Devasa Elektrik Süpürgesine Kapılan Paraşütçü

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Ölüme koşmak yerine, ölüme uçan Alman paraşütçü Ewa Wisnierska yaşamla ölüm arasındaki kümülonimbüs bulutundan sağ çıkmayı başardı.

Avusturalya’daki 10. Dünya Paraşüt Şampiyonası’na hazırlanan 35 yaşındaki Alman paraşütçü hava raporuna rağmen Güney Yeni Galler Bölgesi’nden havalandı.

Kuzey yönden gelen fırtınanın ciddiyetine varamayan Ewa, dev elektrik süpürgesinin içinden geçebileceğini düşündü. Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı ve aniden patlayan fırtına, 2005 yılı paraşütle atlama dünya birincisi Ewa Wisnierska’ yı içine alarak bir anda göklere yükseltti. Fırtınanın büyük bir hızla 9.940 metre yüksekliğe savurduğu Alman kadın paraşütçü, mucizevi bir biçimde hayatta kaldı.

Maximum yüksekliği 750 metre iken, fırtınayı yakalandıktan sonra 9.940 metre yüksekliğe çıkması 15 dakika sürdü.

Yaklaşık 30 dakika bilinci kapalı olan Ewa Wisnierska, paraşütle bir aşağı bir yukarı kontrolsüzce hareket ediyordu. Yere 500 metre kala bilinci yerine geldi. Her yeri buzlarla kaplı Alman paraşütçü kaldırıldığı hastanede 1 saat gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edildi.

Avusturalya’nın ulusal yayın kuruluşuna verdiği röportaj da “Kime şükredeceğimi bilemedim, sadece meleklere teşekkür ettim. Kendimi Ay’dan dönen astronotlar gibi hissediyorum. Etrafımdaki yıldırımların sesini duyabiliyor ve dünyanın geldiğini görebiliyordum” dedi.

Metrelerce yükseklikte yaşadıklarını daha iyi aktarabilmek için kısa film tarzında çekimlerle daha net anlatmıştır. Alt tarafdan izleyebilirsiniz 🙂

 

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça