Dünyanın En Havalı 12 Çadırı - Kampbros

Dünyanın En Havalı 12 Çadırı

Konu Başlıkları

1-Kabarcık Çadır

Bu sıradışı çadır, su geçirmez ve yangın geciktirici yapan PVC ve PVC branda malzemeden üretilmiştir. Bu şişme çadırın kurulumu ve alması kolay olduğu kadar mağaza ve ulaşım için de kolaydır. Bu kabarcık şeklindeki dört metrelik çadır bir bakıma daha heyecanlı seçim için klasik kumaştan vazgeçiştir. Çadırda kumaş yerine PVC kullanıldı. Eğer vahşi yaşamı ve dışarıdaki hayatı merak ediyorsanız transparan çadır yardımcı olacak bir ürün olabilir.

Foto: Pinterest

2-Roomoon

Salıncakta uyuyormuş gibi güzel manzara eşliğinde kullanılan bu mükemmel çadır katlanarak toplanıyor. Ayrıca gövdesi paslanmaz çelikten üretilmiştir. Çadırı asmak için makaralı bir aleti kullanmanız gerekiyor. Çadırın içine ise dilediğiniz malzemeleri koyabilirsiniz. Bu çadırın asılı olması sizi doğanın manzarasına hayran  bırakacak. Tasarımına özel pencereleri doğayı her yönden gözleyebilmenize imkan veriyor.

3-Kamp Yatağı Çadır

1 veya 2 kişinin kalabileceği bu çadır dört mevsim boyunca kamp severlerle beraber. Kolay katlanabilir çerçeve ile kompakt depolama ve dayanıklı terilen kumaş yapısıyla bu kamp yatağı çadırdan memnun kalacaksınız. Suya  dayanıklı, böcek ve sineklerden tamamen uzakta uyumak için tasarlanan bu kamp yatağı çadırın toplam ağırlığı 15 kg.

4-REI Co-op Kingdom 6

Dünya üzerinde en çok tercih edilen çadırlardan biridir. 4 veya 8 kişilik olarak kullanılıyor. 2 oda ve 2 kapı mevcuttur. Çadırın her bölümünün yüksek olması çadırın içerisinin ferah olmasını sağlıyor. Ayrıca su geçirmez özelliğine sahip olan REI Co-op Kingdom 6 ‘nın tek kötü yanı yüksek olması sebebiyle rüzgara dayanıklılığı biraz zayıf olması.  Sineklikleri ile çadırı sivrisinek ve böceklerden koruyarak havalandırmanız mümkün.

Foto: Pinterest

5-Modüler Çadır

Sizlere daha konforlu bir kamp imkanı sunan; Güney Koreli SpaceTong tarafından tasarlanan bu modüler sistem aslında çadırdan çok, yanınızda taşıyabileceğiniz minik bir kır evi gibi. İçinde tuvaleti ve yatağa çevrilebilen bir kanepesi bile olan ve seri üretimde olan bu çadırı satın almak mümkün.

6-Quechua Arpenaz Family

İşte karşınız da ailenizle çıktığınız seyehatlerde en büyük yardımcınız olacak ideal bi çadır. Quechua Arpenaz Family 5.2 içerisinde 5 kişiyi kolayca barındıracak büyüklükte bi alana sahip. Çadır iki farklı ebatlarda bölmeden oluşuyor. Çadır kullanıcılarına 5 metrekarelik yaşam alanı sağlar. Çadırın iki giriş kısmında sineklik + iki adet pencere bulunuyor. Çadırın toplam ağırlığı 16 kg.

7-Tentsile Stingray

Böcekler, yılanlar ve diğer tüm vahşi hayvanlardan uzak, korunaklı kamp yapmak istiyorsanız Tenrsile Stingray tam size göre bir çadır. Bu çadırın içine 2 veya 3 kişi rahatlıkla sığabilir. Kurulumu oldukça basittir. İhtiyacınız olan tek şey ise 3 tane ağaç veya 3 tane arabadır. Hiç bulamazsanız büyük kayalarda işinizi görebilir.

8-Havada Duran Çadır

Hamak olarakta kullanılabilen bu çadır aynı zamanda size sivri sineklerden kesin olarak bi kurtuluş vadediyor. Dilerseniz havanın yağmurlu olduğu günlerde çadırınızı üzerinize yağmurluk olarakta giyebilirsiniz. Bu çadır size hem havada hemde kara da kullanım kolaylığı sağlar. Çadır arabalara ve  ağaçlara kolaylıkla sabitlenebilir. Kurulumu okadar basit ki aşağı yukarı 7 saniye sürüyor.

9-Cave Tent

Başta uyku tulumuna benzetilen 2.5 kg olan Cave Tent çok kullanışlı ve rahat bi çadır olarak karşınızda. Tek yapmanız gereken ise Cave Tent’in içerisine hava pompalamak. Çadırda 2 veya 3 kişi rahatlıkla kalabilir. Kurulumu en fazla 60 saniye süren Cave Tent kampçılığa yeni başlayanlar için harika bi seçim. Hava ile dolu destek kısımları ise iki parçadan oluşuyor. Eğer biri zarar görür patlarsa ikinci destek devreye giriyor ve çadırınızı ayakta tutuyor.

10-Kamp Küpü

Doğal hayat kampçılığına farklı bi soluk getiren Kamp Küpü tam teşekküllü taşınabilir olduğundan tercih edilenler arasında yerini almıştır. Bu çadırın en güzel özelliklerinden birisi ise çok geniş bir girişe sahip olmasıdır. Çadırın iç yüzeyinde yer tasarrufu  sağlamak amacı ile oluşturulmuş cepler bulunuyor.  Kamp Küpü tasarımında üç tanede pencere mevcuttur. Çadırın toplam ağırlığı ise sadece 8 kg.

11-Ohnana

Bu çadır müzik festivallerinde keyifli vakit geçirmek isteyenler için tasarlanmıştır. Bu tarz festivallerde kamp yapmakla ilgili en büyük sıkıntı ise erkenden doğan güneş ve hızlı artan hava sıcaklığı. Tamda burda devreye giren Ohnana tüm bu sorunların üstesinden kolaylıkla geliyor. Ohnana tamamen ışığı ve ısıyı yansıtan materyaller kullanılarak üretilmiş bir çadır. Böylelikle karanlık ve serin bi ortamda uyku çekmenize olanak sağlıyor.

12-Thermo Tent

Düzenli bir kampçıysanız, sıcak bir akşamda bir çadır kurmanın ve ertesi sabah bir fırında uzanmış gibi hissetmenin nasıl bir şey olduğunu biliyorsunuzdur. Üreticisi, dünyanın ilk doğru şekilde yalıtılmış çadırı olarak gördüğü Thermo Tent ile bu sorunun çözüldüğünü söylüyor. Thermo Tent’ün birkaç versiyonu var, ancak Thermo Tent 3 (11 kg) ve Thermo Tent 6 (50 kg) muhtemelen en dikkate değer.  Her iki çadır da paketlendiğinde hacimlerini azaltan basit bir ayak pompası tabanlı vakum sistemi ile gelir.

Foto: kickstarter.com

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI

İç Anadolu Bölgesi’nin En İyi 15 Kamp Alanı

Rotanızı Belirleyin Caretta Karavan Peşinizde

Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp