Düzce'nin En İyi Kamp Alanları - Kampbros

Düzce’nin En İyi Kamp Alanları

Konu Başlıkları

1- Güzeldere Şelalasi Tabiat Parkı

Güzeldere’ye  ister çadırınızla, ister çadırsız gidin. Sizler için kiralanan çadırlarla tüm ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlanıyor. 24 saat kesintisiz hizmet verebilmek için  bir ekip sürekli çalışıyor. Kendi çadırı ile gelen misafirlerin uzatma kablosu (min.10 metre) getirmeleri önemle rica olunur. Çadır kiralayacak misafirlerin ışık getirmeleri rica olunur. Karavanlarınızı doğanın içinde park edebileceğiniz ve tüm ihtiyaçlarınızı tekelden bulabileceğiniz bir mekandır. Sabahları açık büfe kahvaltı; kebap çeşitleri, sulu yemekler, tabldot, özel mevsim salataları, taze balık çeşitleri, kıymalı karışık sucuklu, peynirli isteğe göre her çeşit pide çeşitleriyle, ızgara ve kebaplarla sıcak günlerin vazgeçilmezi Kahramanmaraş dondurması, günün yorgunluğunu atmak, dinlenmek ve sohbet etmek isteyenlere sıcak ve soğuk içecek servisi ve tatlı çeşitleriyle hizmet veriliyor. Güzeldere Şelalesi’nde Trekking turları, WC, market hizmeti mevcuttur.

  • Çadırın işletmeden olması durumunda 4 Kişilik Çadır 80,00 ₺ elektirik su dahil
  • Çadırın işletmeden olması durumunda 5 Kişilik Çadır 100,00 ₺ elektirik su dahil
  • Buzdolabı + Çadırın işletmeden olması durumunda 5 Kişilik Çadır 120,00 ₺ elektirik su dahil
  • Karavan konaklama : 60,00 ₺ elektrik su dahil.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

2- Samandere Şelalesi

Güzel bir hafta sonu için son derece uygun bir seçim olabilir burası. Ormanın içerisinde yürüyüş yapabilir daha sonrasında ise şelalenin kenarında biraz soluklanabilirsiniz. Aynı zamanda kamp alanlarında kamp yapabilir ve buraya yaptığınız ziyareti biraz uzatabilirsiniz. Tam bir doğa insanıysanız eğer burada çadırlı bir kamp kurabilir ve son derece hoş bir tatil geçirebilirsiniz. Özelliği ise uygun fiyatlı olmasıdır. Bunun yanı sıra ahşap bambu evler de çeşitli ziyaretçiler için tasarlanmıştır. Herhangi bir işletme yoktur. Ormana doğru kamp atabilirsiniz. Yaklaşık 15 km araba ile ulaşımı sağlayabilirsiniz. Şelale üzerinde ise uzun bir yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Ayrıca burası piknik yapmak için oldukça rağbet görüyor. Piknik alanları ücretlidir. Bu alanlara ücret ödediğinizde giriş ücreti ödemiyorsunuz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

https://www.youtube.com/watch?v=vBzaIqvti3Q

3- Torkul Gölü

Gitmeden önce hava durumunu iyi takip etmek gerekiyor. Yağmur yağarsa binek araçla çamura batma ihtimaliniz yüksek. Küçük bir göle sahip fakat çadır kuracak geniş alana sahip. Göl oldukça sakin ve sessiz. Hatta en yakın market bile kilometrelerce uzakta. Telefon çekmiyor. Tuvalet yok ama su var. Ateş yakacaksanız göle çıkarken aşağılarda yol kenarında bulduğunuz kalın odunları alın, böylece yukarıda aramak zorunda kalmazsınız. Gölete yakın buz gibi ve içilebilir bir çeşme mevcut. Orman görüntü olarak Fangorn Ormanlarını andırsa da heybetine kıyasla bir o kadar da temiz, vahşi hayvanla karşılaşma ihtimaliniz düşüktür.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

4- Sinekli Yaylası

Düzce’ye 33 km mesafede bulunan Sinekli Yaylasına Beyköy, Uğur Köyü, Samandere Köyü ve Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı güzergahından ulaşılmaktadır. Ayrıca Abant Gölü yol güzergahından da ulaşım sağlanmaktadır. 1.450 m rakım da olup 100 dekar yayla alanına sahiptir. Her yıl Temmuz ayında düzenlenen ve geleneksel hale gelen Sinekli Yayla Şenliklerine katılım oldukça fazladır. Abant yolundan gidince yakın ve zahmetsiz… Kamp yapmak için en ideal noktalardan birisi. Düzlüklerinde kamp kurulabiliyor.. Ormanın içerisinde kuru odun bulabilirsiniz. Su’ya ulaşım kolay. Yayla halkı çok yardımsever. Mükemmel bir iklime sahip yazin serinlemek için guzel bir yer.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

5- Şimşirlik Yaylası

Şimşirlik Kamp Alanı, Düzce merkezin güney yarısında, Kaynaşlı sınırına yakın bir konumda yer alıyor. İstanbul Düzce otoban çıkışından çıkıp Beyköy’e ulaşmanız gerekiyor önce. Samandere Şelaleleri’ni takip ettiğinizde 10km sonra, şelalelere ulaşmadan 5km önce yolun kenarında karşınıza çıkıyor. Yol boyunca takip edeceğiniz akarsu da sizi, Şimşirlik’te çadır kurabileceğiniz alana götürecektir. Kamp alanının bulunduğu bölgenin rakımı 430 metre. Şimşirlik Alabalık Tesisi’nin hemen yanındaki ormanlık açık alan kamp yapılacak yerdir. Tesisin imkanlarından faydalanabilirsiniz. Fakat market vb. gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir yer bulunmuyor. Bu tesiste uygun fiyata kahvaltı yapma imkanınız da var. Bölgede binanın elektriği bulunuyor, gece boyunca işinizi görecek miktarda ışık bulabiliyorsunuz. Elektrik için çadırınıza bir elektrik çekilmiyor ama cihazlarınızı şarj etmek için içerideki elektriği kullanabiliyorsunuz. Tuvaletler ise sorunsuz, düzenli olarak temizleniyorlar. Duş yok.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

6- Kurugöl Tabiat Parkı

Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi sınırlarında yer alan Kurugöl, mesire yeri olarak 2004 yılında, tabiat parkı olarak da 2011 yılında tescil edilmiştir. Kayın, meşe ve gürgen ağaçlarıyla kaplı Kurugöl, foto-safari, sportif olta balıkçılığı, kampçılık ve bisiklet aktiviteleri için oldukça uygundur. İçme suyu, WC, market, cafe bulunmamaktadır. Tüm ihtiyaçlarınızı temin edip gelmelisiniz. Günübirlik kampçılar için ideal bir yerdir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

7- Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı

Düzce Merkez Aydınpınar köyü sınırları içerisinde bulunan Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı, şehir merkezine 10 km mesafededir. Güzeldere ve Samandere Şelaleleri arasında ve yol güzergahı üzerinde bulunan şelale, arka arkaya dökülen 5 ayrı şelale kümesinden oluşmaktadır. Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı, Düzce’nin önemli yürüyüş parkurlarından birine sahiptir. Sağlıklı her insanın yürüyebileceği orta zorluk ve orta zorluğu aşan parkurları vardır. Gürgen, meşe, kestane gibi karışık yapraklı orman ağaçları arasında trekking, foto-safari, çadır kampı yapabilirsiniz. Özellikle mayıs ayında dağ çileği, ağustos ve eylül aylarında böğürtlenlerle renklenen vadi, Düzce’ye hakim bir konumdadır. Macera severler şelalenin sağ tarafındaki yamaçtan tırmanıp dereyi takip ederlerse çok daha güzel küçük bir şelaleye rastlayacaklardır.Orası da muhteşem bir güzellik ve huzur… Giriş ücreti cüzi miktar fakat değişiyor.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp