Çanakkale'nin En İyi 10 Kamp Alanı - Kampbros

Çanakkale’nin En İyi 10 Kamp Alanı

Konu Başlıkları

1-Atikhisar Barajı Kamp Alanı, Çanakkale Merkez

Çanakkale merkeze araç ile 16 dk da bulunan Atikhisar Barajı, Çanakkale kamp alanları arasında en çok tercih edilen yerler arasındadır. Çanakkale’ye yakın olmasından dolayı hafta sonu kaçamakları için buraya gelebilirsiniz. Baraj etrafında herhangi bir işletme bulunmadığı için alışverişinizi Çanakkale merkezde yapmanız gerekiyor. Baraj etrafında bir çok düzlük alan mevcut, çadırınızı dilediğiniz noktaya kurabilirsiniz. Atikhisar Barajı Kamp Alanı ücretsizdir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

2- Marmaros Plajı Kamp Alanı, Gökçeada

Çanakkale’ye bağlı Gökçeada’da bulunan Marmaros plajı, gün batımı manzarasını izleyebileceğiniz güzel bir yer. Plajda bir işletme bulunmuyor bu yüzden tüm alışverişinizi önceden yapmanız gerekiyor. Plajın yolu da çok iyi durumda değil özel aracı ile gidenlerin dikkatli olması gerekiyor. Çanakkale kamp alanları arasındaki bu yerde gün batımını izleyin deriz. Marmaros Plajı Kamp Alanı ücretsizdir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

3-Çamlıca Şelalesi, Ezine

Yeşil ve kahvenin mükemmel uyumu, Ağustos ortasında bile sonbahar havasını yaşatan eşsiz mekan Çamlıca Şelalesi, Çamlıca köyünde bulunuyor. Burada ücretsiz olarak kamp yapabilirsiniz. Ağustos ortasında sonbaharı yaşatan şelale Sonbaharda çok daha güzel olur düşüncesi ile Çanakkale kamp alanları arasına alıyoruz. Çamlıca Şelalesi’nde ücretsiz kamp atabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

4-Batık Gemi Kamp Alanı, Bozcaada Çanakkale

Doğa ile iç içe ve ücretsiz kamp yapmak isteyenler için güzel bir seçenek . Bozcaada’da çadır kampı yapmak tam anlamıyla bir kamp yapmak demek. Çünkü burada herhangi bir köy bulunmamakta. Bozcaada sahilinde kaderine terk edilmiş bir yük gemisi bulunduğundan dolayı buraya Batık Gemi bölgesi denmiş. Burada deniz kenarında ücretsiz bir şekilde rahatlıkla çadırınızı kurabilirsiniz. Ancak tamamen yalnız olacağınız için burada çadır kurmak ciddi anlamda da bir maceraya girişmeniz anlamını taşıyor. Gemi terk edilmiş olduğu için yeterince cesaretiniz varsa üzerine çıkabilirsiniz. ?

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

5-Bakacak Barajı, Çanakkale Merkez

Bakacak Barajı, Çanakkale’de, Kocaçay üzerinde, sulama amacıyla 1991-1999 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 1.750.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 65,00 m, normal su kotunda göl hacmi 139,00 hm³, normal su kotunda göl alanı 7,74 km²’dir. Doğa ile bir bütün olarak ücretsiz kamp yapmak için Bakacak Barajı en ideal yerlerden biridir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

6- Poseidon Kamp Alanı, Çanakkale

Hem ormanın hem de denizin tadını aynı anda ücretsiz olarak çıkarabileceğiniz Posseidon kamp alanı, Dalyan Köyü Ezine’de bulunan bir kamp yeridir. Ücretsiz olması itibariyle çadır kampçılarının uğrak noktalarından bir tanesidir. Çam ağaçları arasında ve denize sıfır olan bu yerde yeme içme gibi ihtiyaçlar Dalyan Köyü’nden sağlanmakta. Büyük bir alan olduğu için burada yaz kış çadır kurabilecek yer mevcut. Herhangi bir denetim olmadığı için bu bölgede ateş yakarken oldukça dikkatli olmak gerekiyor.

 

7- Assos, Çanakkale

Assos’ta çok fazla sayıda ücretli kamp alanı bulunmakta. Ancak ücretli yerlerinden dışında çadır kampı yapılabilecek ormanlık alanlar da mevcut. Bu alanlarda hiçbir ücret ödemeden çadır kampı kurmak mümkün. Çadırınızı kuracağınız yere göre yeme içme konusunda hareket edebilirsiniz. Ancak gerçek bir doğa kampı yapmak istiyorsanız tüm ihtiyaçlarınızı yanınıza alıp medeniyetle tamamen ilişkinizi kesebilir ve kendinizi Assos ormanlarının derinliklerine atabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

8- Hızır Kamp Alanı, Kaz Dağları Çanakkale

Hızır kamp, Binbir Pınarlı Kazdağları’nın Kirişlik Vadisi’nin eteğinde bir kamp alanıdır. Mehmetalan Köyüne 2 km uzaklıkta olan kamp alanı Kaz Dağları Milli Parkı’nın yürüyüş mesafesindedir. Hızır Kamp’ın içinde akan Zeytinli çayı’nın serin suyunda yüzmek, Kaz Dağları’nın muhteşem doğasında yürüyüş yapmak burayı tercih edenler için vazgeçilmez bir yerdir. Kampta organize edilen çeşitli etkinliklere, grup çalışmalrına katılmakta da mümkündür.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

9- Kabatepe, Çanakkale

Tarihi yarım adada bulunan Kabatepe, Çanakkale’de kamp için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Yemyeşil ağaçların içinde yılın tüm stresini üzerinizden atabilirsiniz. İster karavanla isterseniz de çadırınızla kamp yapabilirsiniz. Bölgede ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz market ve restoran mevcuttur.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

10- Kömür Limanı, Çanakkale

Saroz körfezinin temiz sularında kendinizi doğaya bırakmak istiyorsanız mutlaka gitmelisiniz. Taşlı toprak yollardan geçtikten sonra eşsiz manzarasıyla kömür limanını görebilirsiniz. Elektrik olmadığı için kendinizi tamamen doğaya bırakacağınız, gece sahile uzanıp yıldızları izleyebileceğiniz bir yer. Civarda alışveriş yapabileceğiniz bir yer olmadığı için tedarikli gitmenizi tavsiye ederiz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Bu içeriği beğendin mi?
+1
1
+1
1
+1
2
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp