Cengiz Koçak ve Ferdi Toy ile 'DADAŞ FOREVER' - Kampbros

Cengiz Koçak ve Ferdi Toy ile ‘DADAŞ FOREVER’

Konu Başlıkları

Cengiz Koçak Kimdir?

44 yaşında olan Cengiz Koçak, 7 yaşında ailesiyle beraber gittiği 19 Mayıs gösterilerinde paraşütle atlama yapanları gördüğü an yapmak istediği şeyin tamda bu olduğuna karar vermiş. O günden sonra hayatını buna adamış ve meslek hayatında bile buna yer vermiştir;Kayseri Hava İndirme Tugayında Komando Tim Komutanlığı,Paraşüt Eğitmenliği,Kayak Eğitmenliği,Atlatıcı Öğretmenlik görevlerini yapmıştır. Bugün ise Uluslararası bir çok lisansa sahip olan Cengiz Koçak toplamda 5200 skydiving, 560 base jump atlayışı yapmıştır. Karavanı ile atlanacak yerler arayıp, yeni maceralar peşinde koşmaya devam etmektedir.

Ferdi Toy Kimdir?

Tekirdağ Yamaç Paraşüt Pilotu (TEYAK) olan Ferdi Toy,300 metre yükseklikten yaptığı 4 dakikalık uçuşta 10 takla atmasıyla hafızalara kazınmıştır.Ferdi Toy verdiği bir röportajda,isteyenlere uçuş imkanı sağlama ve eğitim vermenin yanı sıra akrobasi uçuşu yaptıklarınıda belirtmiştir.Ferdi Toy Yamaç Paraşütü Akrobasi Pilotu olarak akıllardadır. Şimdilerde ise Cengiz Koçak ile atlanacak yerler peşindedir. Ferdi’nin bir o kadar maceralı ve bir o kadar da eğlenceli hayatını instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Erzurum/Uzundere

Erzurum’un Uzundere İlçesi son zamanlarda ekstrem sporcularının vazgeçilmezi olmaya başlıyor.Tortum Şelalesi,Tortum Gölü,Yedigölleri ve sayısız tarihi güzelliklerinin yanı sıra yüksek dağları ile ekstrem sporcularına ev sahipliği yapıyor.Paraşütle atlama(base jumping),iple atlama(rope jumping),yüksek dağlar arayan sporcularımız için vazgeçilmez olacağa benziyor.

Yaza Hazırlık ‘Dadaş Forever’

Erzurum / Uzundere,Yamaç Paraşütü ve Kaya Tırmanışçılarının ilgi odağı olduğu ve vazgeçemediği yerdir. Bu sene de yaza hızlı bir giriş yapmaya hazırlanan Cengiz Koçak ve Ferdi Toy bu yüksek dağdan ekibiyle atladı. Cengiz Koçak atladığı yere ‘Dadaş Forever’ diyerek ilginç bir isim koymuştur ve bir röportajında Dadaş Forever bölgesinde bir festival yapmayı çok istediğini ancak yerel yönetimlerden de destek beklediğini belirtmiştir. Geleceğin paraşütçülerine her zaman destek olan Cengiz Koçak’tan ‘Dadaş Forever Festivali’ adına güzel haberlerini beklemekte ve takipteyiz.

Uzundere Belediye Başkanı Halis Özsoy ise yaptığı bir röportajında,ilçenin turizm açısından gelişmesi için herşeyi yaptıklarını ve bu anlamda turistlerin ilgisini çekecek sporlara yöneldiklerini belirtmiştir.Halis Özsoy,”Kırsal turizmin yükselen marka değeri Uzundere, macera turizminde de söz sahibi olmaya çalışıyor. Onun için de rope jumping ve base jumping gibi adrenalini yüksek ve dünyada çok az kişinin yapabildiği spor dallarına odaklanmaya başladık.” demiştir.

Sadece turistler için değil her kesime hitap edecek spor dalları olduğunu belirten Halis Özsoy,”Hafta sonları dağcılık kampları düzenliyoruz ve yörenin gençleri de kamplarda küçük tırmanışlar yapıyor. İlçemiz foto safarileri, coğrafyacılar ve jeologlar için bulunmaz nimet. Fotoğraf çekilerek buranın coğrafi oluşumları hakkında da bilgi alınması mümkün. Bu yönleriyle ilçemizin dünyanın çoğu yerinde olmayan özelliklerini de turizmin bir ürünü olarak değerlendiriyoruz. Atlayışın yapıldığı bu dağın hemen arkası Birinci Dünya Savaşı’nın geçtiği bölge ve bizim için önemi büyük.” demiştir.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp