Bir Yıldır Verdiği Yaşam Savaşını Bronz Madalyayla Taçlandırdı

Mart 2017’de geçirdiği talihsiz kaza sonucunda ölümle burun buruna kalan Kanadalı sporcu Mark McMorris, hayata tutunarak 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda bronz madalyanın sahibi oldu.

Foto : www.cnnturk.com

Yaklaşık bir yıl önce yaptığı antrenman sırasında ağaca çarparak ağır yaralanan Kanadalı snowboard sporcusu Mark McMorris, Güney Kore’de düzenlenen 2018 Pyeongchang Kış Olimpiyatları’nda erkekler snowboard slopestyle kategorisinde yarıştı.

Bu kazadan sonra spora dönmesi neredeyse imkansız gibi görünen 24 yaşındaki genç sporcu McMorris, olimpiyatlarda yarıştığı kategoride 85,20 puan alarak üçüncülüğün ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Arama kurtarma çalışmalarıyla kazadan 1,5 saat sonra bulunan McMorris’in vücudunda 16 kırık meydana gelmişti.Helikopterle hastaneye kaldırılan genç sporcu, uzun süre komada kalarak sevenlerini üzmüştü.

McMorris kaza anını “Hareketimi çalışırken ağaç bir anda karşıma çıktı.Ne olduğunu anlayamadım.Uzun süre kurtarılmak için bekledim.Tüm bekleme sürecini hatırlıyorum.Sadece hayatta kalmaya çalışıyordum.Ağaca çarptıktan sonra hareketsiz yatarken bir daha snowboard yapamayacağımı ve öleceğimi düşündüm.” cümleleriyle anlatarak büyük bir araba kazasına benzetmişti.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yapılmamış. İlk olmak istermisin?
  • chat
    Bir yorum yap