Delikli Koy Kamp Alanı - Kampbros

Delikli Koy Kamp Alanı

Konu Başlıkları

İzmir‘in eşsiz güzelliklerine sahip Alaçatı‘nın gözdesi Delikli Koy muhteşem bir doğa güzelliğini gözler önüne sermektedir. Masmavi denizi ve bembeyez kayalıklarının etkileyici görüntüsü sizleri kendine hayran bırakacak bir etkiye sahiptir.

Facebook

Delikli Koy’un Oluşumu?

Dalgaların büyük bir kayayı aşındırmasıyla açtığı küçük bir tünel sayesinde oluşmuştur. Tünel iki koyu birbirine bağlamasıyla Delikli Koy ismini almaktadır. Alaçatı‘nın genelde soğuk olan suyuna karşı daha sıcak bir suya sahiptir. Ayrıca sörf yapmak için ideal rüzgarlara sahip olan koy Alaçatı’nın sörf turizminin en değerli yeri haline gelmiştir.

blog.gezenthi.com

Delikli Koy’da Kamp

Nerede kamp kurabilirim sorusuna da sahil kenarı ve sahilin üst kısmında yer alan bölgede kamp alanı oluşturulabilir. Plaja çadır kuran kampçılar, koyun sakin sessiz ortamında dinlenmenin ve deniz keyfi yapmanın tadını çıkarıyor. Erken saatlerde Koy daha sakin oluyor, kamp yapmak için erken saatleri tercih etmelisiniz.

Not: Denize girmek için yanınızda mutlaka deniz ayakkabıları getirmelisiniz. Çünkü kayalar hem kaygan hem de deniz kestanesiyle dolu. Ayrıca iyi yüzme bilmeyenler için derinlik biraz sorun olabilir.

Delikli Koy Nerededir?

Delikli Koy Ege Bölgesi‘nde yer alan İzmir‘in Çeşme ilçesinde bulunmaktadır. Çeşme’nin Alaçatı beldesi ile Ovacık Mahallesi arasında yer almaktadır. Merkeze yaklaşık 13 kilometre uzaklıktadır. Delikli Koy’a doğrudan giden bir toplu taşıma aracı mevcut değildir. Bu sebeple özel araç ya da bisikletle ulaşım sağlanmaktadır.

Delikli Koy gerçekten büyüleyici bir yer fakat aracınız yoksa ulaşmak biraz sıkıntı olabilir.

Delikli Koy’a Nasıl Gidilir?

Kendi özel aracı olanlar için İzmir merkezden yaklaşık 2/3 saat sürmektedir. Eğer özel aracınız yoksa Alaçatı Port’a kadar ulaşıp porttan sonraki bölümü yürüyerek, bisikletle ya da otostopla aşmanız gerekmektedir. Patikalar, alçak arabaların alt takımının zarar görmesine neden olmaktadır. Bu sebeple patikanın girişinde aracı park edip koya doğru yürümek gerekiyor. Daha sonra da Delikli Koy’un eşsiz manzarasıyla karşılaşıyorsunuz.

Gezen Türkiye

HARİTADA GÖSTER

Delikli Koy’da Konaklamak?

Delikli Koy’da konaklamak için kamp kurmak gerekiyor. Delikli Koy’da herhangi bir hizmet olmadığı için kamp çadırlarınızı ve malzemelerinizi yanınıza almayı unutmayın. Tabi ki dilerseniz koyun yakınlarında bulunan tesisleri de tercih edebilirsiniz size kalmış. Alaçatı , bungalovlar, pansiyonlar ve butik oteller ile oldukça zengin bir konaklamaya sahiptir.

Sakin ve huzurlu bir ortam sunan Delikli Koy şehrin kargaşasından uzaklaşmak ve biraz kafa dinlemek isteyenler için oldukça ideal bir yerdir. Ama şimdiden orada sizi bekleyen ve belki de sorun teşkil edecek şeylerden bahsedeyim;


  • Yol yok
  • Özel servis yok
  • Tuvalet yok
  • Duş yok
  • Çay-kahve servisi yok
  • Müzik yok

Bir kaç tabelada plaja servis yapan bir marketin telefon numarası var.

Kesfetsek.com

Koy ikiye ayrılmış şekilde. Alaçatı yönünden gelirken keskin bir viraj var. Oradan girerseniz trafiğe takılmadan (Çeşme yönüne doğru rampa da yol kenarına park edilmeler yüzünden araç geçişi sıkıntı oluyor) sahil kenarına kadar inebilirsiniz. Yalnız küçük bir kısım bozuk arabaların altı sürtebilir.

  • Koy da giriş taşlık ama açıklar mükemmel, gözlük ve şnorkel ile eşsiz güzelliği var.
  • Koy girişi daha iyi, merdiven ile inilerek geçebiliyorsunuz.
kelebekgaleri.hurriyet.com.tr

Delikli Koy’u Özel Yapan Olanaklar?

Delikli koy’u özel yapan diğer kıyılara oranla daha sıcak ve sakin bir denize sahip olmasıdır. Bu yönüyle birçok ziyaretçinin gözdesi konumundadır. Koy, gün batımını izlemek ve güzel fotoğraflar çekmek de ayrı bir keyif vermektedir. Koy sahip olduğu bu eşsiz manzara ile düğün ve nişan gibi özel günlerin fotoğraflanmasında en mükemmel çekimleri sunan bir mekan halini almıştır. Ayrıca koyun güzel manzarası eşliğinde piknik yapmak ve mangal yakmak mümkündür. Sonrasında mangal ateşinizi güzelce söndürüp, çevreye zarar vermemeye dikkat edelim.

[td_block_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”2LfgawKZl_U,KswZXifHJto,68cu8n6dUdM,i7pMxdLx8a0″ playlist_auto_play=”0″]

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp