Datça Kamp Alanları – En İyi 7 Kamp Alanı

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Muğla’nın en güzel içlerinden biri olan Datça, Palamutbükü, Akçabük ve Ovabükü gibi birbirinden güzel bükleriyle görülmeye değer bir yerdir. Datça köklü tarihi, doğası denizi ve birbirinden güzel kamp alanları ile yaz aylarının en çok ziyaret edilen destinasyonlarından bir tanesi. Datça kamp alanları yaz kamplarını seven, plaja yakın deniz tatili noktaları arayanlar için oldukça uygun bir yerdir. Şimdi En iyi 10 Datça kamp alanlarına bir göz atalım…

Datça Kamp Alanları

1.Akçabük Camping

Akçabük Camping, Muğla merkeze 2,5 Saat, Datça merkeze ise 40 dk uzaklıktadır. Akçabük’te yer alan tesis çadır kiralama, pansiyon ve çadır bungalov gibi farklı konaklama alternatiflerine sahiptir. Tesiste, restoran cafe, otopark duş ve tuvalet gibi kampçıların ihtiyaç duyduğu birçok hizmet bulunmaktadır. Tesisin hemen yanında bulunan plaj, kumsaldan oluşmakta ve denizi de oldukça temiz durumdadır. Ayrıca tesiste spor alanları ve aktivite alanları gibi sıkılmanızı önleyecek hizmetler yer almaktadır. Datça kamp alanları arasında ilk sırada yer alan Akçabük kamping, yaz kampı severler için özenle tasarlamış, oldukça güzel bir tesistir.

2.Aktur Camping

Aktur camping, Muğla merkeze 1,5 saat, Datça merkeze ise 25 dk uzaklıkta Türkiye’nin ve Datça’nın en köklü kamp alanı işletme tesislerinden biridir. Aktur camping, bir kampçının ve karavancının ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetlere sahip oldukça köklü bir tesistir. Aktur camping, çam ormanı ile denizin birleştiği noktada, geniş ve ferah bir araziye sahiptir. Tesiste, çadır kiralama, karavan kiralama, otopark, restoran, cafe ve ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetler yer almaktadır.

3.Ilıca Kamping

Ilıca Camping, Muğla’ merkeze 2,5 saat, Datça merkeze ise 5 dakika uzaklıkta, taşlık plajı mevkiindedir. Ilıca camping, okaliptüs ağaçlarının altına kurulmuş, masmavi denize sahip görülmeye değer bir başka kamp alanıdır. Datça’nın bir diğer köklü tesisi olan Ilıca camping, kampçıların ihtiyaç duyduğu birçok hizmeti barındırmaktadır. Tesiste, karavan, moto karavan ve araç üstü çadırla konaklama imkanı da mevcuttur.

4.Ederlezi Glamping & Camping

Ederlezi Glamping & Camping, Muğla merkeze 2 saat, Datça merkeze ise 14 dk uzaklıkta, Datça’nın Gökova körfezi kıyılarına bakan tarafında yer almaktadır. Tesis, denize yakın olması yanı sıra içerisinde bir adette doğal yüzme havuzu barındırmaktadır. Tesiste, ev tipi glambing kiralaması da yapılmaktadır. Ayrıca kampçıların ihtiyaç duyacağı tüm hizmetleri sağlamaktadır.

5.Gülbahar Pansiyon & Camping

Gülbahar Pansiyon ve Camping, Muğla merkeze 2,5 saat, Datça merkeze 30 dk uzaklıkta, Ovabükü’nde bulunmaktadır. Tesiste kampın yanı sıra, taş odalar, bungalov ve karavan alanı gibi farklı konaklama alternatifleri mevcuttur. Tesis, denize sıfır, limon ağaçlarının altında yaz kampı severler oldukça güzeldir. Cafe, restoran, elektrik, duş ve wc gibi kampçıların ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetler sağlanmaktadır.

6.Ezgim Camping

Ovabükü’nde bulunan kamp alanı, Muğla merkeze 2,5 saat, Datça merkeze 30 dk uzaklıkta yer alıyor. Ovabükü plajına yaklaşık 200 m uzaklıkta yer alan tesis, yaz kampına oldukça uygundur. Tesite çadır kiralama, elektrik, duş, wc ve cafe gibi ihtiyacınız olan tüm hizmetler yer almaktadır.

7.Çubucak Orman Kampı

Çubucak orman kampı Datça’da bulunmasa da, Datça merkze 48 dk uzaklıkta yer almaktadır. Datça’nın yaz aylarında, en dolu olduğu zamanlarda konaklama yeri arıyorsanız Çubucak orman kampı bunun için oldukça uygun. Datça’nın o güzel doğasını gezdikten sonra Çubucak orman kampında konaklayabilirsiniz. Tesiste, karavan alanı, elektrik, duş, wc ve ihtiyaz duyacağınız birçok hizmet yer almaktadır.

Çubucak Orman Kampı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Muğla bölgesinde diğer kamp alanlarını keşfetmek için tıklayın.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça