Azmin ve Başarının Adamı; Dağların Arslanı

Ahmet Arslan, 1986 yılında Antalya’nın Gazipaşa ilçesinin bir köyünde dünyaya geldi. 7 Çocuklu bir ailenin 4.sü olarak doğdu. Babası çiftci ve Annesi ise ev hanımıdır. Öğrenim hayatına Gaziosmanpaşa’da başladı, daha sonrasında Antalya Karatay lisesinden mezun oldu. Yüksek öğrenimini Adnan Menderes Üniverstesi BESYO ve Spor Ögretmenliği bölümünde tamamladı.

2013 Yılı’nda Antalya Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü’ne atletizm antrenörü olarak Mesleğine başladı. Hala Alanya Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğün’de geleceğin şampiyon adayları, minik sporcular ile çalışmalarına devam ediyor.

Atletizme 1998 Yılı’nda başlayan Arslan, 1998-2004 Yılları arasında kros ve pist yarışlarında mücadele etti. Profosyonel spor kariyeri ise 2005 yılında Dünya Gençler Dağ Koşusu Şampiyonası ve Ferdi Dünya Dördüncülüğü ve Takım Dünya Şampiyonluğu ile başladı.

Ahmet Arslan başarılarına 2005 yılında Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası ile başladı, bir derece elde edemesede bu koşu onun için başlangıç oldu. Çok geçmeden Yeni Zelanda’da düzenlenen Dünya Dağ Koşusu Şampiyonasında Gençler Ferdi kategorisinde Dünya 4.lüğü elde etti.

”Kendime koyduğum yeni hedefler var ama sınır asla yok” diyerek durmak bilmeyen Ahmet Arslan, Bursa’da Düzenlenen 2006 Dünya Dağ Koşusu şampiyonasında 7.’lik elde etti. Ardından 2007’de Fransa’da ilk Avrupa şampiyonluğunu kazandı. Yetmedi 2008’de Almanya’da Tekrar Avrupa şampiyonu oldu.

2005’ten Günümüze kadar neredeyse her yıl farklı başarılar elde eden Ahmet Arsların, başarılarını yazımıza sığdırmaya kalksak destan olur diyerekten kısa kesiyoruz. Son olarak Alanyanın tanınması ve tanıtılması amacıyla Alanya Ultra Maraton’un düzenlenmesinde büyük çaba harcadı. Şuan organizasyon direktörüğünü yaptığı etkinlik uluslar arsası camiada oldukca yankı uyandırdı.

Ahmet Arslan’ın ilham veren başarı hikayesi, günümüzda hala devam etmektedir. Kendisininde dediği gibi; Kendime koyduğum yeni hedefler var ama sınır asla yok. Başarı, asla vazgeçilmediği zaman gelir. Asla vazgeçmemek dileğimizle…

[td_block_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”W1DIhNwZSsE, 0Q8rmf5rpyE, Z94NVESBto0, zGYYNGiGJnE, ” playlist_auto_play=”0″]

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yapılmamış. İlk olmak istermisin?
  • chat
    Bir yorum yap