Çay Tarlalarında Bir BMX Macerası

Rize, Ardeşen’in Tunca Beldesi’ndeki çay tarlalarında, sonsuz yeşilliğin ortasında BMX’teki parlayan yıldızımız Arif Gül ve İspanyol sporcu Sergio Layos rüya gibi bir aksiyona daldı.

İki BMX yıldızını alışılmadık bir parkura, daha önce hiç deneyimlemedikleri bir coğrafyaya bırakırsanız ne olur?

Lokasyon, Rize,Ardeşen’in Tunca beldesi. Başrol yıldızları ise ülkemizin BMX disiplinindeki parlayan ismi Arif Gül ve İspanyol sporcu Sergio Layos. İkili, Leafy Ride ismini alan projede sonsuzluk hissi veren yemyeşil çay tarlalarında harika bir sürüş gerçekleştiriyor.

”Benim için Türkiye’de BMX’te ilkleri gerçekleştirmek önemli. Böyle bir işin parçası olmak harikaydı.” ve ”Street becerilerimi toprağa taşımak oldukça zor ama bir o kadar da unutulmaz bir deneyim oldu” diyor Arif Gül.

Sergio Layos ise ”Türkiye’deki ilk dirt jump deneyimi, ayrıca çay tarlalarındaki ilk proje olan bu aksiyonun bir parçası olmak benim için bir onurdu!” dedi.

Sergio Layos “dört dörtlük bir sürücü” olarak tanımladığı Arif Gül’le birlikte böylesi bir projenin içinde yer almaktan hayli memnun: “Türkiye’deki ilk dirt jump deneyimi, ayrıca çay tarlalarındaki ilk proje olan bu aksiyonun bir parçası olmak benim için bir onurdu!”

Ardeşen’deki çay tarlalarında yöre insanı günlük rutin işlerini yaparken aksiyona atılan ikili, lokasyonun onları büyülediğini de gizlemiyor. Her noktada yeşilin egemen olduğu bu ortamda yaptıkları BMX sürüşünü hayatları boyunca unutmayacakları bir gerçek.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yapılmamış. İlk olmak istermisin?
  • chat
    Bir yorum yap