz de park giriş ücreti bulunmaktadır. Günübirlik kalmak istiyorsanız park giriş ücretini verip gün boyunca kalabilirsiniz.

Ayrıca kamp alanında Elektrik, Bulaşıkhane, Tuvalet, Restoran gibi hizmetler, Paintball gibi eğlenebileceğiniz alanlar da bulunmaktadır. Burada bulunan Gökçetepe sahili ”Kayıp Cennet” veya ”Saklı Cennet” olarak anılmaktadır. Denizin güzel manzarasını, Doğa’nın yeşiliğini, temiz havanın keyfini çıkartın.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

2-Danişment Tabiat Parkı

Edirne Kamp Alanları listesinde yer alıyor ve Edirne’nin Keşan ilçesinde bulunuyor. Danişment Tabiat Parkında bir çok çadır alanı bulunmaktadır istediğiniz yere çadır kurabilirsiniz. Hem deniz manzarasının keyfini hem de doğanın güzelliğini çıkartabilirsiniz. Çadırda kalmak istemiyorsanız karavan giriş ücretini ödeyip karavanda da kalabilirsiniz. Kamp alanında Tuvalet, Elektrik, Duş ve alışveriş yapabileceğiniz bir alanda bulunmaktadır. Tahta piknik masaları da bulunan alanda istediğiniz rahat rahat da piknikte yapabilirsiniz ayrıca çadır alanı oldukça geniş ve birçok elektrik panoları bulunuyor elektrik ihtiyacınızı buradan giderebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

3-Ömür Camping

Edirne Merkez de bulunan bu kamp alanı diğer kamp alanlarından farklı olup koca bir havuzu bulunmaktadır bu kamp alanı düğün salonu olarak da kullanıma açıktır. 110000.0 m² alana sahip olup oldukça geniş bir alanda olan bu kamp alanı girişi ücretli olup araç için park ücreti talep etmektedir. Alanda Elektrik, Market, Büfe, Duş, Bebek Bezi Değiştirme Odası, Çamaşır Makinesi vb. hizmetleri bulunmaktadır ayrıca Masa Tenisi ve çocuklar için Oyun Bahçesi de bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

4-Esentepe Kamp Alanı (Dama Kamp Alanı)

Edirne’nin Enez ilçesinde yer almaktadır, şehir’in gürültüsünden uzak sessiz huzur dolu bir ortam da bulunmak istiyorsanız bu kamp alanı tam size göre, bu kamp alanında 3 ayrı bölüm bulunmaktadır kendi çadırıyla gelenler ve çadır kiralayanlar gibi eğer çadır getirmediyseniz ve kiralamak istiyorsanız kamp alanında kiralayabilirsiniz ayrıca çadırda kalmak istemiyorsanız alanda bulunan kiralık barakalarda kalabilirsiniz.

Alanda Market, Mutfak, Cafe, Tuvalet ve Duş gibi hizmetler. Tavla Turnuvaları, Takım Tavlası, Okey ve Tabu gibi bir çok eğlenebileceğiniz alanlar da bulunmaktadır. Tesis içerisinde ayrıca yöresel yemekleri de tadabileceğiniz restoran da mevcut. Ayrıca toplu bir organizasyon yapmak isterseniz önceden haber verip organizasyon da düzenleyebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

5-Çamlık Camping

Edirne’nin Keşan ilçesinde yer alan kamp alanı doğa harikası yemyeşil ağaçların altında kamp çadırlarınızı kurmanız için ideal ayrıca denize de oldukça yakınlığıyla deniz manzarasından da mahrum kalmayacaksınız. Kendi çadırınızla da gelebileceğiniz gibi burada kiralayabilirsiniz ve girişler ücretlidir. Her çadıra ait masa ve sandalye bulunmaktadır rahatça yemeğinizi yiyebilirsiniz. Alanda Duş, Tuvalet, Elektrik, Su,  Bulaşık Yıkama Yerleri ve Ortak Buzdolabı bulunmaktadır. Şehrin kirli gürültüsünden  uzak güzel bir kamp tatili yapmak istiyorsanız mutlaka uğramalısınız.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

6-Denizatı Camping

Edirne Kamp Alanları listesin yer alan Edirne’nin Enez ilçesinde yer alan kamp alanı denize oldukça yakın deniz manzarasının keyfine bakarken kampınızın tadını çıkartabilirsiniz. Denizatı Camping plajlarında kendine ait yerleri bulunmaktadır bu alan için hiç bir ücret talep edilmemektedir ayrıca plajda Meşrubat / İçki / Yemek Servisi gerçekleştirmektedir. Çadır getirmek istemiyorsanız alanda bulunan hazır çadırlarda bulunmaktadır bu çadırları da kiralayabilirsiniz ya da çadırda kalmak istemiyorsanız karavan alanları da bulunmakta karavanınızla da kalabilirsiniz. Kamp alanında Duş, Tuvalet, Restoran ve Canlı Müzik gibi imkanlar bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

7-Erikli Camping

Edirne’nin Keşan ilçesinde olan doğayla iç içe kamp alanı çam kokusu ve deniz kokusunun birleştiği noktada bulunuyor ayrıca sabah kuş sesleriyle uyanmak isterseniz bu kamp alanını tercih etmeniz için bir sebep daha ve bu kamp alanında genel kitle aile olduğu bilmelisiniz. Eğer çadır getirmek istemiyorsanız alandan kiralama da yapabilirsiniz. Ayrıca kamp alanının güvenlik önlemi üst düzeyde.

Her çadırların önünde masalar bulunmakta rahat rahat yemeğinizi yiyebilirsiniz. Alanda Duş, Tuvalet, Bulaşıkhane, Wi-fi, Ortak Kullanım Buzdolabı, Masa- Sandalye gibi ihtiyacınız olacak alanlar da bulunmakta. Bu kamp alanına toplu gelmek istiyorsanız işletmeyi arayıp önceden rezervasyon yapabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

8-Yeşil Kamp

Edirne’nin Keşan ilçesinde yer alan Erikli sahiline de oldukça yakın olan kamp alanı şehir hayatından uzaklaşmak için ideal bir yer, girişler ücretli. İster kendi çadırınızla gelin ister alandan çadır kiralayın isterseniz de alanda bulunan şirin Bungalov evlerde kalabilirsiniz. Alanda Wi-fi, Büfe, Karavan Parkı, Cafe, Duş, Tuvalet gibi hizmetler de bulunmakta.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...