Doğu’nun İlk ve Tek Gençlik Festivali GezginFestVan

7-8-9 Eylül 2018 tarihlerinde Van’da ilk kez düzenlenecek olan GezginFestVan, Hayal Kahvesi ve Interrail Türkiye’nin ortak yürüttüğü bir projedir. Gerçekleştirilecek proje ile sosyal farkındalığı öne çıkarmak, farklı kültürleri seyahat, sanat ve müzik ile birleştirmek hedeflenmiştir.

Van’ da ilk defa yapılacak festivalde; sosyal yaşam alanları, oyun parkları, kütüphaneler, çeşitli atölyeler ve engelli bireylerin eğlenebileceği parkurlar bulunmaktadır. Eğlenmenin yanı sıra yardımlaşmanın da olacağı festivalde yanınızda bağışlamak için kitap ve kıyafet getirmeyi unutmayın.

Bu festival birçok müzik kültürünü içinde barındıracağı için de oldukça önem taşımaktadır. İran, Azerbaycan, Ermenistan gibi ülkelerden sanatçılar ile world music temasında, çizgi dışı bir etkinliğe imza atmayı hedefleyen festivale Türkiye’nin dört bir yanından katılımcı beklenmesinin yanı sıra İran ve Ermenistan’dan da çok sayıda katılımcı beklenmektedir.

GezginFestVan Sanatçı Kadrosu

GezginFestVan Biletleri

Günlük bilet: Günlük bilet ile, biletin üzerinde yazan tarihte alana giriş yapabilirsiniz. QR kodunuz sadece o gün için geçerli olacaktır. Bilette yazan tarihte giriş yapılmadığında, bilet farklı bir tarihte kullanılamaz. Bilet tarihindeki atölyeler, etkinlikler ve konserler bilet içeriğine dahildir. Günlük biletlere kamp dahil değildir. Bunlar dışında tüm gün boyunca stantlardan etkinliklerden atölyelerden ve konserlerden yararlanabilirsiniz.

Kombine: Etkinlik boyunca (3 gün) tüm konserlere ve etkinliklere katılım hakkı sağlar, Kamp alanına girişiniz yasaktır. Gün bitiminde alandan çıkış yapıp ertesi gün kapı açılışında tekrar alana giriş yapmanız gerekir.

Kamp + Kombine: Tüm etkinliklere (3 gün), konserlere ve kamp alanına sınırsız geçiş hakkı sağlayan bilet türüdür.

Love + | Arkadaşınla Gel 
Love + : Tüm etkinliklere, konserlere ve kamp alanına 3 gün boyunca sınırsız geçiş hakkı sağlayan 2 kişilik bilettir. İstediğiniz kişiyle gelebilirsiniz. Festivale 2 kişi katılacaksanız bu bileti tercih edebilirsiniz. Bu bilet kategorisi minimum 2 kişilik bilet içerir.

BİLET ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Festival Alanına Ulaşım

Kamp yapacağınız, deniz ve kum ikilisine doyacağınız, açılacak çeşitli atölyelerde vakit geçirebileceğiniz, bolca oyun oynayacağınız ve hayvanlarla iç içe olacağınız festival Van’ın Gevaş ilçesi, Ada İskelesi Ahtamara Tesisi’nde gerçekleştirilecek.

Van Gölü Ekspresi treni ile İstanbul ve Ankara’dan serüvene başlayacak ve Van Gölü’ne yani festival alanına kadar yolculuğunuza devam edeceğiniz bu festival Doğu’nun tek gençlik festivali olma özelliğini taşımaktadır.

Peki bu uzun tren yolculuğunun ne gibi bir önemi var? Yolculuk sırasında KırıkkaleSivasKayseriElazığ ve Muş şehir merkezleri ile ilçelerinden geçip, Dünya’da sadece Danimarka’da ve Van’da mevcut olan trenin vapura binmesine tanıklık edeceksiniz. Bunun dışında özel araç, otobüs veya uçak ile de Van’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

FESTİVAL ALANINI HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Sıkça Sorulan Sorular

 • Alana girişler nasıl olacaktır?
  Kapı açılış saatinde, tüm festivallerimizde olduğu gibi güvenlik bölgesinden xray aramalarıyla girişler yapılacaktır. Girişte biletiniz veya mobil QR kodunuz veya kimliğinizle birlikte geçiş yapabilirsiniz. 18 yaşından küçüklere alanda özel yerler oluşturulacaktır.
 • Alanda telefon çekiyor mu? Şarj sorunumuz olacak mı? 
  Alanda tüm hatlar çekmektedir. Sarj karavanları oluşturulacaktır.
 • Festivalde stant açabilir miyim? 
  Evet, STANT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ
 • Alanda duş veya tuvalet var mı? 
  Alanda 55 adet duş, 250 adet tuvalet bulunmaktadır. Temiz kullanmak sizin elinizdedir, lütfen dikkatli kullanınız.
 • Alanda alkol satışı var mı?
  Efes Pilsen sponsorluğunda alanda bira ve ağır alkol satışı olacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Festival Kuralları

• Festival biletinin kaybolması veya çalınması, alıcı sorumluluğundadır. Çalınan ya da kaybolan bilet yenisiyle değiştirilmez veya para iadesi yapılmaz.

• Festival alanına profesyonel ses ve görüntü kaydı yapan cihazlar, cam, plastik şişe, teneke, havai fişek, yanıcı parlayıcı her türlü nesne (parfüm, böcek ilacı vb.), silah veya keskin nesneler getirmek yasaktır. Ayrıca yanınızda getirmeyi planladığınız katlanabilir şezlong ya da şemsiyeler güvenlik tarafından içeri alınmayabilir.

​• Festival biletleri, organizatörün izni olmadan ticari veya promosyon amaçlı kullanılamaz.

​• Aldığınız biletin sahte olma ihtimali olabileceği için sokakta satılan biletleri satın almayın.

• Festival organizatörü ve görevlileri, çalınan ya da kaybolan eşyalardan sorumlu değildir. Kaybolmasını göze alamayacağınız değerli eşyalarınızı festival alanına getirmemeniz tavsiye olunur.

​• Festival alanı dışında yaşanacak durumlarla ilgili olarak organizatörün ve festival güvenliğinin sorumluluğu ve yetkisi yoktur.

• Basın tarafından festival boyunca görüntü ve ses kaydı yapılacaktır. Bilet satın alan herkes, görüntülenmeyi kabul etmiş sayılır.

​​• Festival alanında, herkesin ihtiyacını karşılayacak çeşitlilikte, özel olarak hazırlanmış olan ve sürekli denetlenen yemek stantları olacaktır.Dışarıdan festival alanına yiyecek- içecek getirmek yasaktır.

• Festival alanında kurulacak portatif WC’ler ücretsiz olarak kullanılabilecektir. Tuvaletlerin bakımı ve temizliği ilgili firma tarafından düzenli olarak yapılacaktır. Katılımcılarımızın WC’leri, kabinlerin içerisindeki uyarıları dikkate alarak kullanmaları gerekmektedir.

•Kamp alanında çadır kurulumları esnasında görevli personel çadır ölçüleri ve kişi sayısını göz önüne alarak gereksiz alan kullanımlarına izin vermeyecektir. Katılımcılarımızın görevlilerin yönlendirmelerine uyması gerekmektedir.

Ayrıca,

• Festival alanının krokisinde göreceğiniz üzere, belirlenen noktada 24 saat hizmet verecek bir ilk yardım çadırı ve ambulans  bulunacaktır. Dileriz ki kimse ihtiyaç duymasın.

• GSM operatörleri alanda mobil baz istasyonları kurarak altyapılarını güçlendireceklerdir. Yine de bu durum, telefonların sorunsuz çalışacağı anlamına gelmemektedir.

Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Kamp Yemekleri: Açık Havada Lezzetli ve Pratik Tarifler

Kamp yaparken doğanın güzelliklerini keşfetmenin yanı sıra, lezzetli ve...

Kamp Ateşi Nasıl Yakılır? İpuçları ve Güvenlik Önlemleri

Kamp deneyiminin en önemli parçalarından biri olan kamp ateşi,...

İlk Kez Kamp Yapacaklar İçin Altın Tavsiyeler

Kamp yapmak, doğayla iç içe olmanın ve günlük yaşamın...

Türkiye’de Gezilecek Yerler: Büyüleyici Bir Keşif Rehberi

Türkiye, tarihi ve kültürel zenginlikleri, muhteşem doğal güzellikleri ve...