Davut Çakır İle Atlı Okçuluk Hakkında Özel Röportaj

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Bu günlerde oldukça popülerleşen Atlı Okçuluk gelişimini hızla sürdürürken günümüzde savaş sanatı olmaktan çıkıp şampiyonaları düzenlenen bir spora dönüştü. Bu süreçte meraklıları da oldukça arttı ve bir çoğumuzun yapmak istediği sporlar arasına girmeyi başardı. Biz de sporun piri haline gelmiş Altay Atlı Okçuluk takımından  Davut Çakır ile küçük bir röportaj gerçekleştirip detayları öğrenelim dedik. Hadi o zaman başlayalım…

Öncelikle Atlı Okçuluk eğitimini almak isteyen insanların genel yaş ortalamsı nedir ?

Bize gelen kişilerin yaşları bizim tercihimizle beraber ortalama 10 ile 50 yaş aralığında ama genellikle üniversite öğrencileri daha ağırlıkta.

Ne kadar zamanda öğreniliyor ?

Ders saatleri 40 dakika olmak üzere yaklaşık 10 derste binicilik 10 derste okçuluk ve yaklaşık 5 derste atlı okçuluk eğitimi veriyoruz ama kişinin yeteneğine göre bu değişebiliyor süreç olarak ise kişilerle yaptığımız program çerçevesinde yaklaşık 2 ile 3 aylık bir periyotu kapsıyor.

Eğitimleriniz daha çok bireysel mi, gurup şeklinde mi?

Binicilik ve Atlı okçuluk eğitimleri grup, okçuluk derslerimizde bireysel şekilde ilgileniyoruz. Bu zaman zaman kişinin isteğine göre de degişgenlik gösterebiliyor.

Özel kıyafetleriniz var mı ?

Elbette özel kıyafetlerimiz var. Yaptığımız iş geleneksel bir spor bu yüzden mümkün oldukça geçmişteki haline  sadık kalıyoruz.

Ders Ücretleriniz ortalama fiyatı nedir ?

Bizde Okçuluğu 40, Biniciliği 60, Atlı Okçuluğu ise 50 TL gibi rakamlarda değişmekte. Ancak eğitimi veren kulüpler arasında fiyat farklılık göstermekte.

Türkiye’yi Okçuluk Sporu adına iyi yerlere taşıyan sporcumuza bize zaman ayırdığı için teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamı merakla bekliyoruz.

[td_block_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”KLbr2HbaY2k, hD1Cyw9sKBQ, rddib_6uAqo, JZYJW8eID6s, Sh_IeY_Ro7M, OsPxEQKJ1b8, bhds4QPxp5E” playlist_auto_play=”0″]

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça

Doğa Yerlerini Keşfedin

Kamp alanları, bungalov evler, tabiat parkları ve çok daha fazlası Kampbros keşif haritasında.