Buzlar Ülkesi Deyip Geçmeyin İşte Bambaşka Bir İzlanda - Kampbros

Buzlar Ülkesi Deyip Geçmeyin İşte Bambaşka Bir İzlanda

Konu Başlıkları

Soğuk iklimine rağmen eşsiz güzelliklerinde vazgeçmeyen ve bugün hala volkanları, şelaleleri, tarihi güzellikleri, her anına tanıklık edeceğiniz soğuğuna rağmen havasını içinize çekmeye doyamayacağınız doğa yürüyüşleriyle İzlanda sizleri bekliyor.

Mavi Lagün

Masmavi sularına girip karla kaplı manzarasını izlemeye doyamayacağınızı söylesek inanmazsınız değil mi? İzlanda’nın doğa harikalarında biri olan Mavi Lagün jeotermal bir kaplıca olup yaz kış 38 derece sıcaklığa sahiptir ve hemen hemen her sezon gerek tedavi amaçlı gerek keyiften ziyaretçi akınına uğrayan bir yerdir. Gidince gelmek istemeyeceğinize garanti verebiliriz, aman dikkat üşütmeyin.

Golden Circle

Türkçesi Altın Çember olarakta bilinen Golden Circle son zamanlarda buzulların erimesiyle volkanik patlamaların çoğalmasıyla kendini göstermiş ve hala da ilgi görmektedir. Uzun süre kalacaksınız patlamaları görme şansı da elde edebilirsiniz.

Skogafoss Şelalesi

İzlanda’nın her şeyi gibi Skogafoss Şelalesi’ne de hayran kalacaksınız. Güneş ışığını nadir gören yerlerden olan ama buna rağmen şelaleden sıçrayan suların o güneşi değerlendirip nasıl yeşillikler açtırdığına şahit olacaksınız. Zaman zaman çıkan gökkuşağı ve şelalenin dimdik akan suyunu izlemeye doyamayacaksınız. Şelalenin efsanesine göre; zamanında buraya yerleşen Vikingliler’den biri şelalenin arkasında ki mağaraya hazine gömüyor. Daha sonra yerli halk hazineyi buluyor ancak sadece kapakta ki tokmağın ellerinde kaldığını hazine sandığının kaybolduğunu söylüyorlar.

Kuzey Işıkları

Rüya gibi bir an izlemek istiyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Eğer şanslıysanız havada bulut yok demektir ve siz gece hangi saatte nerede olursanız olun ışıkların rengarenk dansını izleme fırsatı bulacaksınızdır.

Reykjavik City Hall

Aynı zamanda ülkenin başkentide olan Reykjavik, mimari yerleri gezmeyi sevenler için unutulmaz anlar yaşatacaktır. Gerek binası gerek çevresinde ki gölüyle kendine hayran bırakan bu yer gerçekten de mimari kokuyor. İsterseniz gölün etrafında güzel bir yürüyüşte yapabilirsiniz.

 

Reykjavik Açık Hava Müzesi

Şehrin başlıca geçim kaynağından bugüne gelişine tanıklık etmek istiyorsanız Reykjavik Açık Hava Müzesi’ne uğramayı unutmayın. Bu müze hem Arbaer Çiftliğini hemde şehrin yeniden planlanması sürecinde geçirdiği değişimleri anlattığı için eski İzlanda binalarını da görme şansınız olacaktır.

Hallgrimskirkja Kilisesi

Şehrin en önemli kiliselerinden sayılan bu kilise mimarisiyle görenleri hayran bırakıyor. İzlanda’nın en büyük ve en uzun kilisesi olan bu mimari yapı ülkeyi andırması için buzullar ve kayalara benzer şekilde tasarlanmıştır. Bu mimari kilise tam 41 yılda tamamlanmıştır.

Vatnajökull Gölü

Avrupa’nın en büyük Dünya’nın en büyük 3. buzuludur. Daha önce burada bir göl yokken şimdilerde küresel ısınmanın verdiği etkiyle oluşmuş bir göldür. Çevresinde oluşturduğu yer şeklinden dolayı ilgi çekmekte olup yabancı turistlerin akınına uğramaktadır.

Şimdiden keyifli ve unutulmaz anlar geçirmenizi dileriz.

[td_block_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”F8lAUiHEjew,nL_guvraaWM,Rkl-TjIWKrE,iPhbpMeQSV8,5wXZMTk-6G4″ playlist_auto_play=”0″]

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp