Bozdağ'ın Zirvesine "Eskimo Evi " Yaptı

Bozdağ’ın Zirvesine “Eskimo Evi ” Yaptı

Konu Başlıkları

İzmir’in Ödemiş ilçesinde  Üroloji Doktoru olarak görev yapan 44 yaşındaki Nuri Zeyrek stresli işinden dolayı kendini dağcılığa adadı.

Bozdağ’a tırmanarak 1157 metre zirvede kardan inşa ettiği Eskimo evi ‘iglo’da geçirdiği zaman ile  görenleri kendine hayran bıraktı.

Yaklaşık 10 yıldır bunu yapan Nuri Zeyrek, dağcılığı sıkıntılarının imdadına yetiştiğini, bir nebze azalttığını ve tamamen kafasını boşaltmasını sağlayan bir alan olarak gördüğünü söyledi.

Efe Dağcılık Kulübü üyesi olan Nuri Zeyrek iki buçuk saat süren yolculuktan sonra 1157 metrelik  Bozdağı’nın zirvesine  ulaştı ve 5 saatlik bir çalışmayla malzemesi kar olan Eskimo evi yaptı.

Yaptığı Eskimo evinde sabaha kadar barınan Zeyrek, uyku tulumuna girip, geceyi igloda geçirdi. Sabah uyanan Zeyrek’in yanına, kendi zirve tırmanışını tamamlayan arkadaşları Mustafa Kırlı, Enis Çakıroğlu ve İbrahim Sürel de geldi.

Bir süre burada kalan arkadaşlar, daha sonra zirve inişi yapıp, etkinliği bitirdi. hep birlikte doğanın mükemmelliğiyle kahve keyfi yaptılar. Ayrıca Nuri Zeyrek bu faaliyeti sadece dağcılara değil herkese tavsiye ediyor.

Görenleri kendine hayran bırakan Doktor Nuri Zeyrek’in keyifli saatlerini buradan izleyebilirsiniz 🙂

Siz de Kamp Yapmanın En İyi Yolu Igloo Adventure ile tanışın..

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp