Bozdağ’ın Zirvesine “Eskimo Evi ” Yaptı

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

İzmir’in Ödemiş ilçesinde  Üroloji Doktoru olarak görev yapan 44 yaşındaki Nuri Zeyrek stresli işinden dolayı kendini dağcılığa adadı.

Bozdağ’a tırmanarak 1157 metre zirvede kardan inşa ettiği Eskimo evi ‘iglo’da geçirdiği zaman ile  görenleri kendine hayran bıraktı.

Yaklaşık 10 yıldır bunu yapan Nuri Zeyrek, dağcılığı sıkıntılarının imdadına yetiştiğini, bir nebze azalttığını ve tamamen kafasını boşaltmasını sağlayan bir alan olarak gördüğünü söyledi.

Efe Dağcılık Kulübü üyesi olan Nuri Zeyrek iki buçuk saat süren yolculuktan sonra 1157 metrelik  Bozdağı’nın zirvesine  ulaştı ve 5 saatlik bir çalışmayla malzemesi kar olan Eskimo evi yaptı.

Yaptığı Eskimo evinde sabaha kadar barınan Zeyrek, uyku tulumuna girip, geceyi igloda geçirdi. Sabah uyanan Zeyrek’in yanına, kendi zirve tırmanışını tamamlayan arkadaşları Mustafa Kırlı, Enis Çakıroğlu ve İbrahim Sürel de geldi.

Bir süre burada kalan arkadaşlar, daha sonra zirve inişi yapıp, etkinliği bitirdi. hep birlikte doğanın mükemmelliğiyle kahve keyfi yaptılar. Ayrıca Nuri Zeyrek bu faaliyeti sadece dağcılara değil herkese tavsiye ediyor.

Görenleri kendine hayran bırakan Doktor Nuri Zeyrek’in keyifli saatlerini buradan izleyebilirsiniz 🙂

Siz de Kamp Yapmanın En İyi Yolu Igloo Adventure ile tanışın..

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça