Çoluk Çocuk 18 Ayda 9 Ülke Gezdiler

Çoluk Çocuk 18 Ayda 9 Ülke Gezdiler

Konu Başlıkları

Fransa’dan yola çıkıp 18 ayda 9 ülke gezen doktor çift Caroline ve Cyprien Ricour 9 ülke içinde Türkiye’ye de misafir oldular. 6 aylık Eloi ve 2 yaşındaki Octave’de bu yolculukta anne ve babasına eşlik etti.

Yaklaşık 1,5 yıldır yolda olan aile, Malezya, Tayland, Hindistan, Myanmar, Nepal, İran, Laos, Pakistan ve ardından da Türkiye’ye geldiler.

foto: ricourauboutdumonde.wordpress.com

Türkiye’de Bitlis’te ki Nemrut Krater Gölü’nde 3 günlük kamp yapan çift daha sonra Adıyaman’a gitti.

Türkiye muhteşem

Caroline Ricour ise Pakistan gezisinin ardından geldikleri Türkiye’yi çok beğendiğini dile getirdi. Türkiye’nin muhteşem bir coğrafyaya sahip olduğunu ifade ettiler.

foto:ricourauboutdumonde.wordpress.com

Yolculuğa çıkmanın sebebi olarak da “çocuklarımızla güzel vakit geçirmek için seyahat ediyoruz” dediler. Gittikleri ülkelerden bir çok anı biriktiren aile Türkiye’ye henüz yeni geldiklerini ve burada ki göllerin çok güzel olduğunu ifade ettiler. Türk insanın çok misafirperver olduğunu Türkiye’de bulunmaktan çok mutlu olduklarını söylediler.

Türkiye’de 1 ay geçirdikten sonra Avrupa’da bir çok ülkeye giderek 3 ay daha seyahat edeceklerini ifade ettiler ve daha sonrasında da Fransa’ya dönerek seyahatlerini tamamlayacaklarını söylediler.

Keyifli yolculuktan geriye kalan görüntüler 🙂

MALAISIE Aout 2016

et c'est LA pour la vidéoMALAISIE : 26 juillet – 18 Aout 2016Une bonne image vaut mieux que milles mots…Nous allons donc (presque) nous passer de mots et vous laisser découvrir ce premier mois de découvertes.DECOUVERTE… c'est là LE mot qui résume tout : un nouveau rythme, un nouveau mode de vie, une autre culture, de nouveaux paysages, d'autres goûts culinaires, nouvelle manière de voyager,,Petite mise au point sur nos priorités, recentrage sur l'essentiel : la FAMILLE, c'est là le deuxième mot clé de ce périple…à vous de visionner maintenant!PS1: La Malaisie et les Malais en quelques mots : gentillesse hors du commun, entraide, accueil, culture (street art), melting pot (Inde, Chine, Malais…), Orang sali, Jungle, palmiers, plages, singes, varans, épices, riz, milk tea and withe coffe (lait concentré sucré quand tu nous tiens ;-)Une première étape dépaysante mais pas trop, un pays très moderne, qui a quand même su conserver sa culture,,, mais qui a du mal à préserver sa nature (culture intensive de palmier pour la très célèbre et non moins nocive huile de palme).Dommage d'avoir dû le quitter si tôt (fin d'autorisation du camping car sur le territoire le 18 Août 2016)PS2: pour ceux qui voudraient quand même plus de détail sur ce mois écoulé, le trajet a été grosso modo : arrivée à Kuala lumpur, direction le sud vers Port dicton, Melaca, puis vers la côte Est, escale à Mersing avant d'aller se poser quelques jours sur l'île de Tioman, remontée plus au nord jusqu'à Pékan avant de retourner plein ouest, hâlte au bord du lac de Tisi, retour à Kuala lumput pour s'imprégner de l'ambiance; ensuite petite pause rafraîchissante dans les hauteurs des Camerons Hightlands, avant de piquer plein nord sur l'île de Penang en direction de la Thaïlande… Notre prochaine étape.C'est bon on s'arrête là… en avant le film!!!

Ricour au bout du Monde paylaştı: 26 Ağustos 2016 Cuma

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp