Çubucak Orman Kamp Alanı

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Çubucak Orman Kampı

Doğayla iç içe hem deniz hem de orman kampı denildiğinde akla gelen yerlerden biriside marmaris çubucak orman kampı alanıdır. Muğla’nın Marmaris ilçesinden Datça’ya giderken 23.km de Hisarönü Körfezi kıyısında bulunan Çubucak Orman Kampını görebilirsiniz. Mavinin her tonunun yer aldığı masmavi koyları sevdiklerinizle beraber keyifli bir hafta sonu aktivitesi olarak değerlendirebilirsiniz. Piknik alanları da yine sizlere Çubucak Orman Kampı’na gelmeniz, ziyaret edip hayran kalmanız için bekliyor.

Çubucak Orman Kampında Ne yapılır?

Orman Alanının örtüsü çeşitli bitkilerle sizleri sarmaktadır. Birbirinden farklı çok sayıda ağaç ve bitkiye ev sahipliği yapan kamp alanında 1000 metrelik kıyı şeridinde uzun yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Geceleri ise ay ışığının muhteşem manzaraya karşı oturup koyu sohbetlere dalabilir ya da çeşitli fotoğraf kareleri ile bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Eğlence ve spor aktiviteleri içeren etkinlikler, basketbol ve voleybol alanlarında yapılan maçlar, langırt ve bilardo oyunlarını gibi kamp içerisinde bulunan etkinlikler ile zamanız nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Çubucak orman kampının masmavi koyları ve Hisarönü Körfezi sizi büyüleyecek ve huzur dolu hissetmenizi sağlayacaktır. Mis gibi çam ormanlarıyla sizlere doğanın güzelliklerini sunmaktan da vazgeçmeyen çubuçak kamp alanı sizlere güzel bir kamp keyfini sunmaktadır. Türkiye’nin en büyük çadır kampı alanı olmasının sebebi bu eşsiz güzellikleri olsa gerek.

Çubucak Orman Kampı Çadır ve Karavan Alanları

Çubucak Orman Kampı Alanında ister çadırınızla isterseniz de karavanınızla konaklama yapabilirsiniz. Alana girdiğinizde uygun olan yerlerde çadırınızı kurabilir ya da karavan kamp alanına geçip karavanınızı park ederek güvenli bir şekilde kamp serüveninize devam edebilirsiniz. Alanda bulunan gündelik ihtiyaçlarınızın pek çoğununu da yapabilirsiniz.

Çubucak Kamp alanına çadır ve ya karavanınızla gelmediyseniz burada bulunan çadırları da kiralayabilirsiniz. Günübirlik geldiyseniz sizin için ayrılmış olan piknik bölümü var orada piknik yapabilir huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. Kamp alanındaki hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Kamp alanındaki hizmetlerde wc, duş, bulaşıkhane gibi alanların temizliğine dikkat edilmektedir. Tesis de güneş enerji bulunmaktadır. Cafeterya bölümünde kablosuz internet mevcut.

Kamp tatili için kalabalıktan uzakta, kendinizi dinlemek isterseniz Çubucak Orman Kampı’na sonbahar aylarında gitmeniz de fayda var. Bu aylarda kampı ziyaret etmeniz halinde yavaş yavaş sararan muhteşem bir dağ manzarasına eşlik edebilirsiniz. Bu mevsimde havanında etkisini ele alırsak sevdiklerinizle birlikte keyifli bir zaman geçirmiş olursunuz.

Kamp alanının profilini incelemek için tıklayın.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

İstanbul Deniz Kenarı Kamp Alanları

1-Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı İstanbul’a yaklaşık 2.5 saat uzaklıkta diyebiliriz. Hacıllı köyüne gitmeniz için iki yol vardır. Birincisi Şile-Ağva yolu üzerinden gidilir, ikincisi Şekerpınar-Gebze yolu

Kamp

20 En İyi Antalya Kamp Alanları

Antalya Hakkında Bilinmesi Gerekenler Türkiye‘nin 5. en kalabalık ili olan Antalya, Akdeniz bölgesinde bulunmaktadır. Bir turizm şehri olan Antalya, yazları oldukça fazla turist almakta. Şehir