Cengiz Koçak ve Ferdi Toy ile ‘DADAŞ FOREVER’

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Cengiz Koçak Kimdir?

44 yaşında olan Cengiz Koçak, 7 yaşında ailesiyle beraber gittiği 19 Mayıs gösterilerinde paraşütle atlama yapanları gördüğü an yapmak istediği şeyin tamda bu olduğuna karar vermiş. O günden sonra hayatını buna adamış ve meslek hayatında bile buna yer vermiştir;Kayseri Hava İndirme Tugayında Komando Tim Komutanlığı,Paraşüt Eğitmenliği,Kayak Eğitmenliği,Atlatıcı Öğretmenlik görevlerini yapmıştır. Bugün ise Uluslararası bir çok lisansa sahip olan Cengiz Koçak toplamda 5200 skydiving, 560 base jump atlayışı yapmıştır. Karavanı ile atlanacak yerler arayıp, yeni maceralar peşinde koşmaya devam etmektedir.

Ferdi Toy Kimdir?

Tekirdağ Yamaç Paraşüt Pilotu (TEYAK) olan Ferdi Toy,300 metre yükseklikten yaptığı 4 dakikalık uçuşta 10 takla atmasıyla hafızalara kazınmıştır.Ferdi Toy verdiği bir röportajda,isteyenlere uçuş imkanı sağlama ve eğitim vermenin yanı sıra akrobasi uçuşu yaptıklarınıda belirtmiştir.Ferdi Toy Yamaç Paraşütü Akrobasi Pilotu olarak akıllardadır. Şimdilerde ise Cengiz Koçak ile atlanacak yerler peşindedir. Ferdi’nin bir o kadar maceralı ve bir o kadar da eğlenceli hayatını instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Erzurum/Uzundere

Erzurum’un Uzundere İlçesi son zamanlarda ekstrem sporcularının vazgeçilmezi olmaya başlıyor.Tortum Şelalesi,Tortum Gölü,Yedigölleri ve sayısız tarihi güzelliklerinin yanı sıra yüksek dağları ile ekstrem sporcularına ev sahipliği yapıyor.Paraşütle atlama(base jumping),iple atlama(rope jumping),yüksek dağlar arayan sporcularımız için vazgeçilmez olacağa benziyor.

Yaza Hazırlık ‘Dadaş Forever’

Erzurum / Uzundere,Yamaç Paraşütü ve Kaya Tırmanışçılarının ilgi odağı olduğu ve vazgeçemediği yerdir. Bu sene de yaza hızlı bir giriş yapmaya hazırlanan Cengiz Koçak ve Ferdi Toy bu yüksek dağdan ekibiyle atladı. Cengiz Koçak atladığı yere ‘Dadaş Forever’ diyerek ilginç bir isim koymuştur ve bir röportajında Dadaş Forever bölgesinde bir festival yapmayı çok istediğini ancak yerel yönetimlerden de destek beklediğini belirtmiştir. Geleceğin paraşütçülerine her zaman destek olan Cengiz Koçak’tan ‘Dadaş Forever Festivali’ adına güzel haberlerini beklemekte ve takipteyiz.

Uzundere Belediye Başkanı Halis Özsoy ise yaptığı bir röportajında,ilçenin turizm açısından gelişmesi için herşeyi yaptıklarını ve bu anlamda turistlerin ilgisini çekecek sporlara yöneldiklerini belirtmiştir.Halis Özsoy,”Kırsal turizmin yükselen marka değeri Uzundere, macera turizminde de söz sahibi olmaya çalışıyor. Onun için de rope jumping ve base jumping gibi adrenalini yüksek ve dünyada çok az kişinin yapabildiği spor dallarına odaklanmaya başladık.” demiştir.

Sadece turistler için değil her kesime hitap edecek spor dalları olduğunu belirten Halis Özsoy,”Hafta sonları dağcılık kampları düzenliyoruz ve yörenin gençleri de kamplarda küçük tırmanışlar yapıyor. İlçemiz foto safarileri, coğrafyacılar ve jeologlar için bulunmaz nimet. Fotoğraf çekilerek buranın coğrafi oluşumları hakkında da bilgi alınması mümkün. Bu yönleriyle ilçemizin dünyanın çoğu yerinde olmayan özelliklerini de turizmin bir ürünü olarak değerlendiriyoruz. Atlayışın yapıldığı bu dağın hemen arkası Birinci Dünya Savaşı’nın geçtiği bölge ve bizim için önemi büyük.” demiştir.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça